Sari la conținut
Forum Roportal
Iocupaul

Dumnezeu vs. Stiinta

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

In toate topicurile cu teme religioase sunt prezente si argumentari stiintifice....mai bine intitulai topicul "Einstein in relatie cu religia". :P

 

Cam asta stiam eu despre aceste subiect:

 

 

"A fost desigur o minciună ceea ce ați citit despre convingerile mele religioase, o minciună care este repetată sistematic. Nu cred

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu vs. Stiinta

Linkul nu se deschide sau e o gluma.

Eu nu am observat niciodata un dumnezeu versus stiinta, mereu am observat oameni contra oameni, si, sincer, nu inteleg ce au unii cu altii, de ce se monteaza singuri in joaca de-a Dumnezeu contra Stiinta, sau viceversa. :stars:

Editat de i0an
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Linkul nu se deschide sau e o gluma.

Eu nu am observat niciodata un dumnezeu versus stiinta, mereu am observat oameni contra oameni, si, sincer, nu inteleg ce au unii cu altii, de ce se monteaza singuri in joaca de-a Dumnezeu contra Stiinta, sau viceversa. :stars:

 

Pai de cand se lasa Dumnezeu observat ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din punct de vedere stiintific cum si unde au aparut primele microorganisme? Ce sta la baza materialelor organice si anorganice ? Biblia si stiinta sunt de acord ca la început pamantul era scoperit de apa. Stiintific viata apare în apele oceanului planetar primordial din " razboiul" dintre ARN si ADN. ARN- ul are o dimensiune redusa si o structura " haotica" , iar informatia genetica sufera transformari. Se pare ca în urma unei transformari apare o eroare de transcriere si rezulta ADN-ul, care în reactie cu ARN-ul actioneaza ca o baza . ADN-baza, ARN-acid. În urma reactiei dintre ARN si ADN apar primele microorganisme unicelulare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stiinta nu sustine asa ceva, ca la inceput pamantul a fost acoperit de apa. La inceput pamantul era un bolovan fierbinte cu activitate vulcanica intensa.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×