Sari la conținut
Forum Roportal
The Bitch

Patimile Romanului : Dragostea si Religia ! LOL !

Postări Recomandate

Cum se face ca cele mai populare topicuri pe Roportal se afla pe aria Dragoste la sectia "Auăleu si vai de mine" si pe aria Religie la sectia "Hai sa ne punem fel si fel de intrebari de dragul de a ni le pune." ?

 

Nu cred ca exista saptamana in care sa nu apara cate un frustrat sau ratat in dragoste pe aria aceea cu acelasi subiect clisheu, aceleasi vaicareli si suferinte. Din an in pasti mai apare si cate o femeie, dar de obicei astea vin cu topicuri de senzatie precum "Ma culc cu ginerele" , "Barbata'meu se inchide in camera cu sora'sa" sau "Prietenul meu vrea sa ma culc cu tot cartierul ca are datorii".

Forumistii sar pe aceste topicuri, avizi de lectura, ca musca pe .... miere. Na, ca am vrut sa fiu politicoasa. Atata suferinta sa existe oare la roman in materie de ale drăgostii ?

De topicurile gen " Femeile este afurisite, materialiste, fara suflet [si urasc judetul Prahova] " nici nu mai pomenesc. Alea sunt ubiquitous. :lol:

 

Mai departe, intra la scrutinizat aria de Religie, unde forumisti se incalcesc in argumente si discutii de tot soiul, de la dileme vexante precum "De ce D-zeu sa face ca ploua si nu da nici un semn de viata cand ma vait la El ?" , la telenovele virtuale precum "Păcatili Evei" si "Drama lui Iuda care s-a cait si tot a luat-o in barba" , pana la probleme mai lumesti precum " Ajutor ! E ceva necurat la mijloc ca s-a imbogatit soacra-mea ".

 

Astea sa fie oare cele mai de succes preocupari ale calatorilor prin virtual ?

Editat de Naeema
  • Upvote 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La Discutii Diverse, unde este incardat :roll: sau mi-a scapat mie esenta intrebarii ?

 

Ioooi, ce-i asta? :lol:

 

Aha, s-a editat.

Asa patesc de la un timp. Scriu cate un mesaj dau add reply si-mi apare varza in pagina. blink.gif

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Astea sa fie oare cele mai de succes preocupari ale calatorilor prin virtual ?

Dar ale tale care sunt?

Prea des ne ingijim de alti si nu de noi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hallowed are the Ori !

 

 

Deci, tie ti se pare ca e vorba de toapice aiuristice. De fapt este vorba de punerea in practica a legilor fizicii. Se discuta originea speciilor, teoria relativitatii, teoria stringurilor si genetica avansata. Trebuie doar sa citesti printre randuri :roll: .

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar ale tale care sunt?

Prea des ne ingijim de alti si nu de noi.

Cateodata mi-e dor de topicuri cu putina substanta daca tot irosesc cateva ore pe zi pe forumul asta. Macar sa nu le pierd aiurea. Poate sunt eu o ciudata care nu savureaza telenovele despre toti ranitii si frustratii, dar in lipsa de material mai calitativ, trebuie sa ma multumesc cu ce exista. Gata. Ma duc sa vad ce-a mai facut aia cu soacra'sa.

biker.gif

Editat de Naeema
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×