Sari la conținut
Forum Roportal
Htenesa

Luatul de la capat

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Deci voi cum faceti ?

Fostele se mai numesc si "raposate". Persoanele respective exista in trecut, in prezent ele sunt moarte. Nu fizic, ci in ceea ce ma priveste.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca luatul de la capat poate fi facut dupa o perioada chiar si cu persoana de care ne-am despartit .

Luatul de la capat inseamna de fapt un nou inceput, nu trebuie sa te gandesti ca "am pus suflet si am fost un prost, pentru ca nu am primit nimic in schimb " .

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca merita deschis un topic pentru ce vreau sa intreb, dar nici nu stiu unde altundeva s-ar fi potrivit.

 

Cum o puteti lua de la capat dupa ce terminati o relatie cu cineva ? Ceea ce ma intereseaza in mod special e urmatorul aspect: cu persoana respectiva imparti cele mai importante ganduri, amintiri, secrete ale tale. Ce faci apoi cand relatia se termina ? Cum mai poti imparti aceste lucruri si cu altcineva ? Pentru ca eu simt ca odata ce am impartasit aceste lucruri e ca si cum as fi daruit o parte din mine respectivei persoane. Practic ele nu mai imi apartin doar mie, nu as mai avea de unde sa le daruiesc si altcuiva.

 

Deci voi cum faceti ?

Hai sa-ti spun ceva; Nu mai imparti niciodata cu o fata cele mai importante ganduri,amintiri,secrete.

O fata,isi doreste distractie in primul rand.In realitate,o fata nu are nevoie sa impartasesti cu ea ganduri,secrete si amintiri.O fata are nevoie s-o protejezi s-o distrezi si s-o satisfaci bine in pat.

Daca stii sa oferi aceste lucruri femeilor,te vor cauta ele pe tine,nu tu pe ele.

Cand iesi cu fetele nu le mai povesti despre suflet,ganduri,sentimente,constelatii,ca le

plictisesti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Trist...

 

Si daca o fata pare sentimentala, inseamna ca se preface ?

Editat de Abc2009ro
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Abc, spune-le in alta forma. Oricum, dupa o perioada incepi sa le vezi altfel. Lucrurile se schimba. La fel si perspectivele asupra lor.

Nu inteleg ce vrei sa spui. Nu am specificat felul in care le-am spus. S-ar putea sa fie exact felul la care te gandesti tu ca ar fi bine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu inteleg ce vrei sa spui. Nu am specificat felul in care le-am spus. S-ar putea sa fie exact felul la care te gandesti tu ca ar fi bine.

 

Lucrurile pot fi spuse in mai multe feluri. Unora, de pilda, nu le place sa se repete si de fiecare data cand relateaza o intamplare schimba modul de prezentare.

 

 

Nu ma gandesc la niciun fel ca fiind bun. Asta depinde de persoanele implicate, de ceea ce se comunica si de alte circumstante. Ceea ce pentru mine este un mod bun de a comunica pentru altcineva poate fi rau.

 

 

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×