Sari la conținut
Forum Roportal
Taquito

site-ul a fost penalizat de google

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

site-ul meu a fost penalizat de google. la unele cautari la care apărea primul sau al doilea acum nu mai apare deloc.

 

rankul e acelasi(tot 2). de aparut tot apare daca caut de ex. numele domeniului

 

recunosc ca am pus multe cuvinte cheie in titlu, in tagurile imaginilor.... pe unde s-a putut

 

 

ce e de facut ? c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am citit aici:  seomoz.org/blog/how-to-handle-a-google-penalty-and-an-example-from-the-field-of-real-estate

 

si se pare ca nu e penalizare. site-ul meu tot apare la pe prima pagina la unele cuvinte fara concurenta. si ei zic ca nu e penalizare. dar la altele apaream pe prima pagina si acum nu mai sunt nici in primele 10 pagini... nu-mi explic

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pot fi mai multe motive. cum ar fi promovarea abuziva si google te detecteaza sau pur si simplu concurenta.

 

Eu zic sa ai rabdare o perioada s avezi ce se intampla si dupa accea sa actionezi

 

La 26.12.2011 la 13:32, Taquito a spus:

 

si se pare ca nu e penalizare. site-ul meu tot apare la pe prima pagina la unele cuvinte fara concurenta. si ei zic ca nu e penalizare. dar la altele apaream pe prima pagina si acum nu mai sunt nici in primele 10 pagini... nu-mi explic

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca site-ul tau e proaspat, e normal sa apari pe primele pagini la inceput, dupa care G te catalogheaza si te pozitioneaza in zona normala. Tot acolo, poate aparea efectul "google dance", adica sa apari mai sus sau mai jos in pozitii, variabil. Penalizarile sunt de mai multe feluri, iar cea mai grea este scoaterea definitiva din index. Cand vei gauta in Google site:numeledomeniuluitau.tld, nu-ti va da niciun rezultat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca site-ul tau e proaspat, e normal sa apari pe primele pagini la inceput, dupa care G te catalogheaza si te pozitioneaza in zona normala. Tot acolo, poate aparea efectul "google dance", adica sa apari mai sus sau mai jos in pozitii, variabil. Penalizarile sunt de mai multe feluri, iar cea mai grea este scoaterea definitiva din index. Cand vei gauta in Google site:numeledomeniuluitau.tld, nu-ti va da niciun rezultat.

 

 

Decat sa mergi pe intuneric (e penalizat, nu e penalizat), intra in Google Webmaster Tools si, daca esti penalizat, ai un mesaj de avertizare. Rezolva problema si trimite site-ul pentru reconsiderare. De asemenea vezi in "Imbunatatiri pentru HTML" ce probleme mai ai.

 

Si nu uita! Concurenta nu doarme, azi esti numarul 1, maine iesi de pe piata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×