Sari la conținut
Forum Roportal
Un_Vis

not funny

Postări Recomandate

buna treaba cu topul facut la mijto...

poate aveti un interes ..gen dc se inchide site-ul sa nu-m l regrete nimeni..sau cn stie

praf oricum..pacat de munca unora care se pierde in timp ce voi promovati niste desene pe kre dc intri si le vezi si mari ramai cu un mare semn de intrebare

stergeti topicul fiindca vroia sa fie raspuns la top desene nu ceva nou

si oricum moderatorii se prefac k nu vad..

Editat de Un_Vis

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Visule, topul nu e facut "la misto"..poate, uneori, gaseti acolo desene care tie nu-ti plac..sau crezi ca nu-si merita locul..poate fiecare avem, cateodata, impresia asta...dar ia incearca sa-l privesti ca un observator dinafara site-ului, unul fara cont...un simplu privitor..atunci iti dai seama ca fiecare desen in parte te incanta cu ceva..dispunerea culorilor, finetea schitei, poate subiectul ales, executia, originalitatea.. nimeni nu deseneaza perfect..gasim defecte fiecarui desen ..unul are nasul stramb, altuia ii lipsesc genele, pisica n-are mustati, sangele seamana cu gem de mure, umbrele cad anapoda, copacul din varful dealului e mai mare decat cel din prim plan, etc etc etc...mai gaseste si tu, ca sunt destule..e un site unde poposim multi, multi il indragim, uite......am un desen, al unei fete..pe care il iubesc cel mai mult...asta spune tot ce vreau sa intelegi (si poate nu reusesc sa ma fac inteleasa)

 

http://www.desenatori.ro/desen-1792259.htm

 

:friends:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Visule, topul nu e facut "la misto"..poate, uneori, gaseti acolo desene care tie nu-ti plac..sau crezi ca nu-si merita locul..poate fiecare avem, cateodata, impresia asta...dar ia incearca sa-l privesti ca un observator dinafara site-ului, unul fara cont...un simplu privitor..atunci iti dai seama ca fiecare desen in parte te incanta cu ceva..dispunerea culorilor, finetea schitei, poate subiectul ales, executia, originalitatea.. nimeni nu deseneaza perfect..gasim defecte fiecarui desen ..unul are nasul stramb, altuia ii lipsesc genele, pisica n-are mustati, sangele seamana cu gem de mure, umbrele cad anapoda, copacul din varful dealului e mai mare decat cel din prim plan, etc etc etc...mai gaseste si tu, ca sunt destule..e un site unde poposim multi, multi il indragim, uite......am un desen, al unei fete..pe care il iubesc cel mai mult...asta spune tot ce vreau sa intelegi (si poate nu reusesc sa ma fac inteleasa)

 

http://www.desenatori.ro/desen-1792259.htm

 

:friends:

 

 

cris..asa e :) uite dc ma pun in locul unui simplu privitor e cum ai zis..

dar tot asa k simplu privitor nu pot intelege de ce sunt unii atat de ignorati,

nu am nici un interes sa zic asta, nu sunt prietenii mei , nu-i cunosc , nu vreau sa-i cunosc..dar sunt super desene de la care am ce invata , si trebuie sa le caut pe a 373738 pag din galerie doar fiindca din motive total neintelese de mine numai unii or sa fie incurajati pe acest site.

eu nu am fost nu voi fi..si ma bucur ..acum stau si invatz si tehnica..si o sa desenez si mai bine :)) pt mine..dar e atat de incorect sa vezi desene de mii de k..superbe ..si ignorate..

anyway ..eu cand stiu k pot schimba ceva nu ma las si o sa zic asta oricati m-ar contesta :)) stiu k am dreptate altfel nu m-as obosi sa scriu nici un cuvant

sper sa vada cineva topicul asta gresit si sa-l stearga..nu e intentionat.

p.s ..in timp ce-l stergeti poate va ganditi si la ceilalti..in nici un caz la mn care aveau numai azi timp sa deseneze si asteptau de saptamani intregi..dar ..nici gand..k troneaza o mare reclama stupida direct pe locul de desenat..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Are dreptate Vis! De la cei care nu sunt prea buni dar incearca sa dea ce au mai bun se asteapta la foarte mult pentru a fi un desen considerat"demn" de TD (asta e oarecum corect). Dar de la cei care sunt buni ("vedete" pe care le admiram) nu mai conteaza, aproape orice chichitza le este considerata "demna" de TD... (asta e nedrept), cand vezi in top desene un desen slab al celor buni, unul asemanator de la cei care nu sunt de nivelul lor e trecut cu vederea aproape mereu. Da normal nu deseneaza nimeni pentru top desene, dar banuiesc ca nimanui nu-i displace sa fie apreciat din cand in cand chiar daca nu e "vedeta local"...Asta e strict pentru cei ce utilizeaza siteul frecvent si se straduiesc sa dea ce au mai bun chiar daca nu le iese mereu. Pe cei care intra doar ca sa se uite ii excludem. Ei nu au de unde sti cata munca a fost depusa. Unii sunt foarte talentati, si le iese bine aproape orice cu minim de efort. Altii sunt mai putin talentati dar iubesc sa deseneze si se straduiesc. Privitorul din afara vede doar varianta finala si nu stie cat s-a muncit la desen. Sa inteleg ca doar pentru a-l atrage pe acel privitor exista TD? :ermm: Atunci e trist... si putini ar trebui sa fie demni de TD :resent:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

TD...., TD`ul este pentru oricine pana la urma, conteaza sa sti sa te faci remarcat pozitiv, sa ai desene bune si sa nu`ti fie rusine de galeria ta. Pentru mine cei care au desene in TD sunt persoane de la care poti invata orice pana la urma de la tehnica pana la facerea schitei, orice. Unii utilizatori au stilul lor de a face lucruri aparent simple in desene uimitoare, poate nu k`urile tradeaza calitatea desenului, ci poate ceea ce transmite acel desen. In vin in minte niste cuvintele ale unui admin, boshoo cred, "eu ii incurajez pe toti, pe unii chiar daca nu merita dar vreau sa ii fac sa se autodepaseasca, iar celor buni nu le postez desenele in TD pt autodepasire" sau ceva de genu intelegeti ideea

 

Am gasit de dimineata, cred ca se potriveste cu topicul :unsure: :sweating: :thumbsup:

Editat de Dee_a96

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

a, deci conteaza doar "ciorba" noastra! bine, ma!...blossom, ia pune tu 10 link-uri aici..cu desenele tale care crezi ca meritau TD si n-au fost puse acolo, iar ceilalti sa-si spuna parerea..si pune si cateva cu cele care crezi ca nu meritau, ale "vedetelor" mentionate mai sus, pune si tu o "chichita" care te deranjeaza...ca daca batem apa in piua si o luam mereu pe dupa gard nu ajungem niciunde... si, in niciun caz, in top :spiteful:

:crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

a, deci conteaza doar "ciorba" noastra! bine, ma!...blossom, ia pune tu 10 link-uri aici..cu desenele tale care crezi ca meritau TD si n-au fost puse acolo, iar ceilalti sa-si spuna parerea..si pune si cateva cu cele care crezi ca nu meritau, ale "vedetelor" mentionate mai sus, pune si tu o "chichita" care te deranjeaza...ca daca batem apa in piua si o luam mereu pe dupa gard nu ajungem niciunde... si, in niciun caz, in top :spiteful:

:crazy:

Am exemple sa stii. Nu le dau pentru ca imi vor fi luate ca de obicei in nume de rau,poate nu de tine dar sunt altii destui. Si m-am saturat. Nepasarea e antidotul aici. Daca imi pasa prea mult numai de belele dau.La fel a mai patit si Vis si eu si au mai fost si altii. :vava: Pe langa asta, persoanele "promovate" astfel nu au nici o vina si ar fi nedrept din partea mea fata de ele. Normal ca lor le convine situatia si nu se vor plange ca le e foarte apreciata munca,chiar si minimul efort.Ceilalti, treaca-mearga.

Totusi pun cateva din cele trecute cu vederea si am vazut unele cel putin la fel ca ele, daca nu mai slabute in top desene, astea-s luate din top amatori:

http://www.desenatori.ro/desen-1821921.htm

http://www.desenatori.ro/desen-1821802.htm

http://www.desenatori.ro/desen-1821662.htm

http://www.desenatori.ro/desen-1820968.htm

http://www.desenatori.ro/desen-1819535.htm

http://www.desenatori.ro/desen-1820056.htm

 

Inchei transmisia, de par ne luam maine, acum mi-e somn.

Editat de ~Blossom~

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

astea erau deja postate la "desene de top", 10 link-uri cu desenele TALE am spus, desene ce crezi ca meritau TD si nu sunt acolo..ca sa nu mai vorbim unii in numele altora..si sa ne erijam in purtatori de cuvant... sa-si posteze fiecare desenul ce crede el ca merita TD..sa vedem si noi, ceilalti, obiectivismul (sau subiectivismul) fiecaruia..hai, curaj! 10 desene proprii ...terminat transmisia (ca de par nu ma iau cu nimeni) 8) :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

TD...., TD`ul este pentru oricine pana la urma, conteaza sa sti sa te faci remarcat pozitiv, sa ai desene bune si sa nu`ti fie rusine de galeria ta. Pentru mine cei care au desene in TD sunt persoane de la care poti invata orice pana la urma de la tehnica pana la facerea schitei, orice. Unii utilizatori au stilul lor de a face lucruri aparent simple in desene uimitoare, poate nu k`urile tradeaza calitatea desenului, ci poate ceea ce transmite acel desen. In vin in minte niste cuvintele ale unui admin, boshoo cred, "eu ii incurajez pe toti, pe unii chiar daca nu merita dar vreau sa ii fac sa se autodepaseasca, iar celor buni nu le postez desenele in TD pt autodepasire" sau ceva de genu intelegeti ideea

 

Am gasit de dimineata, cred ca se potriveste cu topicul :unsure: :sweating: :thumbsup:

 

 

Cuvinte Boshoo original :lol:

 

Utilizator: boshoo

acum 13 zile

...desenele din top nu sunt toate chiar cele mai bune desene de pe site...de acord cu tine ca raman in urma, din diverse cauze, si desene de top...in general, desenele valoroase ajung acolo dar, unele dintre ele mai au si rolul de a incuraja utilizatorul pentru a incerca sa se autodepaseasca...eu apreciez foarte mult modestia utilizatorului cand se uita la desenele proprii si obiectivitatea lui cand priveste desenele celorlalti...

...priviti desenele voastre ca si cum ar fi ale altora si desenele lor ca si cum ar fi ale voastre...e un exercitiu care merita sa fie incercat... [discutie purtata cu Grimm http://www.desenatori.ro/desen-1816475.htm ]

Editat de Dee_a96

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

astea erau deja postate la "desene de top", 10 link-uri cu desenele TALE am spus, desene ce crezi ca meritau TD si nu sunt acolo..ca sa nu mai vorbim unii in numele altora..si sa ne erijam in purtatori de cuvant... sa-si posteze fiecare desenul ce crede el ca merita TD..sa vedem si noi, ceilalti, obiectivismul (sau subiectivismul) fiecaruia..hai, curaj! 10 desene proprii ...terminat transmisia (ca de par nu ma iau cu nimeni) 8) :P

Isi spune si omul parerea si uite ce pateste. :mellow: Asa patim toti care incercam sa schimbam ceva.Toate tunurile se intorc impotriva lor. Ramane asa. E perfect asa! Cat despre desene, nu pun din ale mele pentru ca nu le fac de top, si daca ma chinuiam mai demult pentru asta si incercam sa ma autodepasesc nu reuseam sau nu corespundeau normelor cerute bla bla, acum nu-mi mai pasa.(De ce ai impresia ca m-as fi referit la operele mele?) Iar desenele pe care le-am propus, unele au fost probabil propuse si de alti utilizatori.(stiu sigur ca macar unul din ele a fost ). Eu ma retrag acum, concluziile poti sa le tragi tu singura daca vrei, nu-mi pasa. Dasvidania!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×