Sari la conținut
Forum Roportal
Htenesa

Pastrarea si implinirea viselor

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Avem atatea vise marete in adolescenta, dar apoi dand nas in nas cu realitatea incepem sa renuntam la ele. E adevarat ca unele erau exagerate, cum ar fi sa zbori pe Luna, dar altele, cu ceva efort ar putea fi realizate. Problema e ca nu pot fi realizate instantaneu cum credeam in tinerete. Cum poti face sa iti mentii visele vii si sa incerci in cele din urma sa ti le indeplinesti, cand "realitatea" are alta parere ? Merita sa te chinui pentru ele de dragul sentimentelor inflacarate ce le aveai candva gandindu-te la ele ? Sau mai bine renunti si devii un om mai realist ? Dar facand asta nu cumva te dezamagesti pe tine insuti ?

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Uneori visurile te impiedica sa-ti traiesti viata si mai ales prezentul....alergand dupa himere uiti sa te bucuri de lucrurile simple sau cu adevarat importante in viata.

 

Cu toate astea avem nevoie de ele pentru ca inseamna in primul rand speranta....dar e bine totusi sa le conectam cat de cat la realitate ca sa nu traim dezamagiri prea mari.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

multe din visele din tinerete se implinesc, doar ca in feluri si circumstante total diferite fata de cum ni le-am imaginat sau am fi dorit noi.

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa ai timp sa visezi!!! Cum observ de vise nu-ti ramane timp sa si infaptuiesti cate ceva din ceea ce visezi. Eu mi-am planificat doar viata, de vise inca n-am avut timp. Daca astepti ajutor divin sa te ajute la implinirea visurilor ca Zanele Bune ... sa te ridice de pe sofa si sa-ti puna aripioare ... e deja prea tirziu!!!

Editat de The Unknown

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si totusi chiar nu mai crede nimeni in vise?

mie mi se pare ca ne putem bucura si atunci cand ne visam nu doar atunci can dconsideram ca ni s-a implinit un vis

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×