Sari la conținut
Forum Roportal
sarah12

Carente sexuale

Postări Recomandate

Inclusiv bulimia, alcoolismul, sunt refugii pt o viata sexuala nesatisfacatoare.

E mai complicat de-atat. Bulimia are mai degraba legatura cu lipsa de afectiune si are radacini in copilaria mica. Cat despre alcoolism, sunt mult mai multe cauze, iar viata sexuala nesatisfacatoare poate fi in cel mai bun caz pretext, nu cauza. Alcoolul reduce inhibitiile, asa ca de-obicei ajuta viata sexuala :P

 

Sincer, mie mi-a luat mult timp sa-mi dau seama ca am nevoie de mai multe orgasme nu de mai multa ciocolata. :o:

Asta e, in tren sau in avion te mai multumesti si cu ciocolata, daca nu e loc de orgasme :tease:

 

Cu toate ca niciodata n-au fost incurajate sa iasa in fata, exemple de femei care s-au remarcat in multe domenii exista de cand lumea si pamantul.

Da, exact la o astfel de asertiune ma refeream, cand am cerut varianta corecta politic :D

 

Exemplele din viata reala demonstreaza insa ca femeile manifesta in medie mai putina creativitate decat barbatii. Corectitudinea politica n-are ce cauta aici. Cand ai nevoie de un medic generalist, sunt mai multe sanse ca o femeie sa-si faca bine treaba. Cand ai nevoie de un neurochirurg, sunt mai putine sanse sa gasesti femei exceland in domeniul asta.

Editat de harald
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

de fapt,scuze,nu ai inteles nimic...din pacate.

 

Nu toti s-au nascut cu probleme sexuale. Oamenii cu bun simt mi-au explicat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 

Da, exact la o astfel de asertiune ma refeream, cand am cerut varianta corecta politic :D

 

Exemplele din viata reala demonstreaza insa ca femeile manifesta in medie mai putina creativitate decat barbatii. Corectitudinea politica n-are ce cauta aici. Cand ai nevoie de un medic generalist, sunt mai multe sanse ca o femeie sa-si faca bine treaba. Cand ai nevoie de un neurochirurg, sunt mai putine sanse sa gasesti femei exceland in domeniul asta.

Da, stiam eu ca vei dori sa-ti dau exemple concrete, din pacate, n-am memoria numelor si nici a datelor, nici macar propriul numar de telefon nu-l stiu. Totusi, acest handicap nu m-a impiedicat sa realizez ca situatia femeilor ar fi fost alta daca ar fi beneficiat de aceleasi drepturi ca si barbatii, iar tu n-ai mai fi putut face aceleasi afirmatii. Dar n-au beneficiat. Poate ca unora le-a convenit, dar cred ca au existat si multe care ar fi vrut sa poata sa depeseasca limitele fixate de societate (societatea fiind reprezentata de barbati, pt. ca doar ei aveau puterea de a hotari asupra a tot ce misca). Si chiar daca in anumite domenii barbatii le sunt superiori femeilor, barbatii exceleaza, asta s-a intamplat pt. ca li s-a dat posibilitatea sa aiba acces la domeniile respective, in timp ce femeile aveau interzis. Normal ca balanta inclina in favoarea barbatilor. Dar femeile vin din urma, cu pasi repezi. :)

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

acest handicap nu m-a impiedicat sa realizez ca situatia femeilor ar fi fost alta daca ar fi beneficiat de aceleasi drepturi ca si barbatii, iar tu n-ai mai fi putut face aceleasi afirmatii.

Daca ai realizat singur asta, rau ai realizat! "Iar daca te-a ajutat cineva, rau ti-a priit, Fat-Frumos" :tease:

Drepturile femeilor n-au nici o legatura cu creativitatea. Asa cum femeile sunt mai putin echipate de la natura pentru violenta, tot asa sunt mai putin echipate de la natura si pentru creativitate. Nu stiu daca are sau nu legatura cu testosteronul (violenta are in mod sigur legatura cu testosteronul, dar poate nu si creativitatea) insa mintea femeilor functioneaza altfel decat mintea barbatilor.

 

Femeile sunt mai performante cand e vorba de task-uri repetitive, care presupun rutina, in timp ce pe barbati nu te poti baza, pentru ca se plictisesc mult mai repede. Dar asta e probabil doar o alta fateta a problemei cu creativitatea, mintea barbatilor zburda mai mult, chiar si in situatii cand ar fi mai necesara perseverenta, nu creativitatea.

 

Dar femeile vin din urma, cu pasi repezi. :)

Alea care vin din urma cu pasi prea repezi sunt o minoritate si un dead end, dpdv al evolutiei. De ce crezi tu ca Europa e mereu colonizata dinspre est, de mii de ani incoace?

 

De ce crezi ca in sportul feminin (atletism, de exemplu) se practica controlul sexului, in timp ce in sportul masculin nu ? Tot "dictatura barbatilor" a impus asta, dupa parerea ta ? :P

De ce crezi ca s-a retras Iolanda Balas tocmai cand s-a introdus controlul sexului? :spiteful:

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai realizat singur asta, rau ai realizat! "Iar daca te-a ajutat cineva, rau ti-a priit, Fat-Frumos" :tease:

Drepturile femeilor n-au nici o legatura cu creativitatea. Asa cum femeile sunt mai putin echipate de la natura pentru violenta, tot asa sunt mai putin echipate de la natura si pentru creativitate. Nu stiu daca are sau nu legatura cu testosteronul (violenta are in mod sigur legatura cu testosteronul, dar poate nu si creativitatea) insa mintea femeilor functioneaza altfel decat mintea barbatilor.

 

Femeile sunt mai performante cand e vorba de task-uri repetitive, care presupun rutina, in timp ce pe barbati nu te poti baza, pentru ca se plictisesc mult mai repede. Dar asta e probabil doar o alta fateta a problemei cu creativitatea, mintea barbatilor zburda mai mult, chiar si in situatii cand ar fi mai necesara perseverenta, nu creativitatea.

Cum pacatele mele sa n-aiba nicio legatura? :blink: Cum poti sa-ti dai seama ca esti capabil sa faci un anumit lucru daca ani in sir ti se interzice accesul la el? Nu zic ca mintile femeilor si ale barbatilor ar fi copii la indigo, cred ca ar fi si plictisitor, insa cred ca asta nu poate demonstra lipsa creativitatii femeilor. Poate ca zonele creierului ce-s responsabile cu exercitarea creativitatii sunt altfel repartizate la barbati decat la femei, dar n-am auzit de vreun studiu stiintific care sa demonstreze ceea ce tu sustii, care sa ateste o inclinatie mai mare a barbatilor pt. creativitate. Apoi, tu singur recunosti ca mintile barbatilor zburda si nu reusesc sa se concentreze nici cand situatia o cere, creativitatea inseamna nu numai sclipire si talent, eu cred ca inseamna si putere de munca, fara ea nicio creatie n-ar putea fi dusa la bun sfarsit.

 

Alea care vin din urma cu pasi prea repezi sunt o minoritate si un dead end, dpdv al evolutiei. De ce crezi tu ca Europa e mereu colonizata dinspre est, de mii de ani incoace?

 

De ce crezi ca in sportul feminin (atletism, de exemplu) se practica controlul sexului, in timp ce in sportul masculin nu ? Tot "dictatura barbatilor" a impus asta, dupa parerea ta ? :P

De ce crezi ca s-a retras Iolanda Balas tocmai cand s-a introdus controlul sexului? :spiteful:

Fotbalistilor li se interzice sa faca sex inainte de meciuri. Asta nu inseamna ca-s controlati sexual? Sau antrenorii se tem doar ca sedusi de farmecele vreunei sirene jucatorii vor da bir cu fugitii in lumea larga, uitand de datorie :D

 

P.S.: Si nu-s Fat-Frumos, nici Harap-Alb, nici nu aspir la asa ceva, n-am de gand sa-mi fac operatie de schimbare de sex. :lol:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

n-am auzit de vreun studiu stiintific care sa demonstreze ceea ce tu sustii, care sa ateste o inclinatie mai mare a barbatilor pt. creativitate.

Ceea ce ai auzit sau n-ai auzit tu este nerelevant ca argument intr-o discutie.

 

Apoi, tu singur recunosti ca mintile barbatilor zburda si nu reusesc sa se concentreze nici cand situatia o cere, creativitatea inseamna nu numai sclipire si talent, eu cred ca inseamna si putere de munca, fara ea nicio creatie n-ar putea fi dusa la bun sfarsit.

Astea sunt povesti moralizatoare. Ceea ce lipseste in lumea de azi (de aceea si are succes, cand apare) este tocmai sclipirea, tocmai ideea noua. Pentru "putere de munca" se angajeaza salariati lipsiti de creativitate, sunt disponibili cu milioanele

 

Fotbalistilor li se interzice sa faca sex inainte de meciuri. Asta nu inseamna ca-s controlati sexual?

Daca ti-as raspunde asa cum meriti, mi-ar fi suspendat contul :tease:

 

Asta crezi tu ca inseamna controlul sexului in atletismul feminin, abstinenta? :stars:

Mai citeste, wise guy! :doh:

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ceea ce ai auzit sau n-ai auzit tu este nerelevant ca argument intr-o discutie. Nici ce-am citit, nici ce-am vazut la TV.

Mi-am permis sa fac o mica modificare.

Astea sunt povesti moralizatoare. Ceea ce lipseste in lumea de azi (de aceea si are succes, cand apare) este tocmai sclipirea, tocmai ideea noua. Pentru "putere de munca" se angajeaza salariati lipsiti de creativitate, sunt disponibili cu milioanele

Da, cred, foarte apreciata-i sclipirea. Si foarte departe ajunge sclipitorul cand n-are sprijin.

Daca ti-as raspunde asa cum meriti, mi-ar fi suspendat contul :tease:

 

Asta crezi tu ca inseamna controlul sexului in atletismul feminin, abstinenta? :stars:

Mai citeste, wise guy! :doh:

Nah, daca pe altul il duce capul mai putin si/sau a citit mai putin, celalalt, care-i mai sclipitor si/sau mai citit, poate sa-i explice primului cum stau lucrurile sau poate sa-l injure sau sa-l jigneasca (apropo, poti sa o faci, eu nu dau raport), demonstrandu-si si demonstrandu-i astfel superioritatea.

Editat de P r o z a c
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O dovada pentru aceasta este viata baietilor de bani gata, care stau seara de seara in cluburi si pentru ca parintii lor le dau orice vor ei nu au nevoie sa munceasca, viata lor sexuala este diversa si multumitoare, asa ca ei nu simt nici o nevoie ca sa creeze, sa munceasca, sa faca arta, sa se ocupe cu jocurile intelectuale ale mintii, cu cultura sau cu postatul pe forumuri.

Libidoul care nu este "ars" intr-o viata sexuala implinita este directionat in alte domenii care aduc satisfactie.

Insa aceasta satisfactie este un substitut.

"Ridicati mana" cei care va recunoasteti, sau daca sunteti prea timizi puteti sa ma punctati.

Astept pareri pro si contra.

Multumesc.

Timpul nu poate fi structurat numai prin relatii sexuale diverse.

Homo ludens - ergo, are nevoie si de alte modalitati de a-si structura timpul.

In ceea ce-i priveste pe cei de bani gata, ei nu se ocupa numai cu frecatul diverselor fotomodele, conteaza si masinile si cursele pe care le fac cu acestea, conteaza si hainele si accesoriile exorbitant de scumpe. Sa-i vedem doar ca pe vibratoare ar fi ingust.

Cred ca libidoul poate fi directionat doar catre persoane, fie exterioare propriei persoane, fie catre propria persoana. Psihologia spune ca mai ales femeile isi directioneaza libidoul catre propria persoana, asta explicand cum de ele pot sta mai multa vreme decat barbatii fara a simti nevoia de imperechere.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×