Sari la conținut
Forum Roportal
Sorina_c

probleme cu instalarea messengerului

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

buna ,daca ma poate ajuta cineva, problema mea este ca nu mai pot sa imi instalez messingerul pe laptop nustiu ce i-am facut pur si simplu intr-o zi am vrut sa ma loghez si nu ma lasat l-am dezinstatal si cand sa il instalez la sfarsit apare error zice : yahoo messinger is unable to download files needed for instalation please check firewall settings and retry instalation !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

opreste antivirusul cand instalezi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai dezinstalat complet programul si absolut tot ce tine de el, inclusiv Yahoo Toolbar si Yahoo Update?

 

Dupa ce dezinstalezi programul din Add/Remove Programs, mergi la Start menu, da click pe Run. Scrie regedit.exe si da click Ok ca sa deschizi Registry Editor. Acolo gaseste registry entry HKEY_CURRENT_USER

Da scroll in jos pana la Software, da click pe Software si iar scroll in jos pana la Yahoo si sterge folderul. Exit si incearca sa descarci din nou programul si sa-l instalezi.

Incearca asta prima data ce ti-a zis Saharian. Daca nu merge, incearca si ce ti-am scris eu. Vezi daca rezolva problema.

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ti-ai rezolvat cu mess-ul Sorina ?

nu am rezolvat am dezactivat antivirusul si tot nu ma lasa o sa incerc acum ce mi-ai zi u , si va anunt, ms de ajutor

 

 

am incercat ce mi-ati zis si tot nu merge, intradevar messinger vers.9 am incercat prima data si aici imi dadea la sfarsit erroare respectiva , am incercat si mess. vers 11 aici nu imi apare nici o erroare , imi zice la sfarsit ca e instalat si nu imi face pe desktop iconita ca inainte si daca merg la control panel la add or remuve nu imi apare yahoo mesinger :((

 

 

o amica mi-a trimis pe mail messingerul si il folosesc asa neinstalat dar trebuie sa tot inchid fereastra, deoarece nu am cursor pe lateral si daca e plina fereastra nu vad ce mai scrie trebuie sa tot o inchid, :(

Editat de Sorina_c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×