Sari la conținut
Forum Roportal
De treaba

Caut viitoare prietena cu hepatita B

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna ziua sunt nou in aceasta retea de socializare si va doresc in primul rand tuturor multa sanatate :).

Am fost diagnosticat cu hepatita cronica B. Am varsta de 22 de ani si intentionez sa imi fac o prietena.

Mi-a fost frica sa imi fac o prietena din motivul asta, sunt un om foarte constiincios si nu as dori sa mai fac probleme si altei persoane pe seama acestei boli. De aceea m-am gandit ca ar fi bine sa caut pe cineva care are aceeasi problema de sanatate. Cu siguranta ca sunt pe acest forum persoane care gandesc la fel. In concluzie cine este interesata sa imi lase un mesaj. Multa sanatate.

Editat de De treaba
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Adevarul e ca ai dreptate: si eu sunt casatorit si am un copil de nici 2 ani. Ma gandesc sa imi parasesc copilul si nevasta (care nu sunt infectati cu virusul hepatitei B dar sunt vaccinati anti hepatita B), si deci, sa imi caut o partenera pe forum cu VHB.

Doh!!!

Editat de Connny
  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Adevarul e ca ai dreptate: si eu sunt casatorit si am un copil de nici 2 ani. Ma gandesc sa imi parasesc copilul si nevasta (care nu sunt infectati cu virusul hepatitei B dar sunt vaccinati anti hepatita B), si deci, sa imi caut o partenera pe forum cu VHB.

Doh!!!

Cel mai bun lucru ar fi initiativa aceasta nu numai pt mine ci si pentru alti tineri si tinere care au VHB si care nu sunt casatoriti inca.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua sunt nou in aceasta retea de socializare si va doresc in primul rand tuturor multa sanatate :).

Am fost diagnosticat cu hepatita cronica B. Am varsta de 22 de ani si intentionez sa imi fac o prietena.

Mi-a fost frica sa imi fac o prietena din motivul asta, sunt un om foarte constiincios si nu as dori sa mai fac probleme si altei persoane pe seama acestei boli. De aceea m-am gandit ca ar fi bine sa caut pe cineva care are aceeasi problema de sanatate. Cu siguranta ca sunt pe acest forum persoane care gandesc la fel. In concluzie cine este interesata sa imi lase un mesaj. Multa sanatate.

 

nu cred ca este cazul sa ne izolam!

de ceva ani buni incoace (din 86 sau 92 nu imi mai amintesc exact) vaccinul contra hepatitei b se administreaza obligatoriu la orice nou nascut in Romania si si daca nu este inca vaccinat, se poate vaccina si ca si adult astfel ca nu va avea nici o problema de sanatate refeitoare la HBV.

 

faptul ca trebuie sa spui unei viitoare prietene despre hvb este un poate un pic ciudat pritit in perspectiva, dar poate fi un exercitiu de sinceritate si de acceptare.

 

chiar nu cred ca o relatie trebuie sa se bazeze pe o conditie medicala, astfel ca cel mai bien ar fi sa iti vezi de viata si de relatii fara sa ai ca si criteriu acesta conditie.

 

 

sanatate tuturor!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai bun lucru ar fi initiativa aceasta nu numai pt mine ci si pentru alti tineri si tinere care au VHB si care nu sunt casatoriti inca.

De fapt Connny ti-a explicat ca e suficient ca partenera ta sa fie vaccinata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu cred ca este cazul sa ne izolam!

Asta nu inseamna izolare ci respect fata de cei din jur care poate nu sunt vaccinati. Eu nu doresc ca sa mai treaca cineva prin problemele astea ca este destul de nasol.

Editat de Amarena
editat citat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asta nu inseamna izolare ci respect fata de cei din jur care poate nu sunt vaccinati. Eu nu doresc ca sa mai treaca cineva prin problemele astea ca este destul de nasol.

 

(alegerea partenerei / partenerului pe considerenet medicale poate sa fie izolare )

 

dar revenind - daca nu sunt vaccinati se pot vaccina si pina atunci exista Durex daca despre asta vorbim. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

(alegerea partenerei / partenerului pe considerenet medicale poate sa fie izolare )

 

dar revenind - daca nu sunt vaccinati se pot vaccina si pina atunci exista Durex daca despre asta vorbim. :)

Inteleg si multumesc pentru incurajare :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×