Sari la conținut
Forum Roportal
Angie

Daca v-ar muri jumatatea, ce ati scrie pe piatra funerara?

Postări Recomandate

Cred ca cel mai frumos lucru pe care-l poti face in memoria cuiva drag care a trecut in nefiinta, este sa-l cinstesti traind frumos si ducand mai departe prin tine amintirea lui, continuand intr-un fel sa lupti pentru el, pentru ceea ce a facut frumos in viata ta. Oamenii chiar daca disparuti dintre noi fizic, continua sa traiasca in inimile noastre.

La fel simt si eu

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu as putea sa ma despart de tot ce am cladit noi impreuna.

Totul e trecator, viata e scurta.

 

Eu's din Sighet ... de aceea iau lucrurile usor :roll: In cazul tau, draga Angie melodia preferata este "Life goes on" = Viata merge inainte!!! ca este si scurta si daca te ratacesti ... va deveni prea lunga!!! Va trebui sa impachetezi totul intr-o zi, albumul de fotografii, pana si vasele din bucatarie ca sa inceapa vindecarea sufletului, tu vei sti cand este momentul, sa ai cartoane la indemana. Pana cand traiesti in trecut, suferi.

 

:flowers:

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu's din Sighet ... de aceea iau lucrurile usor :roll: In cazul tau, draga Angie melodia preferata este "Life goes on" = Viata merge inainte!!! ca este si scurta si daca te ratacesti ... va deveni prea lunga!!! Va trebui sa impachetezi totul intr-o zi, albumul de fotografii, pana si vasele din bucatarie ca sa inceapa vindecarea sufletului, tu vei sti cand este momentul, sa ai cartoane la indemana. Pana cand traiesti in trecut, suferi.

 

:flowers:

Melodia preferata in momentul de fata este "Fragile". Nu stiu daca voi putea impacheta totul, deocamdata nu vreau si nu stiu daca voi dori sa fac acest lucru vreodata. Vindecarea sufletului cere timp. Nu traiesc in trecut, dar nu vreau sa pierd ce mi-a ramas din el, chiar daca acum doare mult prea tare prezentul.

Eu's din jud.SM, by the way

 

"November rain" se bate cu "Fragile" pentru primul loc.

Am inceput sa bat campii...

Editat de Angie
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Melodia preferata in momentul de fata este "Fragile".

"November rain" se bate cu "Fragile" pentru primul loc.

Am inceput sa bat campii...

 

Muzica ajuta la terapie in acest caz, imi place November rain ... ce compozitie, ce video :hi: as reboteza emoticonul "Jos cu Palaria" ... in fata lui Axl Rosen.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Muzica ajuta la terapie in acest caz, imi place November rain ... ce compozitie, ce video :hi: as reboteza emoticonul "Jos cu Palaria" ... in fata lui Axl Rosen.

De acord, jos cu palaria in fata lui Axl Rose

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Numele , data nasterii si cea a decesului.

E suficient si mai ales ...decent.

Atat? Nici macar un "Dormi in pace suflet bland" ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca se datoreaza starii de soc sau durerii sau mai stiu eu cui, dar e cel putin ciudat sa vii sa intrebi pe forum ce sa scrii pe piatra funerara. E cu atat mai ciudat sa dai sugestii. :stars: Chiar puteti sa va puneti in starea ei?! Dati-mi voie sa ma indoiesc.

 

Atat? Nici macar un "Dormi in pace suflet bland" ?

 

de ce, crezi ca il mai intereseaza ce scrii tu?

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Atat? Nici macar un "Dormi in pace suflet bland" ?

 

Atat ! Restul , dupa mine , e ridicol.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca se datoreaza starii de soc sau durerii sau mai stiu eu cui, dar e cel putin ciudat sa vii sa intrebi pe forum ce sa scrii pe piatra funerara. E cu atat mai ciudat sa dai sugestii. :stars: Chiar puteti sa va puneti in starea ei?! Dati-mi voie sa ma indoiesc.

 

 

 

de ce, crezi ca il mai intereseaza ce scrii tu?

Ai dreptate, e ciudata intrebarea. Credeam ca se poate vorbi despre asa ceva, aici

 

Atat ! Restul , dupa mine , e ridicol.

Poate ai dreptate

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×