Sari la conținut
Forum Roportal
The Bitch

Canibalism - Degradare umana ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Preluat de pe MediaFax.

Doi prezentatori TV au realizat o filmare care cu siguranţă va stârni multe controverse, deoarece bărbaţii gătesc şi mănâncă carne umană. Prezentatorii unei emisiuni culinare olandeze au făcut un experiment extrem de bizar. Cei doi au fost supuşi unor intervenţii chirurgicale în urma cărora le-au fost recoltate bucăţele din muşchi, pe care ulterior le-au prăjit în cadrul emisiunii şi le-au mâncat. Dennis Storm şi Valerio Zeno au mâncat fiecare carnea din corpul celuilalt în faţa publicului emisiunii.

 

 

Experimentul face parte din emisiunea "Proefkonijnen (Cobaii)", în cadrul căreia cei doi încearcă să răspundă la "întrebări stupide" realizând experimente neobişnuite. Cei doi prezentatori au susţinut că nu este nimic neobişnuit la carnea umană, pe care au mâncat-o fără niciun condiment, însă au refuzat să spună ce gust a avut.Dennis Storm a recunoscut că a fost ciudat să se uite în ochii prietenului său în timp ce îi mesteca o bucată din corp, însă a spus că nu regretă decizia. Dennis Storm şi Valerio Zeno susţin că nu există niciun pericol pentru sănătate atâta timp cât carnea umană este gătită corespunzător.

 

http://www.mediafax....a-video-9077340

 

Oare de ce nu ma surprinde ca "experimentul" a fost facut in Olanda ? rolleyes.gif Nu cred ca exista ceva in tot universul asta, la care olandezii sa traga linia si sa zica " Asta nu ." Se spune ca (,) canibalismul este unul din putinele taboo-uri care au mai ramas in societate, dar vad ca in unele locuri a ajuns subiect de entertainment pe programe TV.

 

Maine poimaine poate vor manca rahat cu lingura, cei doi prezentatori. Literalmente, unul de ala altul sau al spectatorilor in transmisie directa.

 

Editat de Naeema
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Egzdraordijneer! Au pus doua bucatele intr-o tigaie, le-au prajit si au filmat in timp ce le mancau.

Normal, e mai iesit din comun asa ceva decat crimele comise de catre cartelurile din America de Sud, de catre regimurile teocratice din Orientul Mijlociu, sau ignorarea razboaielor civile din Africa, lasate in mod voit sa se desfasoare, pentru a-si vedea americanii linistiti de treaba, atunci cand cauta diamante. BTW - daca populatia globului n-ar fi lasata sa saraceasca in mod voit, poate foarte multe triburi care inca mai practica acel canibalism, ar prinde incredere in autoritati si s-ar unifica... in mod civilizat.

Prefer sa vad mai degraba flamanzi (a se citi - popor) mancand cate-un gram de muschiulet unu' de la celalalt, decat sa gasesc in paralel mii de exemple, precum cele expuse mai sus.

Editat de Olivier Djidzi
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca cei doi sunt constienti de lege si de faptul ca ar risca sa fie persecutati de ea, probabil ca show-ul a fost inscenat si fals la fel ca cel despre rinichii unei femei, in alt show de al lor. Bine ar fi sa fie asa.

 

Asta fiind spus, adevarul e ca Olanda ca societate nu mai are aproape nici un taboo sau inhibatie. Cel putin asta impresie o am eu, ca este deja sau va deveni o societate unde "everything goes", fara bariere morale, sociale sau de alta natura. Posibil sa ma insel.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

BNN este un post de televiziune de gen OTV,fara prea mare audienta in afara de cativa terminati.Pentru audienta ar face orice.

Chiar si asa, subiectele alese pentru show-rile lor sunt in cel mai bun caz de foarte prost gust si in cel mai rau caz degradante.

 

Nu respecti legea,nu ai viata dulce in Olanda.

Asta e valabil pentru occident in general.

 

O adaugare,mie mi se pare ca abia in ultimii ani au inceput sa fie luate anumite masuri pentru a elimina depravarea dinainte.Dovada inchiderea a 50 de vitrine vestite din Amsterdam si inchiderea a peste 60 de cafenele in toata Olanda.Iar ca turist nu mai ai libertatile ce le aveai odata in Amsterdam.Mie mi se pare ok.

Te referi la vitrinele din "red light district" ? Daca da, atunci nu era nevoie sa le inchida, doar sa puna niste perdele sau jaluzele. :lol: Tre sa faca si prostitutele o paine nu ?

 

Ultima data cand i-am vizitat pe ai mei in Germania, ne intorceam de undeva si la un moment dat vad pe marginea soselei intr-o parcare gen popas, un minivan VW din ala de pe vremurile hippie si langa el un TIR parcat. Microbuzul hippie se clatina de colea colea si-mi zice maica'mea razand " Uite, uite prostituatele, au iesit devreme la munca". Cica au dreptul sa-si practice profesia oriunde daca au "licenta" de lucru.

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Degradant, Dezgustator, Revoltator si Inacceptabil chiar si ca show TV.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mister elucidat: Elodia nu a disparut, Elodia a fost mancata de cei de la OTV. :D

Sper sa nu apara vreo epidemie de dezaxati psihic inspirati de intamplarea asta si sa ne fie frica sa iesim din casa. :cry:

E una din stirile care te lasa fara cuvinte, ceea ce ma mira pe mine este nu faptul ca exista astfel de posturi de televiziune, ci ca exista oameni care se uita la ele, altfel, ar disparea de la sine, din lipsa de audienta....nu stiu daca e lipsa de educatie sau lipsa de moralitate sau si una si alta :(

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ceea ce ma mira pe mine este nu faptul ca exista astfel de posturi de televiziune, ci ca exista oameni care se uita la ele, altfel, ar disparea de la sine, din lipsa de audienta....nu stiu daca e lipsa de educatie sau lipsa de moralitate sau si una si alta :(

Asa este, atat timp cat vor exista telespectatori pentru acest tip de programe TV, vor exista si ele. Uite de exemplu cat success are de ani de zile show-ul ala mizer al lui Jerry Springer in USA. Show mai ghetto si mai stupid ca ala nu exista, dar a avut si are un succes fenomenal. Se pare ca este interesant sa se uite omul la ratati analfabeti care-si dau cu scaunele in cap la TV in fata unei intregi natiuni si se acuza care mai de care de infidelitate, curvariseala, incest, samd...rolleyes.gif

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Manca-te-ar mama sa te manance!", "Mi-e atat de drag de tine, ca-mi vine sa te mananc". Suna cunoscut?

Totusi, cele doua stari interioare sunt total diferite. Impulsul de "a manca" al parintilor este o stare cu totul diferita de cea pe care o avea Hannibal cand i se facea pofta de creier. Nu se pot compara (asemui).

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Manca-te-ar mama sa te manance!", "Mi-e atat de drag de tine, ca-mi vine sa te mananc". Suna cunoscut?

cred ca faci haz de necaz...razi tu razi dar nu e rasul tau :P...cred ca si acel "manca-ti-as" specific romilor tot de aici vine :D

 

Asa este, atat timp cat vor exista telespectatori pentru acest tip de programe TV, vor exista si ele. Uite de exemplu cat success are de ani de zile show-ul ala mizer al lui Jerry Springer in USA. Show mai ghetto si mai stupid ca ala nu exista, dar a avut si are un succes fenomenal. Se pare ca este interesant sa se uite omul la ratati analfabeti care-si dau cu scaunele in cap la TV in fata unei intregi natiuni si se acuza care mai de care de infidelitate, curvariseala, incest, samd...rolleyes.gif

 

Macar de-ar fi doar acolo in USA niste exceptii dar sunt si la noi n emisiuni din astea, majoritatea pe la OTV, Kanal D, care nu sunt deloc departe de ei si multi altii.Pentru mine e inca un mister cum pot sa aiba atata audienta, stiu ca am citit la un moment dat ca majoritatea audientei era formata din oameni de la tara.....deci lipsa de educatie sa fie explicatia? :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×