Sari la conținut
Forum Roportal
The Bitch

Romania: Misogina sau Înapoiata?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Prea multa desteptaciune din partea nevestii si exista riscul sa nu i se mai scoale morcovu mirelui in noaptea nuntii.

Se intimideste, saracu'! :lol2:

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai normal. Si nu numai asta. Femeia a fost mereu considerata unealta Dracului si daca mai era si desteapta pe deasupra...valeleu....nu numai ca nu se mai scula morcovul, dar se ofilea si cadea jos uscat, imediat. crazy.gif

Editat de Naeema
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce numesti tu protectie? Ceva de genul "Ia da-mi un pupic, nu-ti bate tu capsorul ala dragalas cu probleme!" Sau "Cum adica, vrei sa lucrezi???? Treci, fa, la cratita, acolo e locul muierii!"

 

P.S.: Si masuratorile sa fie facute de barbati? :D

 

 

Asta ma face sa cred ca barbatii romani sunt capabili sa iubeasca femeile pana la un punct. Care e acela? Sa nu incerce sa le fie egale si sa-si masoare puterile cu ei, sa-si vada de feminitatea lor, ca asa le sade bine :D

Pai hai sa ne uitam un pic la nevoile creaturii umane.

Dar ne uitam in mare pe o fereastra a timpulu de mii de ani nu 5 sau 10.

Pana si in ziua de azi majoritatea femeilor, spun studiile, doresc sa se simta protejate si in siguranta langa barbatul lor.

Deci a ramas o caracteristica genetic imprimata.

O persoana are nevoie de adapost si hrana si in cursul istoriei umane femeia a primit ambele in schimbul contributiilor pe care ea era capabila sa le aduca.

Femeia a fost protejata in cursul istoriei chiar cu pretul vieti de barbati dar sa nu uitam ca de asemenea barbati s-au omorat pt femeii si chiar le-au rapit si furat unul la altul.

Dar ea in 99% din existenta ei istorice nu a fost nevoita sa-si produca ce este necesar vieti, adapost si hrana.

 

Ce zici tu acolo sunt obiceiuri mai recente care azi in unele societati sunt considerate insulte.

Dar ce sa nu uiti tu este faptul ca odata cu dorinta de egalitate femeia si-a pierdut din feminitate.

Multe chiar emuleaza barbati.

 

Pai normal. Si nu numai asta. Femeia a fost mereu considerata unealta Dracului si daca mai era si desteapta pe deasupra...valeleu....nu numai ca nu se mai scula morcovul, dar se ofilea si cadea jos uscat, imediat. crazy.gif

Experiente propri vad eu in aceste randuri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Experiente propri vad eu in aceste randuri.

Atunci poate ai nevoie de o consultatie la oftamolog. Cu siguranta. Nu duce tu grija morcovului partenerului meu, bine ? Si cu asta sper sa punem aici capat frazelor cu tenta personala, pana nu escaleaza situatia. Ce crezi ?

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mie mi se pare ca unora nu le mai ajunge libertatea de care beneficiaza si gradul de civilizatie care e in romania in comparatie cu rwanda. salariile mici le au din cauza ca sunt ori proaste, ori speriate, ori timide, si nici nu cred ca statistica este reala. iar comportamentul abuziv este peste tot in lume si daca in romania recunosc unul din cinci ca e corect sa iti bati sotia asta nu inseamna ca in occident nu se intampla la fel daca nu mai des, chiar daca ei sunt mai etici si spun ca este total gresit.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai hai sa ne uitam un pic la nevoile creaturii umane.

Dar ne uitam in mare pe o fereastra a timpulu de mii de ani nu 5 sau 10.

Pana si in ziua de azi majoritatea femeilor, spun studiile, doresc sa se simta protejate si in siguranta langa barbatul lor.

Deci a ramas o caracteristica genetic imprimata.

O persoana are nevoie de adapost si hrana si in cursul istoriei umane femeia a primit ambele in schimbul contributiilor pe care ea era capabila sa le aduca.

Femeia a fost protejata in cursul istoriei chiar cu pretul vieti de barbati dar sa nu uitam ca de asemenea barbati s-au omorat pt femeii si chiar le-au rapit si furat unul la altul.

Dar ea in 99% din existenta ei istorice nu a fost nevoita sa-si produca ce este necesar vieti, adapost si hrana.

Da, barbatii au dispus si dispun de o forta fizica net superioara femeii, poate asta i-a determinat sa creada ca, daca fizic sunt superiori femeilor si intelectual le sunt superiori si au cam exagerat cu protectia. Iar fememeilor le-o fi fost greu sa ii contrazica, pt. ca s-ar fi ales cu niscaiva corectii. Asa ca s-au complacut (nu prea aveau incotro) in rolul de slabute (si la putere si la creier).

Ce zici tu acolo sunt obiceiuri mai recente care azi in unele societati sunt considerate insulte.

Dar ce sa nu uiti tu este faptul ca odata cu dorinta de egalitate femeia si-a pierdut din feminitate.

Multe chiar emuleaza barbati.

 

Feminitatea nu inseamna supunere. O femeie sigura pe ea poate aparea neatragatoare in ochii barbatilor, pt. ca le zgaltaie putin increderea in sine, tb. sa fie mai atenti la ceea ce spun si la cum se comporta, asta nu inseamna ca nu-i feminina.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Feminitatea nu inseamna supunere. O femeie sigura pe ea poate aparea neatragatoare in ochii barbatilor, pt. ca le zgaltaie putin increderea in sine, tb. sa fie mai atenti la ceea ce spun si la cum se comporta, asta nu inseamna ca nu-i feminina.

El poate se refera la din astea. :rot:

 

 

 

 

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

1. Atunci poate ai nevoie de o consultatie la oftamolog. Cu siguranta.

2. Nu duce tu grija morcovului partenerului meu, bine ?

3. Si cu asta sper sa punem aici capat frazelor cu tenta personala, pana nu escaleaza situatia.

4. Ce crezi ?

1. De acord. Vad cu un stangul mai bine decat cu dreptul.

2. Imi si imaginez. E virtual.

3. Una zici si alta faci. Iti este imposibil reciprocitatea.

4. Eu nu cred.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

1. De acord. Vad cu un stangul mai bine decat cu dreptul.

2. Imi si imaginez. E virtual.

3. Una zici si alta faci. Iti este imposibil reciprocitatea.

4. Eu nu cred.

Bai Pacala, te-am provocat eu cu ceva pe tine sau te-ai apucat tu sa emani aluzii subtile sub acoperirea cum ca vezi doamne asa ai interpretat tu acele randuri ?

Adica tradus mai pe sleau ce anume ai vrut sa zici prin "Experiente propri vad eu in aceste randuri" ? Si vezi ca se mai pune un "i" in propri. Bine ti-a zis Pippo.

Deci... ce anume ai vrut sa zici ? Ca i s-ar fi ofilit cumva morcovul la omul meu din cauza ca-s eu prea desteapta sau ca oi avea parte de succes in pat pentru ca-s prea proasta ? Ce experiente proprii ?

Iar acum in loc sa incetezi, vii iar cu faze stupide precum "Imi si imaginez. E virtual." What's your fucking problem ? Te-am intrebat eu aicisha de sanatate sau cum ? N-ai loc de mine pe forum ?

mad.gif Maina poimanine parca vad ca ceri sa-i vazi morcovu lu asta al meu pe web cam ca sa afli daca e virtual sau nu, ca tu esti fan al camerelor web se pare. Pai asa zi frate, ca-ti baga arabu un "ciomag" pe web de-ti scoate ochii din orbite. Ca sa nu mai fie nevoie sa-ti imaginezi sau sa speculezi la cele scrise de mine.

Editat de Naeema
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×