Sari la conținut
Forum Roportal
AnMar

Cum poti sa te regasesti cand pierzi un al doilea copil?

Postări Recomandate

Teodor al doilea baiat al meu a murit pe 9februarie ,joia trecuta.Am trait 14 ani doar pentru ei,cei doi copii ai mei,uitand ce inseamna a trai pentru mine.Incerc sa-mi recladesc valorile,sa ma regasesc in intunericul unei vieti care acum in aceste clipe apasa ca un capac de plumb peste tot universul meu.

 

Am sperat pana in ultima clipa ca voi putea sa-l smulg din ghearele mortii dar soarta ii era pecetluita.

 

Ce voi face de acum inainte e o imensa intrebare pentru mine...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

imi pare foarte rau pentru tine AnMar, :doh: nu stiu daca pot sa iti dau vreun sfat, tu stii cel mai bine prin ce treci, nu iti pierde cumpatul, incearca sa te regasesti, chiar daca incepi totul de la 0, daca exista un motiv pentru care sa traiesti, nu te da batuta niciodata...

pain is everywhere...and the pain hurts...

sper sa te simti mai bine in curand, :flowers:

Editat de Takada

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

AnMar...nu pot sa cred ce ti se intampla.M-am intrebat la un moment dat ce se intampla cu tine de nu ai mai scris nimic...

as vrea sa spun ceva..orice..dar nu gasesc nimic...:flowers: Imi pare ingrozitor de rau numai...

Dumnezeu sa-i odihneasca pe amandoi intr-un loc mai bun decat asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ceea ce putem face noi acum este sa fim sufleteste alaturi de tine.

Nu te da batuta ! Inca mai poti lua totul de la capat.

Condoleante !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi-e greu sa exprim in cuvinte ceea ce simt acum...imi pare atat de rau. Cuvintele sunt de prisos.

Sper numai sa ne simti acum aproape de tine.

Dumnezeu sa il odihnesca in pace pe Teo.

 

E greu de crezut in astfel de momente, dar viata ta merge inainte. Ai grija de tine si de sotul tau. Eu sunt alaturi de tine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nici nu'mi pot imagina cum te simti acum!!groaznic,si pustie,cred ca e foarte putin spus!!nu pot sa'ti spun decat condoleante!!!si sa fii cat mai puternica si tare!!!noi,vom fii aici pentru tine!!!te sustinem!!acum,ai grija de tine!!!chiar daca te simti coplesita,de durere!!trebuie sa'ti amintesti,sa..lupti in continuare!!Dumnezeu sa'l odihneasca in pace

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu putem spune ca stim cat de mult suferi pt. ca am minti...trebuie sa ai putearea necesara sa treci peste, sa stai mai mult in preajma celor apropiati si mai ales sa nu iti pierzi niciodata speranta sau sa te inchizi in tine

speram sa te simti mai bine cat de curand, ca de uitat sigur nu o sa uiti

condoleante :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa iti spun sincere condoleante, desi e un cuvant prea mic, prea putin expresiv pentru ceea ce de fapt as vrea sa iti transmit. Fii tare, si ai incredere in Dumnezeu, pentru ca el are grija intotdeauna de noi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×