Sari la conținut
Forum Roportal
Soare anca

Streptococul auriu

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cel mai indicat e sa respecti tratamentul medicului, cat timp acesta a facut o antibiograma. Tratamentele naturiste nu trebuie sa inlocuiasca medicamentele in astfel de cazuri. Poti cel mult sa le iei aditional, dar nu sa inlocuiesti antibioticele cu ele. Nu e de gluma cu streptococul auriu.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Streptococ e acelasi cu stafilococ?...daca da, am gasit aici si o varianta naturista de a scapa de boala asta:

 

http://www.formula-as.ro/2008/839/cititorii-raspund-49/nepotelul-meu-este-infectat-cu-stafilococ-auriu-10262

 

Oricum, sa nu renunti nicicum la antibiotic chiar daca incerci si ceva naturist, cum zicea si nea' doftoru' de mai sus :P.......si sa stii ca retetele naturiste din "formula AS" nu sunt testate neaparat medical....sunt mai mult sugestii de-ale oamenilor care s-au confruntat cu probleme asemanatoare.

 

Cordycepsul si Red Reishi sunt alte doua produse naturiste recomandate cica pentru stafilococ auriu (am citit pe un forum)....dar nu te apuca sa dai banii aiurea, informeza-te foarte bine inainte.

Editat de Equilibrium Girl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×