Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Pentru ca tot s-a dat startul competitiilor, ma gandeam ca ar fi interesant sa discutam putin si despre Olimpiade, indiferent de materia la care participati sau ati participat. :o:

Eu am fost duminica la franceza, la faza municipala si astept cu nerabdare rezultatele :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu m-am exprimat prea clar, ce-i drept. Este vorba de acele inregistrari audio ale cartilor, pe care le poti "citi" (spun asa, citand textul) in masina, in spital, in timp ce faci jogging etc. Nu stiu de ce, dar mi-e mai greu sa explic in romana, rusime sa-mi fie! Cat despre punctaj, preferabil ar fi sa iau peste 8.90 - 9, dar depinde foarte mult cum imi este interpretat textul de la ultimul subiect. Sper ca maine sa se afiseze rezultatele! Totusi, nu se pune problema de a nu trece pe faza judeteana! Telul este nationala, dar iar, depinde de multi factori si aceasta trecere. Que sera, sera!

 

P.S: Malboro, j'aurais cru que mon genre

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu m-am exprimat prea clar, ce-i drept. Este vorba de acele inregistrari audio ale cartilor, pe care le poti "citi" (spun asa, citand textul) in masina, in spital, in timp ce faci jogging etc. Nu stiu de ce, dar mi-e mai greu sa explic in romana, rusime sa-mi fie! Cat despre punctaj, preferabil ar fi sa iau peste 8.90 - 9, dar depinde foarte mult cum imi este interpretat textul de la ultimul subiect. Sper ca maine sa se afiseze rezultatele! Totusi, nu se pune problema de a nu trece pe faza judeteana! Telul este nationala, dar iar, depinde de multi factori si aceasta trecere. Que sera, sera!

 

P.S: Malboro, j'aurais cru que mon genre

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da! Este vorba de inregistrari audio in franceza (in context), ale unor opere literare. Pana una-alta, merde sa fie, de o mie de ori, atat pentru mine cat si pentru ceilalti olimpici, eventual prezenti prin zona Roportal! :yahoo:

Ah, si, Malboro, hai sa revenim la limba romana. Multi sunt cei ce nu se impaca prea bine cu franceza. :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×