Sari la conținut
Forum Roportal
aygun

Am visat Diavolul

Postări Recomandate

Buna ziua si salutare tuturor.Tot cautand pe internet semnificatia viselor iata ca am dat de acest forum si m-am gandit ca ma puteti ajuta.Iata despre ce este vorba :

 

Azi noapte am avut un vis ciudat , se facea ca ma luptam cu diavolul si cu fiul sau.In cele din urma i-am alungat insa am folosit cruci , matanii care aveau la un capat o cruce din cobalt , crucifixuri ,am invocat arhanghelii , ingerii si pe domnul Isus.La final m-am ales cu cate un brat al crucilor rupt.Tot la finalul visului diavolul si al sau fiu au inceput sa fuga de mine si s-au transformat in doua vartejuri de nisip diparaind in zari.Eu sunt Musulman si nu inteleg ce sa intimplat ptr ca m-am trezit f f f f speriat din vis.Tot in timpul visului am invatat sa imi fac cruce ( sus , jos , dreapta , stinga )- conform ortodoxismului - dupa aceea afland cum se face la catolici si la ortodocsi.In momentul in care ma rugam spuneam ceva de ganul "Ingeri din cerururi rugati-va pentru Noi , Arhangheli din ceruri rugati-va pentru noi , Domnul Isus Hristos roaga-te pentru Noi ......" si tot in acest timp crucifixul de argin a inceput sa fie acoperit de o aura de lumina iar de cate ori ma rugam si spuneam cele scrise mai sus se cutremura lumea.Nu stiu ce sa mai cred ( oare am luat-o razna ?).Problema este ca am mai avut unasemnea vis in urma cu vreo 2 ani , cand am alungat o Entitate malefica cu un singur gest al mainii.Se facea ca s-a crapat cerul iar de undeva din est a aparut ceva negru ca un cearceaf franjurat si se agita catre mine ca si cand ar fi batut de un vant foarte puternic insa nu se apropia de mine ( acel cearceaf era negru ).La un moment dat a disparut vizual ins ail simteam ca prezenta si incepea sa imi ucida prietenii , familia si pe cei dragi mie.La un moment dat insa m-i sa aratat iarasi si in acel moment cu un singur gest al mainii stangi l-am alungat.In momentul in care a plecat sa crapat iarasi cerul , sa agitat mai tare si a plecat prin acea crapatura simtind ca imi zice " nu s-a terminat , ma voi intoarce".Tot in acel vis am simtit ca ceva imi spune ca sunt unul din cei trei alesi ce va purta batalia finala cu raul iar in momentul in care m-am uitat in spatele meu de punctul in care eram eu se mai apropiau inca doua persoane iar afara incepuse sa se lumineze. Cam atat.

 

Apelez la dvs ptr canu stiu ce sa cred.

 

Dvs ce spune-ti , AM INNEBUNIT ORI BA ?

 

 

Cu respect ,

 

Aygun

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna ziua si salutare tuturor.Tot cautand pe internet semnificatia viselor iata ca am dat de acest forum si m-am gandit ca ma puteti ajuta.Iata despre ce este vorba :

 

Azi noapte am avut un vis ciudat , se facea ca ma luptam cu diavolul si cu fiul sau.In cele din urma i-am alungat insa am folosit cruci , matanii care aveau la un capat o cruce din cobalt , crucifixuri ,am invocat arhanghelii , ingerii si pe domnul Isus.La final m-am ales cu cate un brat al crucilor rupt.Tot la finalul visului diavolul si al sau fiu au inceput sa fuga de mine si s-au transformat in doua vartejuri de nisip diparaind in zari.Eu sunt Musulman si nu inteleg ce sa intimplat ptr ca m-am trezit f f f f speriat din vis.Tot in timpul visului am invatat sa imi fac cruce ( sus , jos , dreapta , stinga )- conform ortodoxismului - dupa aceea afland cum se face la catolici si la ortodocsi.In momentul in care ma rugam spuneam ceva de ganul "Ingeri din cerururi rugati-va pentru Noi , Arhangheli din ceruri rugati-va pentru noi , Domnul Isus Hristos roaga-te pentru Noi ......" si tot in acest timp crucifixul de argin a inceput sa fie acoperit de o aura de lumina iar de cate ori ma rugam si spuneam cele scrise mai sus se cutremura lumea.Nu stiu ce sa mai cred ( oare am luat-o razna ?).Problema este ca am mai avut unasemnea vis in urma cu vreo 2 ani , cand am alungat o Entitate malefica cu un singur gest al mainii.Se facea ca s-a crapat cerul iar de undeva din est a aparut ceva negru ca un cearceaf franjurat si se agita catre mine ca si cand ar fi batut de un vant foarte puternic insa nu se apropia de mine ( acel cearceaf era negru ).La un moment dat a disparut vizual ins ail simteam ca prezenta si incepea sa imi ucida prietenii , familia si pe cei dragi mie.La un moment dat insa m-i sa aratat iarasi si in acel moment cu un singur gest al mainii stangi l-am alungat.In momentul in care a plecat sa crapat iarasi cerul , sa agitat mai tare si a plecat prin acea crapatura simtind ca imi zice " nu s-a terminat , ma voi intoarce".Tot in acel vis am simtit ca ceva imi spune ca sunt unul din cei trei alesi ce va purta batalia finala cu raul iar in momentul in care m-am uitat in spatele meu de punctul in care eram eu se mai apropiau inca doua persoane iar afara incepuse sa se lumineze. Cam atat.

 

Apelez la dvs ptr canu stiu ce sa cred.

 

Dvs ce spune-ti , AM INNEBUNIT ORI BA ?

Cu respect ,

 

Aygun

Salut si bine ai venit pe forum.

Printre noi, si printre oamenii obisnuiti ca noi, nu vei afla misterele zbuciumarilor tale.

Eu sunt crestin ortodox si drept sa iti spun nu am cunostinte despre un vis similar. Un musulman sa lupte cu raul prin intermediul crestinismului e ceva chiar din vis. Stiu ca cele doua religii au elemente comune: Iisus, ingerii, diavolul. Dar doar in crestinism Iisus e Fiul Domnului si stapanul ingerilor. Iar crucea din visul tau e semnul crestinului. Si eu am infruntat fiara, dar nu in vis, ci pe treaz. A fost cumplit dar tot rugaciunea si semnul crucii - adica credinta - au invins. Nu poti invinge raul cu crucea decat daca crezi in ea, sau, si mai important, daca esti Chemat!

Ai fost oare Chemat? De cine? De Stapanul Crucii! Ai grija de sufletul tau ca ai invocat ultimul zeu vazut printre oameni: Iisus. Si, din cate arata visul, ti-a raspuns - prin aura crucii.

Nu iti dau nici un sfat . Doar tu stii cat adevar si cata fantezie e in visul tau. O sa vina unii sa iti spuna sa te fai crestin. Nu te grabi. Daca ceilalti 2 exista te vor ajunge in 'zori' si vei sti atunci ce sa faci.

Razboiul asta se duce pe multe planuri. Sunt destui implicati in astfel de conflicte. Intareste-te spiritual si asteapta urmatoarea miscare. Daca e totul veridic, mai urmeaza un semn dupa care se va dezlantui totul. sau poate al treilea semn/vis a avut loc. abia dupa al treilea semn urmeaza mutarea ta.

 

Asteapta in tacere. Ai grija ca intre ai tai un astfel de semn iti poate aduce necazuri.

Adevarul fie cu tine!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salut si bine ai venit pe forum.

Printre noi, si printre oamenii obisnuiti ca noi, nu vei afla misterele zbuciumarilor tale.

Eu sunt crestin ortodox si drept sa iti spun nu am cunostinte despre un vis similar. Un musulman sa lupte cu raul prin intermediul crestinismului e ceva chiar din vis. Stiu ca cele doua religii au elemente comune: Iisus, ingerii, diavolul. Dar doar in crestinism Iisus e Fiul Domnului si stapanul ingerilor. Iar crucea din visul tau e semnul crestinului. Si eu am infruntat fiara, dar nu in vis, ci pe treaz. A fost cumplit dar tot rugaciunea si semnul crucii - adica credinta - au invins. Nu poti invinge raul cu crucea decat daca crezi in ea, sau, si mai important, daca esti Chemat!

Ai fost oare Chemat? De cine? De Stapanul Crucii! Ai grija de sufletul tau ca ai invocat ultimul zeu vazut printre oameni: Iisus. Si, din cate arata visul, ti-a raspuns - prin aura crucii.

Nu iti dau nici un sfat . Doar tu stii cat adevar si cata fantezie e in visul tau. O sa vina unii sa iti spuna sa te fai crestin. Nu te grabi. Daca ceilalti 2 exista te vor ajunge in 'zori' si vei sti atunci ce sa faci.

Razboiul asta se duce pe multe planuri. Sunt destui implicati in astfel de conflicte. Intareste-te spiritual si asteapta urmatoarea miscare. Daca e totul veridic, mai urmeaza un semn dupa care se va dezlantui totul. sau poate al treilea semn/vis a avut loc. abia dupa al treilea semn urmeaza mutarea ta.

 

Asteapta in tacere. Ai grija ca intre ai tai un astfel de semn iti poate aduce necazuri.

Adevarul fie cu tine!

 

 

 

 

Bine v-am gasit si ma bucur ca v-am intilnit.

Ai dreptate necazurile au inceput de aseara insa nu va pot spune despre ce este vb.Problema este ca necazurile vin din sanul familiei , nu pot detalia.

Ce va pot zice insa despre mine :

 

- am venit pe lume desi doctorii ii spuneau mamei mele ca nu are nici o sansa sa mai aiba copii fiind bolnava de hepatita cronica spunandu-i-se ca va ajunge la "GARDUL NEGRU " ( cimitir )

- in timpul sarcinii parintzii mei au fost pe la toate moschelele importante din Turcia mai putin Mecca / Medina.

- mama m-a nascut fara nici un pic de durere

- am cunoscut o fata care are in mare parte aceeasi istorie cu istoria mea , a venit pe lume dupa 13 ani de la casatoria parintilor ei

- partea ciudata este ca desi suntem la 60 km departare simtim ceea ce simte celalalt ( un fel de legatura telepatica )

 

Iar ciudateniile nu se opresc aici.In viata mea sunt prea multe coincidente incat sa le consider COINCIDENTE.

 

Cel De Sus mi-a aratat de atateaori ca este alaturi de mine.

 

Nenumarate au fost cazurile in care am simtit ajutorul LUI.

 

Oare toate acestea sa fie vreun semn ?

 

Oricum , va multumesc si ii multumesc Celui Din Ceruri ptr tot ceea ce a facut pina acum si ma Rog LUI sa ne Ajute in ceea ce va urma.

 

Divinitatea fie cu voi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am avut si eu un vis care seamana putin cu al lui aygun. Am visat ca am ajuns cu o trasura intr-un parc si o batranica m-a luat de brat. Atunci mi-am dat seama ca era diavolul. El atunci si-a schimbat infatisarea, nu ii puteam distinge clar chipul. Am inceput sa ma lupt cu el, luandu-l de par si trantindu-l de pamant, de se ridica praful in jurul lui. El nu ajungea sa ma atinga. Imi amintesc foarte clar ca eram perfect calma (asa cum nu sunt de obicei ), nu aveam nici urma de frica sau furie. Ii spuneam in continuu sa se duca de unde a venit, iar vocea mea suna ca a unui barbat matur. La un moment dat, s-a ridicat si mi-a spus ca i-am rupt gatul. L-am mai trantit de cateva ori, pana a disparut in pamant, iar in locul lui a ramas o oglinda.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Bine v-am gasit si ma bucur ca v-am intilnit.

Ai dreptate necazurile au inceput de aseara insa nu va pot spune despre ce este vb.Problema este ca necazurile vin din sanul familiei , nu pot detalia.

Ce va pot zice insa despre mine :

 

- am venit pe lume desi doctorii ii spuneau mamei mele ca nu are nici o sansa sa mai aiba copii fiind bolnava de hepatita cronica spunandu-i-se ca va ajunge la "GARDUL NEGRU " ( cimitir )

- in timpul sarcinii parintzii mei au fost pe la toate moschelele importante din Turcia mai putin Mecca / Medina.

- mama m-a nascut fara nici un pic de durere

- am cunoscut o fata care are in mare parte aceeasi istorie cu istoria mea , a venit pe lume dupa 13 ani de la casatoria parintilor ei

- partea ciudata este ca desi suntem la 60 km departare simtim ceea ce simte celalalt ( un fel de legatura telepatica )

 

Iar ciudateniile nu se opresc aici.In viata mea sunt prea multe coincidente incat sa le consider COINCIDENTE.

 

Cel De Sus mi-a aratat de atateaori ca este alaturi de mine.

 

Nenumarate au fost cazurile in care am simtit ajutorul LUI.

 

Oare toate acestea sa fie vreun semn ?

 

Oricum , va multumesc si ii multumesc Celui Din Ceruri ptr tot ceea ce a facut pina acum si ma Rog LUI sa ne Ajute in ceea ce va urma.

 

Divinitatea fie cu voi.

 

Si povestea nasterii mele e ciudata.... Dar aceste lucruri sunt mai putin importante.

 

Trebuie sa faci un inventar al intamplarilor si 'semnelor' si sa incerci sa determini un scop, o finalitate a lor.

 

Tine minte ca pentru tot ce primesti trebuie sa dai ceva in schimb!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tine minte ca pentru tot ce primesti trebuie sa dai ceva in schimb!

 

 

WOW ... foarte interesant. De multe ori cand ma rog mi-e si frica sa cer ceva. Ce e un lucru cert, de fiecare data cand am cerut ceva mi s-a dat. Nici o cerere fata de Dumnezeu nu mi-a fost refuzata pana acum. De multe ori cand aud pe cineva spunand "sa fie asa ... sa se faca asa ... ce bine ar fi daca ... " le spun sa aiba grija ceea ce cer ca li s-ar putea indeplini.

 

Cat despre modul in care ne nastem ... cred ca fiecare are povestea lui. Welcome to the club.

 

Scuze pt offtopic dar kiar mi-a placut comentariul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am visat intr-o seara ca ma bateam cu unu,nu stiu daca ere dracu dar era clar ca nu era prea prietenos,si oricati pumni ii trageam in cap el se ridica si se tinea dupa mine,pana la urma m-am trezit.

De doua ori am avut visul asta,odata cand eram in generala si odata cand eram in liceu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

o fata pe care o stiu mi-a povestit ca avea vise recurente cu apocalipsa...se facea ca diavolul vine pe pamant si ea se lupta cu el sa salveze lumea...nu tin minte sa-mi fi zis daca erau trei sau mai multi care luptau. mi-a mai spus ca in vis auzea de la o voce ca ceea ce stim noi despre apocalipsa e fals sau ceva de genul asta....ff ciudat...cred ca totusi semnificatia acestor vise se gaseste in adancul nostru...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu pe Dracu' nu l-am visat si nici nu-mi doresc. Prefer relatia pe care o am acum cu dinsul si anume cea neutra.....el nu mastie, eu nu il stie si Basta. Dar cu Dumnezeu e ceva total diferit. Cu 3 ani in urma L-am visat pe Dumnezeu si mi-a spus in vis ca peste 2 ani voi avea un fratior dar la intrebarile va fi al parintilor mei el nu-mi raspundea clar. Si s-a implinit. Anul trecut am cistigat un frate mai mare. Deci era primul copil al mamei de la un alt barbat.....si aceasta poveste eu nu o stiam. Super Coincidenta, eu mereu imi amintesc de ea si Cred ca totusi exista o forta acolo sus care ne vegheaza si ne ghideaza.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×