Sari la conținut
Forum Roportal
Bogdandjm

Evenimente rutiere

Postări Recomandate

Salutare, ma numesc Bogdan si sunt pentru prima data pe acest forum. M-am inregistrat in urma unui evenimet rutier petrecut aseara adik in data de 06.11.2011. Iesind de pe o strada cu sens unic la o bifurcatie intentionez sa fac stanga pe o strada principala unde binenteles ca aveam ''cedeaza'', am oprit pentru a ceda trecerea autoturismului care vedea din partea stanga insa, conducatorul auto da semnal dreapta si vireaza(dreapta) pentru a intra pe strada de pe care eu ieseam, vazand intentia lui m-am asigurat si in partea dreapta, fiind liber am plecat de pe loc, soferul in momentul knd a virat dreapta eu deja asigurandu-ma in celalalt sens, vede semnul ''interzis'' si brusc vireaza stanga si intra din nou pe strada initiala chiar in fata mea knd eu deja plecasem de pe loc. Ca urmare, nu am mai avut timp sa franez si i-am intrat in portiera. Mentionez ca avea cel putin 40 la ora in momentul virajului. Deci; a semnalizat dreapta, a virat dreapta a observat semnul ''interzis'' si brusc a virat stanga revenind pe strada principala ajungand chiar in fata mea. Acum, eu eram destul de intrigat pt ca ii cedasem trecerea, i-am vazut intentia de a face dreapta ca in cele din urma sa ma trezesc cu el in fata mea brusc, conducatorul auto binenteles fiind f. reclarcitrant stiind ca in momentul micului impact era in pozitia de prioritate, decidem sa sunam la politie. Intre timp trece un echipaj prin zona si dupa ce discutam noi cu el imi spune ca nu o sa am cum sa dovedesc ca el virase dreapta si .....ma rog...cele intamplate, pentru ca in momentul impactului era tot pe prioritate. Ma simt putin nedreptatit si nu mi se pare corect. in final am decis sa facem o amiabila, sa ii dau asigurarea si sa o salam balta. astept si parerile voastre. Va multumesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Trebuia sa iti iei masura de a opri un martor care sa confirme, fiindca nu cred ca era pustiu pe acolo, indiferent sofer sau pieton.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×