Sari la conținut
Forum Roportal
Kostyrapper

Prins la volan cu permisul suspendat

Postări Recomandate

Intereseaza-te undeva, daca poti contesta dupa atata timp prima decizie, adica treaba cu trecutul pe rosu.

Daca poti face contestatie(desi ma indoiesc) ar trebui sa iti dea permisul inapoi si sa astepti procesul(unde desigur, ar fi bine sa ai un martor setat pe verde)

 

 

:o: sa stii ca e buna ideea, luni ma interesez :yes:

 

Pai tocmai de aia trebuia sa te duci si sa faci contestatie.

Ca amenda de platit, tot ai platit-o sau o platesti.

Dupa aia ei iti dadeau permisul si se fixa o data pentru proces, unde ei trebuia sa arate ca tu ai trecut pe rosu, daca ei nu puteau(si de multe ori nu pot) tu castigai procesul ala.

Dar acum nu mai e atat de simplu.

Ai inteles?

 

 

da sefu..ma interesez luni

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Habar n-am, oricum permisul tot il iei inapoi, prima abatere, chestii.

Dar nu e tocmai indicat sa castige ei procesul.

Tie o sa iti dea NUP(neinceperea urmaririi penale) si o sa platesti o amenda, asta daca vor castiga ei.

Preferabil e sa nu castige, nu stiu cum tre' sa faci in situatia data, stiam cum sa faci daca il luau si contestai.

Pe viitor sa stii ca nu conteaza daca tu nu semnezi, tot esti obligat sa contesti pe cale legala ce a scris polizainen acolo(daca zici ca tu ai dreptate desigur)

Editat de Pharrell24

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Habar n-am, oricum permisul tot il iei inapoi, prima abatere, chestii.

Dar nu e tocmai indicat sa castige ei procesul.

Tie o sa iti dea NUP(neinceperea urmaririi penale) si o sa platesti o amenda, asta daca vor castiga ei.

Preferabil e sa nu castige, nu stiu cum tre' sa faci in situatia data, stiam cum sa faci daca il luau si contestai.

Pe viitor sa stii ca nu conteaza daca tu nu semnezi, tot esti obligat sa contesti legal ce a scris polizainen acolo.

 

 

la ce te referi cu prima abatere? mai am ceva belele...dar nu legat de permisul de circulatie... :( si nu imi pot permite inca un dosar...

 

la ce te referi cu prima abatere? mai am ceva belele...dar nu legat de permisul de circulatie... :( si nu imi pot permite inca un dosar...

iar permisu e luat e la ei

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stai linistit, e irelevant dosarul asta penal, asta in caz ca ajung sa ti-l faca.

Ti-am zis, daca gasesti vreo cale prin care sa contesti, ti-l iei inapoi si astepti procesul, unde daca nu au poze, e ca si cum nu exista.

Si de multe ori nu au, stau la panda ca niste imputiti, dupa copaci, dupa dughene, invoca marcaje inexistente...si tre' sa stai tu sa alergi dupa aceea.

 

Am inteles ca e la ei, daca poti contesta, nu o sa mai fie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stai linistit, e irelevant dosarul asta penal, asta in caz ca ajung sa ti-l faca.

Ti-am zis, daca gasesti vreo cale prin care sa contesti, ti-l iei inapoi si astepti procesul, unde daca nu au poze, e ca si cum nu exista.

Si de multe ori nu au, stau la panda ca niste imputiti, dupa copaci, dupa dughene, invoca marcaje inexistente...si tre' sa stai tu sa alergi dupa aceea.

 

Am inteles ca e la ei, daca poti contesta, nu o sa mai fie.

 

si faptul ca m-au agatat azi fara el si au vazut in baza de date ca e suspendat...se poate anula treaba de azi..?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asta ti-am zis, nu mai stiu.

De anulat, nu cred ca se poate anula, probabil vei lua o amenda pentru treaba asta.

Pe tine te intereseaza sa formulezi contestatie pentru suspendarea permisului.

Editat de Pharrell24

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asta ti-am zis, nu mai stiu.

De anulat, nu cred ca se poate anula, probabil vei lua o amenda pentru treaba asta.

Pe tine te intereseaza sa formulezi contestatie pentru suspendarea permisului.

 

 

mda..o sa vorbesc cu avocatul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×