Sari la conținut
Forum Roportal
JohnS

RCS & RDS - serviciul relatii cu clienti

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Posibil sa fii gresit categoria, daca da, atunci imi cer scuze.

 

Acest topic este despre cat de mare este si daca are vre-o limita , incompetenta la RDS.

Unii angajati sunt mai mult decat 'nepregatiti' ca sa nu zic imbecili ca vine anul nou . :D

 

 

Acum 8-9 luni frumoase. The Mighty RDS a facut ceva modernizari la centrala, ( in perioada aceea nu am avut net deloc ) . Sapt. urmatoare NAT ( Network address translation ) a inceput sa apara ba Moderate ba STrict. Si in final a ramas STRICT.

 

Am gautat tot world wide web-ul si am gasit solutii numai pentru cei cu un router. Eu nu am asa ceva.

Precizez ca si 2 prieteni din cartier au la fel si in acelas timp ca mine.

 

De atunci, am schimbat placa de baza. palca de retea ba chiar am incercat si pe pc-uri diferite.

Peste tot NAT STRICT. Antivirusul nu mai isi face update de mult desi este original ,am trimis un e-mail la compania producatoare si mi-au zis ca daca nu am router sa imi sun 'internet provider' si am sunat . O doamna simpatica imi raspunde si de aici in colo mai avea un pic si urla la mine ca sunt eu ala cu probleme la mansarda.

 

I-am explicat simplu ca eroarea se manifesta la 3 pers. diferite pe sisteme de operare diferite. Mac OS, Windows 7 si Vista.

I-am zis una si buna ca am incercat cu laptop , cu una mie mufe si placi de retea , si nimic.

Intr-un final mi-a zic ca ea nu stie de aceasta eroare deoarece ea are acasa internet de la Rom Telecom. Eu i-am zis clar ca eroarea nu tine de furnizor la care doamna aceasta, mi-a zis clar ca nu e de la RDS si sa fac pasi la altcineva daca nu imi convine mie la ei .

 

Bun..

 

Sunt a doua oara , si de data aceasta o domnisoara cred ca cu 7 ani mai mare ca mine. Aceasta domnisoara atotstiutoare , dupa un timp si-a ridicat tonul de privighetoare la mine si mi-a zis clar ca nu e prob. ei atata timp cat eu pot intra pe net.

 

Bun...

 

Mai sun odata, si imi raspunde un domn, si el mai calm , imi zice ca nu stie de eroarea asta si ca nu e de la RDS.

 

 

Eu le-am spus celor 3 ca am vorbit cu un student la MIT si mi-a zis CLAR, ca nu e de la mine..

Dar ei nu ca e ..la mine.

 

Acum eu zic.. o fii de la mine ?

si cum naiba de sunt paralelii astia angajati la rds?

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai angajatii de la RCS&RDS sunt paraleli pentru ca ii angajeaza pe cei care accepta salariul cel mai mic si mizeriile cele mai multe din partea sefilor .

Pe mine ma pun sa platesc 15 lei taxa de deconectare, cu toate ca am platit la timp, dar am platit si la robotul BRD si mi-au incurcat platile !

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ce net ai ? e prin modem ?

 

nu e de placa de la retea. verifica cablul si modemul. cauta manualul modemului pe net si vezi cum se configureaza.

 

cei care raspund la tel. de obicei au in faţă niste intrebari si raspunsuri de genul FAQ --- nu trebuie sa stie retelistică.

 

cere-le sa vina o echipa la tine si sa configureze net-ul.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ce net ai ? e prin modem ?

 

nu e de placa de la retea. verifica cablul si modemul. cauta manualul modemului pe net si vezi cum se configureaza.

 

cei care raspund la tel. de obicei au in faţă niste intrebari si raspunsuri de genul FAQ --- nu trebuie sa stie retelistică.

 

cere-le sa vina o echipa la tine si sa configureze net-ul.

 

Nu sunt pe modem , sunt direct pe cablu. Am schimbat placa de baza si cea noua are placa de retea integrata. Si am incercat si cu un laptop care era pe Mac OS. Nimic, NAT - Strict.

 

Pai angajatii de la RCS&RDS sunt paraleli pentru ca ii angajeaza pe cei care accepta salariul cel mai mic si mizeriile cele mai multe din partea sefilor .

Pe mine ma pun sa platesc 15 lei taxa de deconectare, cu toate ca am platit la timp, dar am platit si la robotul BRD si mi-au incurcat platile !

 

Sunt paraleli cu totul, un pic de bunavointa nu ar strica...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Posibil sa fii gresit categoria, daca da, atunci imi cer scuze.

 

mutat de la "coltul trist".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si totusi ,nu s-a mai rezolvat nimic? nici la vecinii tai ?

 

Nu , mereu imi dau acelas discurs cu nu e vina lor si sa fac pasi daca nu imi comvine .. Romania, te iubesc, ca m-am inascut aici, dar sa stii ca , poteca mea , spre California duce..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×