Sari la conținut
Forum Roportal
Codrina

Cine iubeste ca mine, ca mine sa pateasca!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

codrina vreau sa iti spun ca am citit doar pe sarite din ce a scris toata lumea pana acum pe aici iar vechiul tau topic nici macar nu l-am deschis.

 

tot ce mi-a ramas in minte din toate aberatiile scrise pana acum este prostitutie sentimentala si sper ca te protejezi. mult succes in relatia ta!!!

 

Uite c-am zis ca ma duc la culcare, dar trebuie sa-ti raspund!

Tocmai pentru ca ai citit pe sarite si tocmai pentru ca n-ai deschis topicul vechi, nu-ti dau dreptul la afirmatii de genul celei de sus.Auzi la el... prostitutie sentimentala!

In cazul nostru cine s-a prostituat, el, sau eu? Macar sa nu mai sufar ca proasta!

 

Hai ca-i destul, pana la urma tot suparata dorm!

Noapte buna!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Astazi, recitind ceea ce am scris atunci m-au apucat lacrimile...E dureros!

 

in 2007 ai zis ca nu-l vrei pt totdeauna, ca e un substitut ... ti-ai raspuns singura :)

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Codrina, acum ca ai trecut prin toata experienta asta, ce sfat ai avea pentru cineva aflat intr-o relatie, pe tema amanti/amante?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deja am stabilit prioritatile si am ales fericirea copiilor.

Si e al naibii de dureros cand ramai tu cu frustrarile.

Repet, nu e o iubire adolescentina.E o iubire intre doi oameni maturi...e o iubire asumata.

Cine are de criticat n-are decat! Sunt oameni care traiesc toata viata nefericiti dar cu sentimentul maret ca au facut doar ce "trebuie" si doar "ce se face". Ei bine, eu nu-s asa! Am recunoscut-o de la prima postare si-mi asum si acum tot ce tine de aceasta relatie extraconjugala.

E imoral? Ei si...

Ai ales, daaaa... :crazy: De parca era dupa tine, om fricos care esti.

Pai ramai, chiar sunt curios daca nu-ti vei uri inconstient copii ca ti-ai ratat "fericirea" din cauza lor.

E asumata pe dracu', daca era asumata nu se petrecea in ascuns.

Sunt oameni care traiesc degeaba, ca tine asa, ca n-ai tupeu sa-ti iei viata in maini, sa divortezi si sa-ti urmezi iubirea. Nu-mi plac scuzele astea gen "altii fac/nu fac". Recunoaste si tu ca astepti sa faca altii ceva pentru ca tu sa te simti bine, ca nu vrei sa muncesti in vreun fel in relatiile cu alti oameni(sau nu stii cum si o faci prost) si ca nici nu vrei sa iti asumi vreo responsabilitate. Probabil cand erai mica ai tai iti spuneau des ca e vina ta pentru orice si te-ai facut mare si ai hotarat sa nu mai faci nimic ca sa nu mai poti avea vreo vina (din punctul tau de vedere). Daca recunosti asta, e un punct de plecare pentru ce vei face in viitor. Dar eu stiu ca nu vei recunoaste nimic. Doar am avut rautatea sa-ti spun.

Nu conteaza ca e imoral, doar fraierii si prostii cred in moralitate, azi orice e permis, conteaza ca ceri un sfat si eu tocmai ti-am spus ca-ti dai singura-n cap.

Atat de mult mi-ar placea sa va asumati toti ce faceti si sa nu va mai cautati tot felul de scuze... Dar asta e ca si cum as dori pacea mondiala - gen n-am s-apuc sa vad vreodata asa ceva.

Eu cred ca doar te alinti. Esti genul care traieste cum vrea, nu cum poate. :)

:good:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi-ar fi si jena de mine, sa fiu femeie maritata, sa ma distrez pe sufletul prostului de-acasa, amant, alea alea, copii... sa faci jocuri de adolescenta nehotarata la varsta asta, apoi sa vii sa-ti plangi in palme si sa ceri ajutor de la niste straini pe forum. Ha !

10 puncte. good.gif

 

 

On Topic : Deci d-na Codrina iubeste si sufera, amantul e departe si banui ca iubeste si el (sa speram ca tot pe ea) fericirea copiilor e aleasa (nu si asigurata insa) iar in mijlocul tuturor acestor evenimente SOTUL "doarme" ca prostu in papusoi in absolut nema stiinta de cauza ? Saracul cornut. wacko.gif

Editat de Naeema
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Usor tare-i sa critici, mai ales ca multi(multe) dintre voi confunda viata vituala cu cea reala!

Cand traiesti simti....iubesti si urasti in egala masura. Te implici... suferi si incerci sa traiesti in continuare.

TEORIA!

Toata lumea se pricepe la teorie, dar cati dintre voi "gandesc" cu sufletul?

 

 

Spunea cineva aici ca sacrific fericirea copiilor. Te rog, nu-mi cunosti copiii, nu poti sti cum se simt ei. Aici discutam strict despre mine si relatia mea, fara a-i amesteca pe ei, respectiv pe sot.

Tocmai de asta relatia mea a rezistat atatia ani...am stiut sa separ viata de familie de viata privata (daca-mi este permis sa o numesc asa).

Sunt convinsa ca foarte multi nu intelegeti aceasta situatie. Nici nu va straduiti! Abia cand simti pe propria piele realizezi...Poate si eu la 20 sau 30 de ani gandeam asa, din aceasta cauza nu va condamn.

 

Codrina, acum ca ai trecut prin toata experienta asta, ce sfat ai avea pentru cineva aflat intr-o relatie, pe tema amanti/amante?

Sfaturi? Nu dau sfaturi nimanui. Tocmai fiindca suntem asa de diferiti, fiecare sa-si traiasca viata asa cum simte!

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Toata lumea se pricepe la teorie, dar cati dintre voi "gandesc" cu sufletul?

Toti, cand avem 5-15 ani, dup-aia ne mai folosim si creierul.

Deci, iti asumi responsabilitatea pentru viata si faptele tale, sau te vaiti mai departe ca destinul e nedrept ?

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Aici fiecare isi spune parerea.E usor sa critici intr'adevar.Dar din moment ce ti-ai povestit viata personala pe un topic trebuie sa iti asumi si ctiticile.Oricum e problema ta ce faci, cand faci, cu cine..nu priveste pe nimeni.Fiecare face cum simte si cum crede de aici o gramada de parerei.Nu inteleg de ce te supara criticile daca esti atat de constienta ca faci bine ceea ce faci....

Editat de Black Passion

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×