Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salutare, la cei ce citesc intrebarea mea.......

 

Sunt intr-o mare dilema: sunt indragostita de prietenul celei mai bune prietene a mea. Ei au fost o perioada impreuna, apoi s-au despartit. Eu nu ma implicam, nu faceam intrigi si chestii de genul....Insa acum vad ca lui ii place de ea, si ea e ok cu el. Mi se rupe inima cind il vad, dar il vad destul de des avind multi prieteni comuni. Mi-i foarte greu sa-l vad pe el stiind ca nu simte nimic pt mine, da ma are grija de mine, ma respecta.... dar nu e acea atractie.... In special, fiind confidente cu cea mai buna prietena, imi spune cite lucruri frumoase ii zice, si eu pling ca o proasta cind vin acasa......Mi-i ciuda pe mine ca din toti, anume de el m-am indragostit, dar e ceva mai presus decit mine si nu pot controla... Ce sa fac? sa nu mai ies cu grupul meu in care sunt ei? Sa-i zic prietenei mele ce simt cu adevarat? Ce ati face in locul meu?....Merci pt orice sfat.

Editat de Amarena
l-am "aranjat" un pic, sa fie mai usor de citit....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poti sa incerci sa te culci cu el, s-ar putea sa nu te refuze :focus:

 

 

El in primul rind respecta fetele, nu ar merge la o aventura pe o noapte,shi nichi eu nu sunt o astfel de fata....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

El in primul rind respecta fetele, nu ar merge la o aventura pe o noapte,shi nichi eu nu sunt o astfel de fata....

Atunci teapa, n-ai ce sa-i faci, ca nu e interesat de tine ca floricica gingasa si inocenta (adica ceea ce pari tu sa crezi ca este o iubita), ci doar ca amica. Deci, treci peste si data viitoare poate ai mai mult noroc. Si eu ma port frumos cu amicele mele, le respect, le protejez, dar nu m-as cupla cu ele... probabil d-aia sunt doar amic cu ele, la fel cu el e doar amic cu tine.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sunt indragostita de prietenul celei mai bune prietene a mea.

Ce ati face in locul meu?....Merci pt orice sfat.

Pai hai sa vedem optiunile.

1. Dispari din viata lor si suferi singura.

2. Continui si taci si suferi.

3. Vb cu el si pe ascuns poate iti ofera clipe minunate.

4. Vb cu ea si ii spui adevarul si poate va certati sau poate il impartiti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E destul de fara iesire treaba... Cata vreme vrei sa socializezi in acel cerc de prieteni, o sa ii tot vezi. El nu pare atras de tine, pentru ca in mod sigur ai fi remarcat imediat contrarul. Cu timpul, de obicei sentimentele astea se tocesc. Ceva tot va ramane, dar intre timp poate vei gasi un tip caruia sa ii placa de tine. E cu umpic de suferinta situatia...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce oare am eu sentimentul ca intr-un moment de slabiciune ai sa te destainui lui nu ei, ca sa vezi de unde sare iepurele. Stii cum e...speranta moare ultima.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sfatul meu ar fi sa te intalnesti cu el intre in privat si sa-i spui iar daca nu ai curaj atunci nu prea e nimic de facut decat sa astepti poate se desparte de prietena ta si atunci ai cale libera

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, la cei ce citesc intrebarea mea.......

 

Sunt intr-o mare dilema: sunt indragostita de prietenul celei mai bune prietene a mea. Ei au fost o perioada impreuna, apoi s-au despartit. Eu nu ma implicam, nu faceam intrigi si chestii de genul....Insa acum vad ca lui ii place de ea, si ea e ok cu el. Mi se rupe inima cind il vad, dar il vad destul de des avind multi prieteni comuni. Mi-i foarte greu sa-l vad pe el stiind ca nu simte nimic pt mine, da ma are grija de mine, ma respecta.... dar nu e acea atractie.... In special, fiind confidente cu cea mai buna prietena, imi spune cite lucruri frumoase ii zice, si eu pling ca o proasta cind vin acasa......Mi-i ciuda pe mine ca din toti, anume de el m-am indragostit, dar e ceva mai presus decit mine si nu pot controla... Ce sa fac? sa nu mai ies cu grupul meu in care sunt ei? Sa-i zic prietenei mele ce simt cu adevarat? Ce ati face in locul meu?....Merci pt orice sfat.

Te retragi din cercul vicios, cucapul sus.

Te reintorci la tine, iti faci si alte cercuri de prieteni.

Prietena ta va ramane prietena ta, atat timp cat va intelege ca ai nevoie de spatiu...si iti pui capul la contributie pentru a descoperi o modalitate prin care sa eviti frumos 'detaliile' pe care ea incearca sa ti le dea in ceea ce priveste relatia lor.

 

Cu timpul, poate ca iti va trece aceasta 'pasiune' si cu viata ta (alti prieteni, poate alt iubit, ocupatii, maturitate) ca si ancora solida, vei fi pregatita sa te reintorci si la cercul vechi de prieteni, mai des.

 

 

Bineinteles, asa as face eu in locul tau...asta e o perspectiva, nu un sfat :)

Editat de stupid_me
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×