Sari la conținut
Forum Roportal
Claudiovilla

UPGRADE DE BIOS

Postări Recomandate

Salutare.Am cumparat o placa video noua si am probleme de incompatiblitate(cand vreau sa intru pe youtube imi da BSOD,si trebuie sa restartez sistemul,in jocuri la fel.etc).In plus am doua module de memorie ram care au functionat bine impreuna mai bine de 3 ani,acum daca le pun pe amandoua se blocheaza sageata si iar trebuie sa dau restart (le-am verfificat cu memtest si impreuna si separat si sunt ok).Am scos si verificat toate componentele(inclusiv hdd-ul cu hard disk regenerator),am schimbat placa video si face la fel.Pe scurt am verificat tot ce tine de hardware si am constatat ca singura solutie este upgrade-ul de bios. Am gasit pe site-ul gigabyte mai multe versiuni compatibile cu placa de baza,insa am o singura problema:nu stiu numarul reviziei biosului-1 sau 2.Placa de baza este GIGABYTE GA-K8-NSPRO,TIP BIOS-AWARD MODULAR,VERSIUNE BIOS-GA-K8NSPRO F13,TIP BIOS AWARD-AWARD MODULAR BIOS-V6.00PG,BIOS VERSION:E11,MESAJ BIOS AWARD-GA-K8NFS13,DATA BIOS SYSTEM-10/19/05,DATA BIOS VIDEO-03/41/04.Va rog sa imi spuneti care este varianta de bios compatibila.Multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×