Sari la conținut
Forum Roportal
Cristi din prahova

Miturile urbane din domeniul dragostei

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cristi, ce spune Sugar sustin si eu. De multe ori vezi perechi in care unul e atragator, si unul nu. Asta e o dovada in plus, ca oamenii se mai uita si la altceva decat doar la fizic. Plus, aprecierea frumusetii e un lucru subiectiv, ti-am mai spus. Mie imi plac "balenele" :P . So...

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vrajeli.Astea ati vazut la tv si faceti confuzie.Aveti impresia ca ati vazut in realitate.Auzi tu,zilnic.Doaaamnee!

Blue are dreptate. Ce prezinti tu sunt clishee de Romania, in nici un caz generale.

Am vazut si o sa mai vad de acum incolo multe cupluri unde unul dintre parteneri ar fi considerat cel frumos pe cand celalalt nu. Si dupa cum spunea Blue, nu e vorba de bani sau mai stiu eu ce alte materialisme.

Mai iesi si tu prin lume Cristi, nu sta numai in "vagauna" balcanica.

Editat de Naeema
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, zilnic, si eu am vazut. Ma rog, eu traiesc in Romania, dar majoritatea cuplurilor din blocul meu nu se incadreaza in ce spui tu. Eu nu ma uit la teve decat la reclamele la murfatlar :aranjare:

Haide ma,ai vazut cupluri de 40-50 de ani.Ce naiba

Acu cativa ani,ideile astea le scriam pe softpedia.

Aia d-acolo,ca nu ca e cu personalitatea cu altceva,bla bla.Voi sunteti mici copii pe langa ce erau ei.:lol:

E,astazi,exact aia cu care ma contram eu cel mai tare,vin cu ideile pe care candva le refuzau cu atata inversunare.:P

 

Blue are dreptate. Ce prezinti tu sunt clishee de Romania, in nici un caz generale.

Am vazut si o sa mai vad de acum incolo multe cupluri unde unul dintre parteneri ar fi considerat cel frumos pe cand celalalt nu. Si dupa cum spunea Blue, nu e vorba de bani sau mai stiu eu ce alte materialisme.

Mai iesi si tu prin lume Cristi, nu sta numai in "vagauna" balcanica.

Tu nu intelegi ca eu vorbesc despre aia care se tot plang ca nu au succes in dragoste,ca nu si-au gasit si ei perechea?

E,asta seara le-am spus eu de ce nu si-au gasit perechea.:P

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dragostea nu e pentru cei urati.

Eu zic ca e mai mult pentru cei urati decat pentru cei frumosi.

 

Cei mai mari dusmani ai unei relatii sunt gelozia si orgoliul. O relatie de frumosi este mult mai predispusa la asa ceva. La fel, este mult mai predispusa la infidelitate. Bine, asta tine foarte mult si de caractere, dar eu as da sanse mult mai mari unui cuplu de suprapoderali, de exemplu, decat unui cuplu de frumosi, in ceea ce priveste dragostea. Un barbat cu un handicap fizic nu o sa-si faca niciodata griji astfel incat sa ajunga sa puna un emitator in camera prietenei lui, la randu-i handicapata fizic. :lol: :tease:

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca e mai mult pentru cei urati decat pentru cei frumosi.

 

Cei mai mari dusmani ai unei relatii sunt gelozia si orgoliul. O relatie de frumosi este mult mai predispusa la asa ceva. La fel, este mult mai predispusa la infidelitate. Bine, asta tine foarte mult si de caractere, dar eu as da sanse mult mai mari unui cuplu de suprapoderali, de exemplu, decat unui cuplu de frumosi, in ceea ce priveste dragostea. Un barbat cu un handicap fizic nu o sa-si faca niciodata griji astfel incat sa ajunga sa puna un emitator in camera prietenei lui, la randu-i handicapata fizic. :lol: :tease:

Asta e doar teorie fara rost.

In realitate lucrurile stau cu totul altfel.

Editat de Cristi din prahova

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred... :)

Ba da.Ceea ce scrieti voi aici sunt pur si simplu utopii.

Va creeati propria voastra lume,o lume de basm in care toate lucrurile sunt bune,frumoase si corecte.

Adaptati-va la realitate!;)

 

Nu am vazut la teveu.Vad zilnic pe strada,am vecini,am in familie un caz chiar.Ea are 23 ani si el 25.Ea are glanda si probleme mari cu stomacul,deci foarte grasa pentru varsta ei.El este subtirel si atletic.Sunt impreuna de 6 ani si s-au mutat impreuna.Imi pare rau ca nu pot pune poza cu ei,nu imi permit fara acordul lor.

Sa ma dau exemplu pe mine.La 1.70 am 49 kg.Sotul meu 1.72 si 102 kg.Nu te deranja sa-mi raspunzi,stiu deja ce o sa spui,ori ca are pixu mare ori m-am maritat pt bani :lol:

Cum am mai spus,mituri de Romania,mai arunca si tu un ochi peste granite incolo..

Nu ma intereseaza ce este peste granita.De ce m-ar interesa? Ma afecteaza in vreun fel sau altul?

La un momentdat fiecare isi va gasi perechea,dar asta e irelevant.Aa stiu si eu un gras care s-a cuplat c-o slabanoaga.

Si ce daca? Cand s-a insurat grasul,avea 24 de ani.Pana la 24 de ani nu a stiut ce-i aia femeie.

Si nu,nu sunt f fericiti impreuna,cuma ti putea crede unii dintre voi.

Oare oamenii astia chiar se plac unul pe celalalt(datorita experientelor in viata, marginalizare, discriminare etc) sau pur si simplu sunt constienti ca nu pot spera la ceva mai bun si se complac?

Editat de Cristi din prahova

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca putem generaliza legat de fizic.Totusi ,daca esti o persoana in general respinsa,neapreciata, desconsiderata,nebagata in seama si neluata in serios,in cele din urma evitata de majoritatea semenilor, ceva este in neregula chiar cu tine.Uneori poate fi fizicul ,alteori nu. Oricum nu da vina pe lumea rea.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ba da.Ceea ce scrieti voi aici sunt pur si simplu utopii.

Va creeati propria voastra lume,o lume de basm in care toate lucrurile sunt bune,frumoase si corecte.

Adaptati-va la realitate!;)

 

Nu, sa stii ca asa e cum spuneam. Nu numai cei frumosi ajung sa aiba pereche. Si cei mai uratei, se iau intre ei, la un moment dat, ca sa particularizez si eu situatia.

 

Ti-am spus, varsta adolescentei este intr-adevar marcata (in general) de superficialitate. Dar, acum sa nu crezi ca toti cei urati ajung sa moara singuri. Se adapteaza, Cristi, si ei! Invata! Invata sa puna in valoare ce au. Si fiecare om are ceva pe care poate cladi, daca doreste.

 

Ti-am mai spus, uita-te pe strada, ca majoritatea perechilor pe care le vezi, sunt uratei amandoi! Cum face???

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×