Sari la conținut
Forum Roportal
Andra M

Roseata pielii

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna..De ceva timp ma confrunt cu o problema..Ma inrosesc foarte rau in obraji..Mai ales atunci cand sunt intr-o incapere unde este foarte cald ,cand am o stare spirituala mai proasta..sau atunci cand am emotii.. Vreau sa stiu daca ar putea fii vorba de CUPEROZA.. ( Tin sa mentionez ca am 16 ani )

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am cam dublul varstei tale si tot ma intreb daca am sau nu cuperoza. Tin minte ca in adolescenta eram cam stresata de roaseata pielii, acum insa parca nu ma mai inrosesc chiar asa de rau, ori m-am mai obisnuit cu asta, ca nu ma mai afecteaza foarte tare si nu ma mai ascund in spatele machiajului ca in tinerete :>

Am gasit multe sfaturi utile aici: http://despreten.wordpress.com/ten-sensibil-cuperoza/, poate te ajuta.

Cand mi-aduc aminte cate kg de pudra imi puneam pe fata...exageram cred, dar deh...asa-i la tinerete...

Vreau sa ma duc si la o cosmeticiana sau la un dermatolog sa-mi spuna daca am sau nu cuperoza, ca sa stiu ce creme de fata mi se potrivesc si revin cu noutati.

Editat de CorneliaI

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna..De ceva timp ma confrunt cu o problema..Ma inrosesc foarte rau in obraji..Mai ales atunci cand sunt intr-o incapere unde este foarte cald ,cand am o stare spirituala mai proasta..sau atunci cand am emotii.. Vreau sa stiu daca ar putea fii vorba de CUPEROZA.. ( Tin sa mentionez ca am 16 ani )

 

Noi chiar nu avem de unde sa stim daca tu ai sau nu cuperoza.Mergi la un doctor sa te vada...

 

Eu am cam dublul varstei tale si tot ma intreb daca am sau nu cuperoza. Tin minte ca in adolescenta eram cam stresata de roaseata pielii, acum insa parca nu ma mai inrosesc chiar asa de rau, ori m-am mai obisnuit cu asta, ca nu ma mai afecteaza foarte tare si nu ma mai ascund in spatele machiajului ca in tinerete :>

Am gasit multe sfaturi utile aici: http://despreten.wor...sibil-cuperoza/, poate te ajuta.

Cand mi-aduc aminte cate kg de pudra imi puneam pe fata...exageram cred, dar deh...asa-i la tinerete...

Vreau sa ma duc si la o cosmeticiana sau la un dermatolog sa-mi spuna daca am sau nu cuperoza, ca sa stiu ce creme de fata mi se potrivesc si revin cu noutati.

 

Daca aveai cuperoza din adolescenta era trecuta boala de mult de stagiul 1, ca nu puteai acum sa folosesti nici macar o crema.Atata timp cat nu simti arsuri sau mancarimi poti sta linistita.

Editat de Black Passion

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×