Sari la conținut
Forum Roportal
stf_mh

Noua Republica

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

La ce nick are initiatorul....numai incredere nu-mi inspira :crazy:

:o: da...stf o fi de la stefan....pacatoase ganduri mai ai! :spiteful: ....si ce a postat e dramatico-amuzant :D....DAR...dincolo de asta....despre miscare ce stiti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Dusmanul dusmanului meu este prietenul meu."

In spiritul dictonului ar trebui sa tac,insa nu ma lasa inima sa nu va luminez,atat cat pot si eu.

Adevarul este ca PDL are o stretegie de disipare a voturilor nemultumitilor,care trebuie sa se duca oriunde ,numai la USL nu.Pe partea stanga a fost eliberat din lesa PP-DD-ul, care pentru credibilitate musca si mana stapanului insa asa mai cu mila,pe cand din dusman trage cu halca . Pe acelasi model, pe dreapta a fost gandita Noua Republica.Aici pe dreapta nu prea le-a iesit.Republica asta noua se naste cu greutate iar doamna Ioana Basescu a rezervat degeaba numele de "Miscarea Populara" unde trebuiau sa se adune PDL,PNT-CD, Noua Republica,Liberalii lui Patriciu si cine mai dorea la putere.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vrem tara inapoi,furatul ucide,alte partide dau bani,Noua Republica da demnitate,decenta,onestitate.

 

Da' Republica asta n-are nume??? pentru cei care nu stiu despre ce ai vrea sa vorbesti!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Imi place Macovei. Probabil ca o sa votez miscarea asta in lipsa de altceva :)

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca miscarea asta va participa la alegeri pentru ca:

- divizeaza electoratul PDL.

- finantare nu prea au. Baronii au nevoie de oameni obedienti nu de candidati cu ifose de lideri politici

- Grupul de Intiativa National este in pom si incepe sa se usuce radacinile pomului.

Cei de la "firul ierbii" au inceput sa-l acuze pe M Neamtu de lipsa de transparenta si decizii abuzive.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In orice caz am sa votez orice nu este USL, PP, PRM.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×