Sari la conținut
Forum Roportal
The Bitch

Canibalism - Degradare umana ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Privind totul la rece, experimentul olandezilor nu este valabil. Intrebarea telespectatorilor era daca e sanatos sa mancam carne umana, din punct de vedere al obiceiurilor alimentare inradacinate. Ori, daca noi vrem sa mancam muschi de porc, nu ii extirpam muschiul porcului lasandu-l sa traiasca in continuare. Animalele sunt intai omorate, apoi mancate. Ceea ce a facut acel internaut se numeste canibalism, ce au facut cei doi prezentatori se numeste cruzime si perversiune. Necrofagia este mult mai raspandita decat canibalismul si poate da nastere unor boli urate. Cred ca intrebarea telespectatorilor se referea la necrofagie, nu la canibalism.

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Se spune ca cei cativa criminali in serie interviati dupa arestul lor, care au practicat si canibalism asupra victimelor lor, cand au fost intrebati ce gust are carnea de om au spus : porc. Pofta buna de Craciun. :rot:

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu pot sa maninc nici carne normala, in perioada asta. Asa de tare m-am sugestionat sa tin un regim, ca ma maninca pielea numai cind ma gindesc...

Pacatosilor.... :crazy:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×