Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

DACA EXISTA PE LUMEA ASTA UN OM CARE MA POATE AJUTA IN ACEASTA PROBLEMA COMPLICATA A VIETI MELE, INSEAMNA CA DUMNEZEU I-MI ASCULTA SUFLETUL SI I-MI INTELEGE SUFERINTA

 

Mai exact si la subiect: Sunt casatorit in 1997 si Divortat in 2001, un copil nascut in 1999 (baiat ) , m-am impacat dupa 6 luni achitand la zi pensia alimentara, in 2006 ne-am recasatorit rezultand in 2007 al 2-lea copil (fata ) In 2009 a decedat Tatal meu care pentru mine a fost o pierdere uriasa, la aproximativ 2-3 saptamani fiind in doliu sotia mea mi-a spus niste cuvinte foarte urate pe care chiar nu pot, nu am voie si i-mi este rusine sa le reproduc , si drept urmare dupa 12 ani de casnicie a fost prima oara in viata mea cand am dat in ea, (bataia constand in 2 pumni in sold si 2 palme pe ambi obraji) am fost despartiti 3 luni mutandu-ma impreuna cu Mama mea.

Problemele sau agravat din 2009 pana in ziua de astazi enorm de mult, ajungand in prezent la decizia de a divorta din nou, Iar dupa multe evenimente si intamplari nefericite am ajuns sa discutam ca nu mai poate continua casnicia noastra, ajungand la un acord sa alegem varianta cea mai buna care are un efect mai putin Traumantizant pentru noi si cu atat mai mult pentru cei 2 copii pe care-i avem, de a divorta cu acordul ambelor parti

Tot ceea ce doresc este sa ma ajute cineva in redactarea chemarii in judecata din urmatorul motiv ;

Am facut parte din sistemul bugetar, in 2010 am fost dat afara, am beneficiat de somaj pana pe 15 Septembrie 2011, Actualmente figurez la A.J.O.F.M. Șomer Neindemnizabil si bineinteles nu am bani sa achit onorariul unui avocat pentru redactare

Daca exista macar un singur om un singur CREșTIN pe lumea asta care stie, poate si este in stare sa ma ajute DUMNEZEU SA-L BINECUVANTEZE cu sanatate si cu toate ce-Și doreste el. AMIN

 

adresa mea de e-mail este remus72ene@yahoo.com

P.S. doresc sa ma contacteze doar oameni care au teama de Dumnezeu si doresc sa faca cu adevarat un bine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×