Sari la conținut
Forum Roportal
Anna.Dynamitte

Critici constructive

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Hey! Ma gandeam ca ar fi frumos sa facem o comisie de critici. Acestia sa fie alesi din cei mai buni desenatori. Ma gandeam ca acestia sa dea critica dura sau constructiva la niste utilizatori ce vor acest lucru pentru ai ambitiona sa deseneze mai frumos, sa evolueze.(criticii) Sa fie impartiti pe grupuri, critici de anime, etc.

Astept pareri :spiteful:

post-309614-0-04479400-1325086466_thumb.jpg

Editat de Saku_ana

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

saku_ana :) la tine e f de apreciat k macar incerci sa vi cu idei ceva..

sper sa nu te superi dc vezi parerea mea

acum vreo doi ani eram pe net gasisem un site rusesc pe care desenam si nu intelegeam nimic nici macar cum sa salvez desenul:) dar era asa distractiv ca nu reuseam sa ma las:))) asha k in ziua aia m-am gandit eu..ce ar fi sa caut un loc din Romania in kre sa ma Distrez in continuare ! si am gasit desenatpri .ro :) f imp -un loc in care sa-mi las imaginatia sa faca ce are chef si sa invatz sa desenez online- NU sa ma judece cineva pt ce stiu si ce fac .

am desenat vreo doua luni fara cont..nu ma interesa vreun vot sau comm sau nimic , doar sa pot desena..dupa un timp mi s-a parut interesanta optiunea sa pot continua desenul asha k mi-am facut contul. am urat ziua aia in kre am avut optiunea sa pot comenta si vota si eu:)) vroiam doar sa desenez si sa nu judec pe nimeni fiindca toate desenele sunt frumoase in felul lor.si la fel si scrisurile fiindca sa nu uitam ..e un loc in kre poti sa lasi mesaje prietenilor, dusmanilor etc..nu doar desene !

propunerea mea este simpla ( si e raspuns si la topicul Not funny) -

-Fara note !!!! mi se pare total incorect sa judeci un copil kre poate are tone de imaginatie si cel mai prost mouse cu 8 ..si numai 10 la vreunul kre are cine stie ce tableta si pic de imaginatie sau talent..si copiaza de zor( as da si ex..se stie e;/ea dc se citeste..mai ales dupa voturile dupa kre se pune sg in ta mereu ;)

- Fara numele contului sub desen- si doamnele moderatoare pot zice orice..este f clar k 75% din desenele din top ajung acolo datorita numelui..sa vdm cate voturi ar avea dc nu ar vedea utilizatorul al cui e..si numai dc intra pe desen (dc e destul de interesant sa faca asta) sa vada si al cui e

- in rest..in legatura cu propunerea ta..de ce nu faceti un cont pe care sa-l folositi mai multi care "va pricepeti" si cei care vor sa fie criticati/ajutati sa se inscrie :) ? iar voi sa-i ajutati ( dar numai pe ei :)) fiindca altii chiar deseneaza de placere!:)

 

 

;) spor la desenat tuturor si pt cei kre se ocupa : SCAPATI DE RECLAMA aia stupida!!!! vreau sa desenez si nu suport pe format mic..si Nu, nu vreau pe tot ecranul fiindca am si altele de facut in ac timp:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Off.... sa vad daca am inteleees, si totodata am sa bag si niste idei proaspete in urmatorul com.

 

Ei bine, ar fi ceva cu un singur cont pe care sa intre criticii."...iar voi sa-i ajutati ( dar numai pe ei :)) fiindca altii chiar deseneaza de placere!", da, ai dreptate. Mai acum cateva zile, m-am gandit (daca se aplica ideea mea) sa facem un nou topic in care, membrii site-ului sa ceara tipul de critica(constructiva/dura)+ linkul ce duce la creatia lui,iar criticii sa comenteze acel desen. In legatura cu notele, criticii nu vor da note celui/celei criticat/e. Nu se vor da critici decat utilizatorului ce a cerut critica. Scopul ideii mele e sa-i ajute pe cei care vor sa evolueze in desen.

 

 

P.S.: Imi pare rau ca am repetat critica/critici, si imi pare rau daca am inteles altfel ideea ta, Un_Vis ^_^ .

Si cred ca ar fi un pic mai mistoc fara numele utilizatorului si fara note :think:

 

Off.... sa vad daca am inteleees, si totodata am sa bag si niste idei proaspete in urmatorul com.

 

Ei bine, ar fi ceva cu un singur cont pe care sa intre criticii."...iar voi sa-i ajutati ( dar numai pe ei :)) fiindca altii chiar deseneaza de placere!", da, ai dreptate. Mai acum cateva zile, m-am gandit (daca se aplica ideea mea) sa facem un nou topic in care, membrii site-ului sa ceara tipul de critica(constructiva/dura)iar criticii sa comenteze acel desen. In legatura cu notele, criticii nu vor da note celui/celei criticat/e. Nu se vor da critici decat utilizatorului ce a cerut critica. Scopul ideii mele e sa-i ajute pe cei care vor sa evolueze in desen.

 

 

P.S.: Imi pare rau ca am repetat critica/critici, si imi pare rau daca am inteles altfel ideea ta, Un_Vis ^_^ .

Si cred ca ar fi un pic mai mistoc fara numele utilizatorului si fara note :think:

Editat de Saku_ana

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

exact :)

mai e un topic asemanator dar cu desene pe foaie

pai de ce nu incepi un topic? si sa speri k o sa ai succes , ideea e f buna:)

eu nu ma bag fiindca nu suport sa critic :)) mie imi plac cele mai multe desene oricum..

Editat de Darianna
SCOS CITAT! DACA POSTEZI IMEDIAT DUPA MESAJUL CARUIA II RASPUNZI, NU MAI CITA.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×