Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Vad tot mai multi tineri deprimati ca nu au bani, ca nu au gagici nush de care, ca nu au masini luxoase.......dar copiii astia nu au parinti? cum naibii i-au educat inspirandu-le un asemenea sistem de valori?

 

mass-media i-a educat pe acesti tineri

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu eram deprimata ca nu ma place colegu de clasa . ma puneam sa fac referate la romana si imi trecea

Editat de Ea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mass-media i-a educat pe acesti tineri

Totul pleaca in primul rand din familie, parerea mea.....daca in familie insa preocuparea pentru educatia copiilor este inexistenta......ea este inlocuita de educatia mass mediei sau a colegilor fitosi etc.

 

eu eram deprimata ca nu ma place colegu de clasa . ma puneam sa fac referate la romana si imi trecea

macar ai fost isteata si ti-ai folosit "depresia" in scop util :D

Editat de Equilibrium Girl
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Totul pleaca in primul rand din familie, parerea mea.....daca in familie insa preocuparea pentru educatia copiilor este inexistenta......ea este inlocuita de educatia mass mediei sau a colegilor fitosi etc.

 

 

macar ai fost isteata si ti-ai folosit "depresia" in scop util :D

 

Am lamurit in postarile mele anterioare situatia.

Off-topic !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai sa fie !!

 

Toti din cartierul si din scoala unde esti tu sunt bogatani , numa tu ai aterizat asa sarantoc printre ei ??

Daca esti intr-un cartier de fitze, atunci nici tu nu esti sarac decit in comparatie cu Becali.

Daca esti la un liceu de fitze, nici tu nu esti un ratat decit prin comparatie cu beizadelele.

 

Despre ce vorbim ?

Ai posibilitati materiale mai mici, sunt si altii care au.

N-ai masina, multi copii n-au masina la 18 ani.

Nu esti asa inzestrat fizic, sunt putini cei nascuti foarte frumosi de la natura.

 

Ideea e la cine te uiti ?? Daca toti ne-am compara cu Bill Gates, ar trebui sa nu ne mai sculam dimineata si sa ne sinucidem in cor.

 

In loc sa tinjesti la ce nu ai, gindeste-te la calitatile cu care esti inzestrat si pune-te mai mult in valoare , prin istetime, atitudine, seriozitate, caracter bun simt si chestii din astea care nu costa dar fac.

 

Apoi fa-ti un cerc de prieteni ca tine si ai sa vezi ca nu-i nici o pierdere ca nu esti in gasca celor cu ceafa lata.

Ba chiar e de bine pt viitorul tau.

Sunt multi oameni fara posibilitati dar cu un caracter mare , care s-au descurcat in viata si s-au ridicat din nimic.

E drept ca e nevoie de munca si ambitie si nu se intimpla peste noapte.

Editat de YasmiSL

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu totii avem probleme,frustrari mai mici sau mai mari,imi imaginez ca te simti rau ca nu ai prieteni si poftesti la ceva ce nu ai. Dar depinde de tine ce vrei sa faci mai incolo, ca pana la urma trebuie sa mergi inainte, ca viata nu merge inapoi. Va trebui sa te gandesti bine si sa fi responsabil de orice alegere pe care o faci, sa incerci sa te schimbi, sa-ti cauti altundeva prieteni, sa te simti bine.

Stiu ca e usor de spus si greu de facut,dar viata nu e usoara pentru nimeni.

Capu sus

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×