Sari la conținut
Forum Roportal
Cristi din prahova

Miturile urbane din domeniul dragostei

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

pe cei sensibili care cauta o relatie serioasa in ce categorie ii bagi?

 

Pe mine de ex. :) Am cautat asta, aproape din copilarie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Se uita la caracter,intelect bla bla,dar nu la caracterul si intelectul uratilor.No way.

Aici vorbim despre urati si despre problemele lor.Nu vorbim nici despre oameni normali dpdv fizic

nici despre frumosi.

 

pe cei sensibili care cauta o relatie serioasa in ce categorie ii bagi?

Sensibilii frumosi se implinesc f repede.Sensibilii urati raman pe dinafara.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cristi! Io nu sunt frumos! Si stiu ce vorbesc, am trait, am patimit. Dar am dorit, si am obtinut. Nu am prea fost singur niciodata, dupa... umm sa zic 16-17 ani.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fetele nu te plac din trei mari motive; ori esti f. nesociabil,ori arati naspa,ori amandoua la un loc.

 

Si motivul patru : daca repeti aceeasi idee fixa la nesfarsit.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deci,concluzia?

 

Pai am scris concluzia, Cristi. E ceea ce am spus pe topic, in amonte. In mare, ai dreptate, ai surprins niste mecanisme reale, dar e putin generalizat. In realitate, e un continuu de forme de manifestare, de tonuri de gri... Unii sunt frumosi dar au ghinion, altii sunt urati, dar plin de incredere in sine si cuceresc prin asta... Pff... Cam toate posibilitatile. Ce sustin si eu, si ce am constatat, e ca in general, pustii sunt mai superficiali decat adultii - e aproape banal ce spun...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

1. Dragostea nu e pentru cei urati.

2. Cat esti adolescent, cam toate gagicile din jur pun mega accent pe fizic.Asa ca ...

3. daca esti frumos si prost,or sa te placa toate proastele frumoase,ba chiar si alea mai luminate la minte.

4. Daca totusi esti frumos dar nu te vrea nicio fata,DU-TE REPEDE LA CEL MAI BUN PSIHOLOG.

1. Asa este. Cei urati sunt toti nefericiti, singuri si frustrati pe muchie de sinucidere. Ma si mir cum de mai exista oameni urati pe lumea asta. I-o fi adus barza, ca procreati nu-mi explic cum pot fi, daca numai frumosii se iubesc si se imperecheaza.

2. Asa ca asteapta pana mai imbatranesti oleaca...

3. Moartea femeilor frumoase si destepte...sa aiba langa ele un prost plin de muschi si gel in cap.

4. Du-te foarte repede, ca poate esti gay.

 

1. Esti fata si toti baietii care s-au culcat cu tine,imediat te-au parasit?

2. Daca stii ca esti uratica,cine te pune sa porti decolteuri si toale transparente?

1. Poate si-au dat toti SMS-uri unii altora si au dus vorba ca te culci cu toti baietii. Sa fie oare asta motivul parasirii ?

2. Exact. Cine te pune ? Ia trage tu colea o burqa pe ochi sa nu mai sperii lumea.

 

Deci sa fie clar. :rot:

Editat de Naeema
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum singur ai spus,mituri.Mituri din Romania mai precis.

O sa ramai uimit cand o sa vezi zilnic cate o bunaciune de barbat cu cate o balena de femeie tinandu-se de mana pe strada.Sau invers.

Si aci nu este vorba despre bani sau masina,pentru ca astea is normale intr-o tara civilizata.

Cred ca de la o anumita varsta incepem sa nu mai luam in calcul numai aparentele.

Daca ajungi la o varsta si ramai cu aceleasi prejudecati sau cu propriile complexe,este grav.

Atunci deschidem topice pe forum despre cat de naspa sunt femeile/barbatii.

Vrajeli.Astea ati vazut la tv si faceti confuzie.Aveti impresia ca ati vazut in realitate.Auzi tu,zilnic.Doaaamnee!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vrajeli.Astea ati vazut la tv si faceti confuzie.Aveti impresia ca ati vazut in realitate.Auzi tu,zilnic.Doaaamnee!

 

 

Da, zilnic, si eu am vazut. Ma rog, eu traiesc in Romania, dar majoritatea cuplurilor din blocul meu nu se incadreaza in ce spui tu. Eu nu ma uit la teve decat la reclamele la murfatlar :aranjare:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×