Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

E sambata seara, e mai greu azi... Porbabil ca acum ai vrea sa fii cu tipul asta. Hmm... O sa treaca si asta...

 

 

Chiar acum, o ora de cind am intrat in casa, ma fost cu ei.... dar sigur curind nu mai ies, chiar daca suna banal, si inteleg ca e greshit, dar ma doare atit de tare, niciodata nu am crezut ca voi simti ceva atit de puternic, mai ales eu, alias drs de fier.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

oare chiar asa sa fie?

da ce crezi ca face un tanar sambata seara?...crezi ca se uita in tavan si viseaza la prietena iubitei lui?...hai sa fim seriosi...in cel mai rau caz e cu alta din moment ce domnisorica scrie aici... :roll:

 

las-o sa se distreze...e sambata seara ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar cind esti mereu printre ei, timpul nu trece, totul se aprofundeaza.....

 

pai daca il iubesti pe tipu asta, inseamna ca-i vrei binele, iar binele pentru el e sa fie cu prietena ta, nu cu tine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Te retragi din cercul vicios, cucapul sus.

Te reintorci la tine, iti faci si alte cercuri de prieteni.

Prietena ta va ramane prietena ta, atat timp cat va intelege ca ai nevoie de spatiu...si iti pui capul la contributie pentru a descoperi o modalitate prin care sa eviti frumos 'detaliile' pe care ea incearca sa ti le dea in ceea ce priveste relatia lor.

 

Cu timpul, poate ca iti va trece aceasta 'pasiune' si cu viata ta (alti prieteni, poate alt iubit, ocupatii, maturitate) ca si ancora solida, vei fi pregatita sa te reintorci si la cercul vechi de prieteni, mai des.

 

 

Bineinteles, asa as face eu in locul tau...asta e o perspectiva, nu un sfat :)

 

Astazi am realizat, ca anume asa voi face....imi va fi urit fara prietenii mei, dar mi-i mult mai greu sa-i vad impreuna.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dana... daca aia doi porumbei se iubesc, retrage-te si abate-ti gandurile de la el, cat poti mai bine. Ca daca tot bondaresti pe langa ei, o sa te simta tipul, si macar la tine in pat, tot o sa ajunga. Dar iese circ foarte mare. Pariez ca nici macar nu e asa tare incat sa te aleaga pe tine, cand iese circul. Va ramane fara niciuna. Crezi? :)

Editat de nu vreau
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai daca il iubesti pe tipu asta, inseamna ca-i vrei binele, iar binele pentru el e sa fie cu prietena ta, nu cu tine

 

 

Total deaord, deci... sigur ma retrag din tot ce tine de ei....pt ca tin foarte mult la ambii, nu degeaba e cea mai buna prietena a mea, le doresc binele din suflet, insa pt mine e foarte foarte greu sa suport situatia aceasta....

 

Dana... daca aia doi porumbei se iubesc, retrage-te si abate-ti gandurile de la el, cat poti mai bine. Ca daca tot bondaresti pe langa ei, o sa te simta tipul, si macar la tine in pat, tot o sa ajunga. Dar iese circ foarte mare. Pariez ca nici macar nu e asa tare incat sa te aleaga pe tine, cand iese circul. Va ramane fara niciuna. Crezi? :)

 

Totul e posibil,dar el e baiat serios.... tre sa incep sa-l uit, dar nu shiu cum,luind in considerare ca si invatam toti 3 impreuna..... vreu sa ma impushk....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Total deaord, deci... sigur ma retrag din tot ce tine de ei....pt ca tin foarte mult la ambii, nu degeaba e cea mai buna prietena a mea, le doresc binele din suflet, insa pt mine e foarte foarte greu sa suport situatia aceasta....

 

pai nu trebuie sa te retragi, doar sa incetezi a mai investi genul ala de sentimente, pentru ca ce simti tu e o expresie a egoismului, tu il vrei pe el pentru tine, din motive egoiste, pt ca tu crezi ca doar el te poate face fericita. nu e asa. si daca el nu te iubeste, nu se indragosteste de tine, relatia ar avansa rapid spre ceva insuportabil si pt tine si pt el.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×