Sari la conținut
Forum Roportal
Ana88

Ajutor in crearea unui site

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna, am o pb care ma chinui de ceva timp, trebuie sa fac un site(conditie impusa de profesorii de la sc), am un teanc de foi cu scripturi in php si html, trebuie sa ma folosesc de filezilla pentru a crea site-ul pe portalul xhost. Au pomenit si ceva de heidisql dar la acela chiar nu stiu ce sa fac. Deci, mi-am facut un domeniu pe xhost, mi-am creat scripturi prin notepad si acum urmeaza sa le uploadez in filezilla pentru a-mi crea site-ul, aici e pb, pentru ca nu stiu exact cum se procedeaza,ori trebuie sa-mi creez un fisier prin care sa pun numele site-uol si sa mi le copii in partea din dreapta la filezilla , nu stiu cum sa procedez,iar php adminul ma depaseste desi si la ala trebuiesc introduse niste date, mentionez ca nu am fisierul de public_html data de xhost in filezilla ci doar robots.txt si .ftpquota. va rog ast rasp

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna, am o pb care ma chinui de ceva timp, trebuie sa fac un site(conditie impusa de profesorii de la sc), am un teanc de foi cu scripturi in php si html, trebuie sa ma folosesc de filezilla pentru a crea site-ul pe portalul xhost. Au pomenit si ceva de heidisql dar la acela chiar nu stiu ce sa fac. Deci, mi-am facut un domeniu pe xhost, mi-am creat scripturi prin notepad si acum urmeaza sa le uploadez in filezilla pentru a-mi crea site-ul, aici e pb, pentru ca nu stiu exact cum se procedeaza,ori trebuie sa-mi creez un fisier prin care sa pun numele site-uol si sa mi le copii in partea din dreapta la filezilla , nu stiu cum sa procedez,iar php adminul ma depaseste desi si la ala trebuiesc introduse niste date, mentionez ca nu am fisierul de public_html data de xhost in filezilla ci doar robots.txt si .ftpquota. va rog ast rasp

... sa inteleg ca nu prea stii sa folosesti nici 'filezilla'... ok ! am nevoie de ceva mai multe detalii decat cele pe care le-ai dat tu aici... pana atunci vezi poate te ajuta

cu ceva. Apoi mai vorbim, bafta !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stiu sa folosesc filezilla doar ca intampin pb in adaugarea de fisiere. postez acum niste img,dupa ce am uploadat cadrele intru pe adresa creata de mine,si nu imi arata nimic din ce am uploadat,ori nu am scris ce trebuie in html, ori in index doar ca nu imi apare ce am lucrat si nush dc,in img cu filezilla daor am selectat documentele create si am dat upload, nu stiu insa daca trebuie sa creez un director la "remote site" din partea dreapta

post-358588-0-45209200-1326278221_thumb.jpg

post-358588-0-67479900-1326278202_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stiu sa folosesc filezilla doar ca intampin pb in adaugarea de fisiere. postez acum niste img,dupa ce am uploadat cadrele intru pe adresa creata de mine,si nu imi arata nimic din ce am uploadat,ori nu am scris ce trebuie in html, ori in index doar ca nu imi apare ce am lucrat si nush dc,in img cu filezilla daor am selectat documentele create si am dat upload, nu stiu insa daca trebuie sa creez un director la "remote site" din partea dreapta

post-358588-0-45209200-1326278221_thumb.jpg

post-358588-0-67479900-1326278202_thumb.jpg

din cate am vazut in foto, cred ca nu ai facut structura corecta.... apoi, se pare ca nu dai atributii fiecarui fisier uplaod-at pe site. Si mai este una: nu toti hosterii actualizeaza in timp real activitatile userilor / site-urilor. Asa ca trebuie sa astepti un timp pana sa se actualizeze ceea ce faci tu acolo !.... Verifica si tu care din cele spuse de mine, sunt sau nu sunt asa. Ne auzim, Rabdare.... si succes ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×