Sari la conținut
Forum Roportal
ALBERT SENIOR

Viata de burlac pro si contra

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am 41 de ani am avut 5 neveste una legitima si patru nu,de ceva vreme sunt singur,o perioada am dus-o greu mi-am pierdut slujba,a trebuit sa vand casa si sa ma mut in chirie m-am imbolnavit si pensionat medical,toate acestea s-au intamplat dupa ce m-am despartit de ultima sotie sau concubina cum vreti sa-i ziceti.De cand sunt in situatia asta adica chirias si pensionar parca sunt scos din circuit nu reusesc sa ma mai cuplez,nu am nici unde sa intalnesc pe cineva fiind mai retras,nu am nici cunostinte comune,ca sa cunosc prin cineva,iar pe siteurile de matrimoniale am incercat dar e concurenta mare si nu am reusit.Intr-un fel ma gandesc ca ar trebui sa fiu multumit cu situatia actuala si sa nu ma mai preocupe treaba asta dar parca nu mi se pare in regula asa o viata.Ce parere aveti puteti sa imi dati niste sugestii sa imi impartasiti parerile voastre,din afara lucrurile se vad altfel mai obiectiv,mai realist.Poate ca,chiar nu prea mai sunt oportunitati in situatia mea de a gasi pe cineva,bine nu chiar pe oricine ca nu sunt chiar asa disperat,am si eu unele criterii.Astept parerile voastre.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

de ce vrei neaparat o nevasta?...de ce ai avut atatea si au plecat toate?..astea sunt doua intrebari logice ale unei femei singure si probabil asa se intreaba si celelalte...acum ce sa zic....daca ti-ai raspunde tie la aceste intrebari poate vei reusi s-o pastrezi pe a 6-a. :roll:

  • Upvote 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu ce sa iti zic... ori esti afemeiat ori dupa o perioada de locuit impreuna femeile te considera nesuferit dintr-un motiv sau altul.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau, dar societatea actuala nu incurajeaza pensionarii chiriasi.

In conditiile in care multe femei cauta stabilitate materiala in primul rand. Acum depinde si unde tintesti.

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In situatia ta cred ca as incerca sa ma reangajez, sa prestez o munca pentru venituri suplimentare, sigur, in masura in care sanatatea mi-ar permite.

Un loc de munca poate aduce bani in plus, cunostinte in plus, si, o realatie la un moment dat.

Nu cunosc legslatia si nu stiu daca in acest fel ti-ai pierde pensia de boala si daca asta ti-ar merita... nu cunosc. Dar o viata activa, un seviciu, chiar si la negru, cred ca ti-ar prinde bine.

Multa bafta.

 

 

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cand citii imi inchipuii ca este o dezbatere sau ceva asemanator, dar in cazul dumneavoastra cred ca problema este ca sunteti pensionat medical si pensionarii pe caz de boala nu pot sa ia credit, plus ca mai sunteti si chirias .

 

Daca ati munci pe undeva sau chiar ati face o activitate de voluntariat v-ati largi cercul de prieteni .

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce ti-ai pierdut serviciul? In ce domeniu lucrai? De ce ti-ai vandut casa? De ce boala suferi? Ce ai de oferit? Esti alcoolic? De ce te-ai despartit de ultima partenera? Ce intelegi tu prin 'a te cupla' cu cineva? Cum ai vrea sa fie noua ta partenera? Ce varsta [ minim - maxim] sa aiba? Ce ti-ai dori sa aiba ea de oferit?

 

Te intreb toate astea, pt ca numai stiind aceste detalii oamenii te pot indruma spre ceea ce [ eventual] ti s-ar si potrivi.

 

Uitasi sa intrebi ce venit lunar are !

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am 41 de ani am avut 5 neveste una legitima si patru nu,de ceva vreme sunt singur,o perioada am dus-o greu mi-am pierdut slujba,a trebuit sa vand casa si sa ma mut in chirie m-am imbolnavit si pensionat medical,toate acestea s-au intamplat dupa ce m-am despartit de ultima sotie sau concubina cum vreti sa-i ziceti.De cand sunt in situatia asta adica chirias si pensionar parca sunt scos din circuit nu reusesc sa ma mai cuplez,nu am nici unde sa intalnesc pe cineva fiind mai retras,nu am nici cunostinte comune,ca sa cunosc prin cineva,iar pe siteurile de matrimoniale am incercat dar e concurenta mare si nu am reusit.Intr-un fel ma gandesc ca ar trebui sa fiu multumit cu situatia actuala si sa nu ma mai preocupe treaba asta dar parca nu mi se pare in regula asa o viata.Ce parere aveti puteti sa imi dati niste sugestii sa imi impartasiti parerile voastre,din afara lucrurile se vad altfel mai obiectiv,mai realist.Poate ca,chiar nu prea mai sunt oportunitati in situatia mea de a gasi pe cineva,bine nu chiar pe oricine ca nu sunt chiar asa disperat,am si eu unele criterii.Astept parerile voastre.

 

ce parere sa am ?

cine a divortat de atitea ori si tot nu e multumit, nu-si merita libertatea.

pai daca nu-ti place singur de ce n-ai ramas in cuplu.

daca nu poti fi ok linga o femeie, de ce nu esti fericit asa ??

 

spune-ne tu de ce te mai preocupa sa ai iar viata de la care ai fugit ??

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am 41 de ani am avut 5 neveste una legitima si patru nu,de ceva vreme sunt singur,o perioada am dus-o greu mi-am pierdut slujba,a trebuit sa vand casa si sa ma mut in chirie m-am imbolnavit si pensionat medical,toate acestea s-au intamplat dupa ce m-am despartit de ultima sotie sau concubina cum vreti sa-i ziceti.De cand sunt in situatia asta adica chirias si pensionar parca sunt scos din circuit nu reusesc sa ma mai cuplez,nu am nici unde sa intalnesc pe cineva fiind mai retras,nu am nici cunostinte comune,ca sa cunosc prin cineva,iar pe siteurile de matrimoniale am incercat dar e concurenta mare si nu am reusit.Intr-un fel ma gandesc ca ar trebui sa fiu multumit cu situatia actuala si sa nu ma mai preocupe treaba asta dar parca nu mi se pare in regula asa o viata.Ce parere aveti puteti sa imi dati niste sugestii sa imi impartasiti parerile voastre,din afara lucrurile se vad altfel mai obiectiv,mai realist.Poate ca,chiar nu prea mai sunt oportunitati in situatia mea de a gasi pe cineva,bine nu chiar pe oricine ca nu sunt chiar asa disperat,am si eu unele criterii.Astept parerile voastre.

 

Incepi facandu-ti autoevaluarea.Ce poti, ce ai, si ce esti dispus sa oferi.Aia cu "ce doresti sa primesti" las-o pe mai tarziu.

Daca poti, si nu ai, nu-i bai...cu vointa se rezolva.

Daca ai si nu poti, e bai, dar si aici se gasesc oferte,numai sa ai suficient.

P-aia cu "nu ai si nu poti", n-ai vrea s-o afli...sunt convins.

La 41 de ani nu esti batran, si daca-ti plangi de mila, e mai crunt decat ti-ai dori sa fie.Fii optimist si incaleca orice cal (iapa,musai), iti iese pe carare, ca sa stii care e nazdravan si care are doar eticheta ca ar fi. (la varsta ta ar trebui sa stii povestea cu martoaga lui Fat Frumos...cea care dupa ce manca jaratec...)Succes.good.gif

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×