Sari la conținut
Forum Roportal
Alianaa

Valoare tablou

Postări Recomandate

Buna ziua. O ruda de a mea are acest tablou si as vrea sa stiu daca este de valoare... Cum este cotat acest pictor. Ma poate ajuta cineva ? Multumesc.

 

Cat valoareaza acest tablou ?

post-353212-0-45796700-1321803449_thumb.jpg

post-353212-0-84013100-1321803518_thumb.jpg

post-353212-0-95211200-1321803525_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua. O ruda de a mea are acest tablou si as vrea sa stiu daca este de valoare... Cum este cotat acest pictor. Ma poate ajuta cineva ? Multumesc.

 

Cat valoareaza acest tablou ?

 

Dupa semnatura, pare sa fie pictorul Gasser Gunther Forst , desi tabloul nu prea e in stilul lui. E cotat binisor, si cu timpul probabil va fi cotat si mai bine , dar nu pot spune exact cat valoreaza tabloul. De ce nu iei legatura cu cea mai apropiata galerie de arta pentru a afla detalii? Mentionez ca eu sunt profana in ceea ce priveste arta, deci te rog sa iei ce ti-am spus doar ca pe o informatie si atat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dupa semnatura, pare sa fie pictorul Gasser Gunther Forst , desi tabloul nu prea e in stilul lui.

 

M-ai facut curios, asa ca m-am uitat dupa tablourile acestui pictor, insa nu este nici stilul lui si nici semnatura lui. Gasser Gunther Forst este mai degraba un pictor modern, de altfel este si nascut in 1943. Uite cum arata semnatura lui G Gasser, am atasat-o aici.

 

 

 

Tabloul de care intreaba Alinaa pare pictat in perioada interbelica sau chiar la inceputul secolului X,. iar semnatura care se vede acolo este: J Gunther, dupa care se mai vede un H sau J ...

 

Pentru Alinaa: tabloul nu are mari calitati artistice, chiar daca pare a fi vechi. Desigur ca o verificare la vreun anticariat sau muzeu ar trebui sa lamureasca problema, dar proprietarul tabloului nu trebuie sa-si faca mari sperante.

Editat de lynxul_negru
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×