Sari la conținut
Forum Roportal
Angie

Daca v-ar muri jumatatea, ce ati scrie pe piatra funerara?

Postări Recomandate

Am sa va rog sa incercati sa va puneti in locul meu si sa ma ajutati putin.

Mi-am pierdut sotul in urma cu 5 saptamani, a murit la varsta de 28 de ani. Va trebui sa decid ce sa scrie pe piatra funerara. Este enorm de greu, dar trebuie sa o fac si pe asta. Trebuie sa stiti ca acela va fi si locul meu de veci. Astept sugestii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Scrie asa :" Trecatorule !Ce sunt eu, vei fi si tu. Ce esti tu, am fost şi eu"

 

Mangaieri pentru pierdere.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Scrie asa :" Trecatorule !Ce sunt eu, vei fi si tu. Ce esti tu, am fost şi eu"

 

Mangaieri pentru pierdere.

Multumesc pentru compasiune.

Frumos, poate putin cam vesel. Ma gandeam sa fie ceva profund, care sa redea cat de mult il iubesc, cat de mult insemnam unul pentru celalalt, chiar daca moartea l-a rapit pe el, noi tot vom fi impreuna candva, undeva.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da dar ceea ce spui tu ar merge pe o coroana, flori, adresandu-te direct. Asta tinand cont de faptul ca va fi si locul tau. Este doar parerea mea.

 

"Nu credeam sa-nvat a muri vreodata"

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Chiar dac-ai plecat eu te voi pastra in suflet mereu, desi esti departe, tu vei fi intotdeauna cu mine.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da dar ceea ce spui tu ar merge pe o coroana, flori, adresandu-te direct. Asta tinand cont de faptul ca va fi si locul tau. Este doar parerea mea.

 

"Nu credeam sa-nvat a muri vreodata"

Da, va fi si locul meu, dar cine ma va ingropa, poate sa mai scrie ceva, nu?

 

Chiar dac-ai plecat eu te voi pastra in suflet mereu, desi esti departe, tu vei fi intotdeauna cu mine.

Frumos

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Dupa cat de frumos vorbesti tu despre el, imi inchipui ca intotdeauna va face parte din tine, ca-ti va fi mai aproape decat o persoana care se afla in imediata ta apropiere. Poate a sunat prea simplu, dar asta am vrut sa exprime. :friends:

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poate ar trebui sa va spun ca l-am asteptat sa vina acasa, iar inainte cu o ora de accident, dimineata devreme, am vorbit cu el la telefon. I-am spus sa aiba grija, nenorocirile se intampla dupa un drum lung atunci cand esti aproape de casa. Mi-a spus sa nu-mi fac griji, ca intotdeauna. Dar l-am asteptat in zadar. N-a mai venit. Acum ma asteapta el pe mine.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×