Sari la conținut
Forum Roportal
Sanseverina

Pur si simplu nu mai pot

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

ok...ai simtit vreodata ca nu mai ai niciun motiv sa traiesti ? :roll:

Da am simtit, si precum am spus, m-am uitat la altii si la viata lor, la tragediile si necazurile lor si mi-a fost rusine ca am avut asemena ganduri. Dar asta presupune tarie de caracter, lucru pe care nu multi il au. shades.gif

 

Momentul in care nu am mai vrut sa traiesc a fost acela cand in floarea vietii, cand imi mergea totul cel mai bine si eram cel mai fericita, m-am trezit la reanimare, mutilata pe viata, cu jumate din oasele din corp rupte, plaman gaurit si aproape sa dau coltul. Timp de 3 luni de zile mi-am facut nevoile la olita in pat ca nu ma puteam misca din cauza osului pieptului care era si el fracturat si a furtunului care-mi iesea din plaman. Timp de 3 ani am stat in terapie fizica si psihologica sa ma fac din nou om. Am ramas totusi cu rana emotionala, chiar si acum dupa 7 ani, rana care va fi acolo mereu. Am pierdut averi, am pierdut oameni dragi in razboi, etc....si ? Asta inseamna sa arunc prosopul si sa zic ca sa terminat cu viata asta de rahat ? Nicidecum. Ea merge inainte si zic mersi in fiecare zi cand deschid ochii si respir aer si imi bate soarele pe fata.

Editat de Naeema
  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mda...bine ca nu va am in jurul meu.....

ma ai pe mine si e destul :spiteful: toc eu la tine pana te fac o puternica :roll:

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×