Sari la conținut
Forum Roportal
The Bitch

Romania: Misogina sau Înapoiata?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Adevarul este ca o buna parte din societatea romaneasca traieste intr-un regim cvasi-patriarhal, unde femeia are in principal dreptul de a "domni" peste bucatarie. Mai are si bonus dreptul de a spala rufele si de a face temele cu copilul. Nu are destule drepturi?

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Plus ca unele romance considera ca barbatul trebuie sa aduca cei mai multi bani in casa.

:good:

 

...

da-mi place topicul; naeema compara situatia femeilor din romania bazandu-se pe un material scris de o p..., cu cele dintr-o tara araba unde daca-si arata glezna sunt arse pe rug si cele dintr-o tara africana, unde, daca au vazut o seringa, cred ca li se fura aura.

 

bravo.

Editat de buleala
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
...

da-mi place topicul; naeema compara situatia femeilor din romania bazandu-se pe un material scris de o p..., cu cele dintr-o tara araba unde daca-si arata glezna sunt arse pe rug si cele dintr-o tara africana, unde, daca au vazut o seringa, cred ca li se fura aura.

 

bravo.

Inca nu mi-am expus propria opinie, right ? Deocamdata am expus o opinie a altcuiva...a acelei "p***e" ca sa folosesc acelasi term of endearment folosit de tine. :roll:

Cand o sa spun ca ma alatur opiniei ei, atunci da, vei putea si tu sa spui "Naeema compara..."

Topicul este adresat celor care traiesc in Romania (atat femei cat si barbati) pentru a-si expune propriile impresii si opinii in legatura cu ceea ce sustine doamna Cretu.

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca doamna s-a referit la situatia din Romania, comparativ cu cea din Europa. Intr-adevar, Romania sta foarte prost la capitolul emanciparii feminine, in comparatie cu tari precum Finlanda, sau Germania.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Inapoiat

 

Cand un grup de barbati se uita la un meci de fotbal si beau si ei ceva acolo si cand la sfarsit unul din suporteri echipei care a pierdut ia sapa si il omoara pe altul care suporta inflacarat echipa care a castigat.

 

Cand un preot al religiei oficiale ucide o tanara femeie din care se straduia sa scoata draci.

 

Cand un procentaj foarte mare din populatie crede in vraji si vraci si farmece precum cei ce locuiau prin pesteri acum 10000 de ani.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×