Sari la conținut
Forum Roportal
AngelBoy91

O viata de nimic......

Postări Recomandate

IMI CER SCUZE DACA VA PLICTISESC...

 

Revin scriindu-va cu lacrimi in ochi fiindu-mi rusine de faptul ca sunt barbat si plang...dar asta e viata niciodata nu este asa cum aii vrea tu sa fie...De ceva vreme ma simt cazul la pamant...ma simt ca o stea care crede ca nu-si mai are locul pe cer...pentru ca m-am saturat de tot....m-am saturat sa fiu mintit...m-am saturat ca atunci cand am o zii buna sa imi fie frica ca vor urma multe zile proaste....cu ce am gresit eu oare? Am incercat sa fac bine la toata lumea...am incercat sa ajut cu toata fiinta mea chear daca uneori uitam ca exist...poate o sa spuna multa lume ca sunt slab de caracter...ca trebuie sa lupt..da poate...dar ma chinui de prea mult timp sa zambesc atunci cand in sufletul meu este furtuna..sa ma mint ca totul va fii bine si la fiecare picior in fund sa spun ca e un pas inainte la cate picioare in fund am luat acum trebuia sa fiu departe si totusi sunt aici singur cu singuratatea si durerile mele fara ca cineva sa inteleaga ce simt...fara ca cineva sa vada ca nu mai pot...ca sufar...ca imi e greu....

Nu vreau sa creada nimeni ca nu am facut greseli in viata am facut...si poate o sa mai fac pentru ca sunt om pentru ca oricine greseste dar nu cred ca merit tot ceea ce mi se intampla...merg pe strada si vad oameni fericiti oameni care zambesc si zambesc si eu doar ca sa nu se vada ca in sufletul meu e furtuna doar pentru ca sa nu vada toata lumea ca sufar...in ultima vreme ies din casa ma plimb singur si plang...plang pentru ca ma descarca pentru a nu ajunge sa fiu depresiv si pentru ca nu am motive sa rad...

 

Intrebarea mea este de ce exist? si de ce atatea lacrimi doar pentru mine am ajutat pe toata lumea si de multe ori cum am zis am uitat de mine....am dat totul pentru cei din jurul meu ca sa ii vad zambind macar un minut si asta ma facea pe mine sa zambesc iar eu ce am? NIMIC defapt am multe lacrimi...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

fara ca cineva sa inteleaga ce simt...fara ca cineva sa vada ca nu mai pot...ca sufar...ca imi e greu....

pentru ca ma descarca pentru a nu ajunge sa fiu depresiv si pentru ca nu am motive sa rad...

 

Te inseli. Tatal si Fiul inteleg, stiu, vad prin tot ce treci. Intrebarea e: tie iti e de ajuns, daca i-ai avea doar pe ei, pentru o vreme?

 

 

Intrebarea mea este de ce exist? si de ce atatea lacrimi

 

Pentru ca fiecare om are un scop. Doar El stie exact. Poate darul tau e sa faci oamenii sa zambeasca

doar lacrimile purifica

 

Apoi ramane doar zambetul

 

scriindu-va cu lacrimi in ochi fiindu-mi rusine de faptul ca sunt barbat si plang...

 

Cel mai scurt verset este Ioan 11:35

Pe urma spune ce crezi ca e mai rusinos:

 

a simti sau a nu simti ?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asa agata biserica, mai nou...pe forumuri? Asteapta oameni deprimati si hop cu momeala...?

Tot e bine, ca nu mai pune mana pe sabie, ca in Evul Mediu.rotflmao.gif

 

@Angelboy: ...

Prietene, capul sus ca te racoleaza ori astia, ori grupul alcoolicilor anonimi.

De ce te tot consumi asa aiurea, pt. orice fleac? Toti trec si prin situatii grele si cer si ajutor, dar parca nici asa cu atitudinea asta...de om profund deprimat.

Ai suflet de poet si asta nu te prea ajuta.

Daca vrei sa ai si tu o femeie, nu asa ti-o apropii...plangand.O sa te vada ca pe-un ratat si o sa te compatimeasca, da' ntre picioare n-o sa te primeasca.

Si daca-ti plac barbatii, n-ar trebui sa-ti fie rusine sa spui. Mai sunt si altii pe aici, care nu se ascund si bravo lor. Sunt mai barbati ca multi pretinsi barbati.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asa agata biserica, mai nou...pe forumuri? Asteapta oameni deprimati si hop cu momeala...?

Tot e bine, ca nu mai pune mana pe sabie, ca in Evul Mediu.rotflmao.gif

 

@Angelboy: ...

Prietene, capul sus ca te racoleaza ori astia, ori grupul alcoolicilor anonimi.

De ce te tot consumi asa aiurea, pt. orice fleac? Toti trec si prin situatii grele si cer si ajutor, dar parca nici asa cu atitudinea asta...de om profund deprimat.

Ai suflet de poet si asta nu te prea ajuta.

Daca vrei sa ai si tu o femeie, nu asa ti-o apropii...plangand.O sa te vada ca pe-un ratat si o sa te compatimeasca, da' ntre picioare n-o sa te primeasca.

Si daca-ti plac barbatii, n-ar trebui sa-ti fie rusine sa spui. Mai sunt si altii pe aici, care nu se ascund si bravo lor. Sunt mai barbati ca multi pretinsi barbati.

 

subscriu :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asa agata biserica, mai nou...pe forumuri? Asteapta oameni deprimati si hop cu momeala...?

Tot e bine, ca nu mai pune mana pe sabie, ca in Evul Mediu.rotflmao.gif

 

@Angelboy: ...

Prietene, capul sus ca te racoleaza ori astia, ori grupul alcoolicilor anonimi.

De ce te tot consumi asa aiurea, pt. orice fleac? Toti trec si prin situatii grele si cer si ajutor, dar parca nici asa cu atitudinea asta...de om profund deprimat.

Ai suflet de poet si asta nu te prea ajuta.

Daca vrei sa ai si tu o femeie, nu asa ti-o apropii...plangand.O sa te vada ca pe-un ratat si o sa te compatimeasca, da' ntre picioare n-o sa te primeasca.

Si daca-ti plac barbatii, n-ar trebui sa-ti fie rusine sa spui. Mai sunt si altii pe aici, care nu se ascund si bravo lor. Sunt mai barbati ca multi pretinsi barbati.

 

 

O sa incep sa-ti raspund punctual:

1.Eu cred ca nu ma consum aiurea si mai ales pentru ca nu este pentru orice fleac este pentru ca la un moment dat un om ajunge sa nu mai suporte ceea ce i se intampla si crede-ma la cate palme am luat de la viata si eu ma mir cum inca pot sa mai zambesc....

 

2.Da poate am un suflet de poet dar in primul rand am un suflet pe care multi oameni ar trebui sa il aiba...pentru ca lumea asta a devenit ca o jungla in care toti se mananca intre ei...asta sunt eu...nu am scris aici sa ii fie cuiva mila am scris ca sa ma descarc...

 

3.Am o femeie asa cum ii spui tu de 1 an si 3 luni dar asta nu inseamna ca nu ma simt singur si asta nu inseamna ca viata mea ar trebui sa fie mai roz pentru ca am o iubita...asta ma face sa fiu mai trist pentru ca nu ii pot oferi ceea ce merita...iar a plange nu cred ca inseamna a fii mai putin barbat....;)

Editat de AngelBoy91

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

3.Am o femeie asa cum ii spui tu de 1 an si 3 luni dar asta nu inseamna ca nu ma simt singur si asta nu inseamna ca viata mea ar trebui sa fie mai roz pentru ca am o iubita...asta ma face sa fiu mai trist pentru ca nu ii pot oferi ceea ce merita...iar a plange nu cred ca inseamna a fii mai putin barbat....;)

AngelBoy91:

 

...am ajuns sa nu pot avea o relatie cu o fata pentru ca nu vreau sa o fac sa treaca prin ceea ce trec eu sa-i fac viata un calvar.....cum este viata mea....

 

Eu cand ti-am scris ce ti-am scris, n-am facut improvizatie ; m-am inspirat din prima ta postare, care n-are un an si trei luni vechime.smile.gif

P.S. Ce e gresit in a numi femeia... femeie? Deobicei langa un barbat este o femeie (care poate fi prietena, iubita, concubina, sotie, sau amanta...).

Editat de InPing

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu as sti ce sfat sa-ti dau ... cred ca cel mai bine este sa pleci, din casa aia, din tara, pleaca si fa-ti o noua viata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

n-am inteles nimic, decit ca se consuma intr-una si nu iese din acest cerc vicios.

 

de fapt ce iti lipseste ?? ce te-ar face fericit ?

 

@91 de la angel e anul nasterii ??

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

AngelBoy91:

 

...am ajuns sa nu pot avea o relatie cu o fata pentru ca nu vreau sa o fac sa treaca prin ceea ce trec eu sa-i fac viata un calvar.....cum este viata mea....

 

 

Eu cand ti-am scris ce ti-am scris, n-am facut improvizatie ; m-am inspirat din prima ta postare, care n-are un an si trei luni vechime.

P.S. Ce e gresit in a numi femeia... femeie? Deobicei langa un barbat este o femeie (care poate fi prietena, iubita, concubina, sotie, sau amanta...).

 

Cand m-am referit ca nu pot sa am o relatie cu o fata pentru ca nu vreau sa o fac sa treaca prin ceea ce trec eu m-am referit la faptul ca pentru mine a avea o relatie nu inseamna a stat cu o fata in aceeasi casa a te culca cu ea si asta inseamna o relatie...ma refeream ca nu pot sa am o relatie serioasa una in care eu sai pot oferi iubire sa o strang in brate sa-i spun te iubesc....prietena mea trebuie sa suporte sa ma vada in fiecare zii trist...sa nu vorbesc prea mult cu ea....la asta ma refeream ca nu pot avea o relatie nu pot avea o relatie in adevaratul sens al cuvantului trebuie sa o tin de multe ori la distanta ca sa nu o fac sa sufere....crezi ca daca stau cu ea de atata vreme inseamna ca avem o relatie doar ca stam impreuna facem dragoste si atat?oricum ms pentru raspuns;)

 

n-am inteles nimic, decit ca se consuma intr-una si nu iese din acest cerc vicios.

 

de fapt ce iti lipseste ?? ce te-ar face fericit ?

 

@91 de la angel e anul nasterii ??

 

 

Ce m-ar face pe mine fericit? Este foarte simplu...sa am o familie care sa nu ma trateze cu indiferenta sa-mi arate ca si eu contez...o casa a mea in care sa ma mut si chear daca mananc doar paine sa fiu linistit...sa fiu iubit....pentru ca eu de mic m-am simtit singur...de mic am simtit ca nimanui nu-i pasa de mine si probabil daca nu as mai fii multi ar fii fericiti...asta vreau oare cer mult de la viata?

 

Si da vine de la data mea de nastere acel 91;)

 

Nu as sti ce sfat sa-ti dau ... cred ca cel mai bine este sa pleci, din casa aia, din tara, pleaca si fa-ti o noua viata.

 

Asta vreau sa fac dar este foarte greu cu salariul meu sa-mi permit macar sa ma mut in chirie pentru ca ar trebui sa dau tot salariul pe chirie si de mancare de curent....etc nu as mai avea bani....

Editat de AngelBoy91

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×