Sari la conținut
Forum Roportal
The Unknown

Romanca ucisa de soția amantului

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Asa si ? E interesanta stirea pentru ca victima a fost de origine romana sau ce ? Crime din astea se intampla mereu, oriunde.

Ticalosi au fost amandoi, si sotul si amanta, cu toate ca nu merita chiar sa moara, dar asta este...cand te angajezi in relatie cu sotul/nevasta altuia risti sa ai deaface cu partenerul gelos, psihopat, cuprins de nebuie, rage, etc.

Editat de Naeema
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asa si ? E interesanta stirea pentru ca victima a fost de origine romana sau ce ?

 

 

Am postat la capitolul "Cazuri si necazuri in dragoste" nu la ultimele stiri sau la religie.

Intre multe cazuri enumarate, asta este mai aparte ca nu este vorba de tineri de 18-24 de ani care nu stiu nici cum o cheama pe cealalta si presupun ca au o problema majora de cuplu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Interesant e ca am vazut un film cu aceiasi idee... cred ca era un CSI Miami ?? :unsure:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am postat la capitolul "Cazuri si necazuri in dragoste" nu la ultimele stiri sau la religie.

Ok, dar atunci despre ce anume sa se discute aici ? Daca a facut bine sotia, amanta, sotul, repercusiuni legale, morale, cum se va sfarsi procesul, cati ani de puscarie va primi ? Care se vrea a fi subiectul discutiilor ? Trebuia sa mentionezi. Tu ai prezentat chestia ca pe o stire si atat. Nu ai prezentat opinii proprii, nu ai pus intrebari userilor.

 

Intre multe cazuri enumarate, asta este mai aparte ca nu este vorba de tineri de 18-24 de ani care nu stiu nici cum o cheama pe cealalta si presupun ca au o problema majora de cuplu.

Tocmai ca tinerii de 18-24 de ani nu se omoara de la probleme de cuplu in asa procentaj mare precum o fac adultii. rolleyes.gif

Am o banuiala ca daca e sa verificam statistici vom vedea ca majoritatea celor care comit crime de pasiune in cuplu sunt adulti, nu tineri.

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asta e crima pasionala cum sunt eu popa. A aflat romanca mai multe decat trebuia. Tot ce am retinut de acolo e medic psihiatru si fost angajat NASA .

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ok, dar atunci cum se va sfarsi procesul, cati ani de puscarie va primi ?

 

 

N-ai rabdare??? Abia Vineri s-a intimplat cazul iar tu ca persoana legala/juridica, ca asa te prezinti, trebuia sa stii ca nu se condamna imediat o criminala ca in Arabia Saudita!!!

Procesul asta inca nici n-a inceput practic, abia este la faza de colectat informatii si probe si ce mai este de gasit si necesar spre intocmirea acuzarii si al dosarelor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

N-ai rabdare??? Abia Vineri s-a intimplat cazul iar tu ca persoana legala/juridica, ca asa te prezinti, trebuia sa stii ca nu se condamna imediat o criminala ca in Arabia Saudita!!!

Procesul asta inca nici n-a inceput practic, abia este la faza de colectat informatii si probe si ce mai este de gasit si necesar spre intocmirea acuzarii si al dosarelor.

Eu ma refeream la speculatii. :doh: Se pare ca tu esti aia care se grabeste la tras concluzii.

Si cu toate ca nu profesez in drept penal, ci civil, da stiu procedurile si procesul in termeni de timp.

 

Iar exemplele cu Arabia Saudita la mine nu tin. Canta-ti aluziile la alta masa. Ce treaba am eu cu Arabia Saudita , ma rog ? :think:

 

PS: Aici pe forum sunt un user, o femeie, o persoana fizica nu juridica. Daca am mentionat la o adica ce profesie am, a nu se confunda lucrul asta cu statusul meu pe Roportal.

Editat de Naeema
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asta e crima pasionala cum sunt eu popa. A aflat romanca mai multe decat trebuia. Tot ce am retinut de acolo e medic psihiatru si fost angajat NASA .

 

Pai o sinucidea, nu tragea asa in vazul lumii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai o sinucidea, nu tragea asa in vazul lumii.

 

adica in vazu lu maica-sa care de teama si pentru o suma suficienta ar zice si ca l-a vazut pe Iisus impuscand-o

Editat de Aseneth

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×