Sari la conținut
Forum Roportal
Kostyrapper

Prins la volan cu permisul suspendat

Postări Recomandate

Sa ma sinucida careva! :doh:

 

Tu, de fapt, ii acuzi ca nu te-au mai lasat sa incalci legea. Nu? Asta in cazul in care au tolerat asa ceva si nu a fost doar 'o scapare'.

Pana una-alta, tu ai doar presupuneri, interpretari si 'barfe de sat'. In schimb, ei au fapte. Fapte dovedite.

 

 

Cred ca cel ai mult te supara faptul ca nu mai esti 'smecherul de care politia nu se ia'. Asa`i?

 

nu asta ma supara, ma supara ca totoate astea au inceput de la suspendarea permisului pe nedrept, era verde nu rosu :doh:

 

Telenovela cu pulitisti. :lol:

 

poate toata Romania ti se pare o telenovela, dar ea exista.. :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

culmea e doar ca te bucuri ... morala sigur iti scapa :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acum seara am primit procesul verbal culmea nu era nici un martor cand mi-a suspendat permisul,iar acum apare martorul pe procesu verbal si am mai primit o instiintare de aici de la post, culmea martorul care a fost pus sa semneze k m-a vazut cum conduceam fara permis, se intampla sa fie si la post cand a ajuns procesul meu verbal de la oras :o:

 

Si ce e asa culmea, ca nu am inteles. Cum ai ajuns la concluzia asta?

Ti-as sugera sa acoperi si cnp-urile si numarul masinii tale.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si ce e asa culmea, ca nu am inteles. Cum ai ajuns la concluzia asta?

Ti-as sugera sa acoperi si cnp-urile si numarul masinii tale.

 

 

nu era nici un martor cand mi-a suspendat permisul dar a aparut un nume pe procesul verbal, iar cand a ajuns procesul verbal in localitate la mine mi-au facut un alt examplar de proces verbal in care apare alt martor care a semnat cum ca eu am condus fara permis, ala e prieten cu politistul pe care l-am dat in judecata :roll:

 

aa masina nu mai e a mea, am schimbat-o.de restu nu ma intereseaza

Editat de Kostyrapper

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca amesteci martorul asistent de la afisarea instiintarii, cu martorul asistent de la intocmirea PV.

 

 

 

 

Dar ne intereseaza pe noi.

Daca mai postezi date personale, iti suspend contul.

 

 

martorul asistent la intocmirea PV e un martor fals nici macar nu era acolo,a avut timp sa caute pe unu sa dea cu pixu pt k nu mi-a dat copie a PV pentru ca nu am semnat, ca nu am vrut sa semnez e una dar nu am refuzat copia :roll: a mintit ca am refuzat-o, iar martorul asistent de la afisarea instiintarii e acelasi martor care l-au chemat si pt a spune ca era de fata cand m-a prins pe mine fara permis, dar defapt nu era, dar l-au chemat dupaia sa dea cu pixu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu era nici un martor cand mi-a suspendat permisul dar a aparut un nume pe procesul verbal, iar cand a ajuns procesul verbal in localitate la mine mi-au facut un alt examplar de proces verbal in care apare alt martor care a semnat cum ca eu am condus fara permis, ala e prieten cu politistul pe care l-am dat in judecata :roll:

 

Cam asta patesti cand refuzi sa semnezi. Daca aveai copia ta, cu semnatura ta, nu avea ce sa falsifice. Desi, ma cam indoiesc ca a facut-o si asa.

 

dar nu am refuzat copia :roll: a mintit ca am refuzat-o

 

Daca mintea ca ai refuzat-o, ai fi avut-o, nu crezi? Ca una e sa nu refuzi tu sa o iei si alta sa refuze el sa ti-o dea.

Cred ca ar mai trebui sa studiezi un pic legislatia si sa nu te mai enervezi asa tare in situatii din astea, ca nu prea mai judeci corect si coerent. Daca in primul caz, cel cu semaforul rosu, faceai ceea ce trebuia, nu mai ajungeai in situatia asta acum.

Si ca nu ai depus contestatie in primul caz, ca vrei sa pleci din tara, ce legatura are? Daca plecai nu mai aveai nevoie de permis? Iar la proces se putea prezenta numai avocatul. Aa da' sa stii ca nu aveai cum sa faci contestatie fara pv.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cam asta patesti cand refuzi sa semnezi. Daca aveai copia ta, cu semnatura ta, nu avea ce sa falsifice. Desi, ma cam indoiesc ca a facut-o si asa.

 

 

 

Daca mintea ca ai refuzat-o, ai fi avut-o, nu crezi? Ca una e sa nu refuzi tu sa o iei si alta sa refuze el sa ti-o dea.

Cred ca ar mai trebui sa studiezi un pic legislatia si sa nu te mai enervezi asa tare in situatii din astea, ca nu prea mai judeci corect si coerent. Daca in primul caz, cel cu semaforul rosu, faceai ceea ce trebuia, nu mai ajungeai in situatia asta acum.

Si ca nu ai depus contestatie in primul caz, ca vrei sa pleci din tara, ce legatura are? Daca plecai nu mai aveai nevoie de permis? Iar la proces se putea prezenta numai avocatul. Aa da' sa stii ca nu aveai cum sa faci contestatie fara pv.

 

 

Aveam dovada cu drept de circulatie 15 zile, nu puteam face cu ea contestatie? Iar cand mi-a facut procesul verbal si a venit sa semnez am zis asa catre domnu ''ce sa fac? sa semnez? adica sa abrob ce spui aici ca am trecut pe rosu? nu am cum sa aprob asa ceva pentru ca era verde. Dovedeste ca am trecut pe rosu si semnez cate PV vrei, o sa fac contestatie.'' atunci dansu mi-a aruncat dovada cu drept de circulatie pe geam in masina la mine si a plecat cu cealalta copie. Asta inseamna ca am refuzat copia PV? asa cum am primit-o postal chiar si nesemnata de mine trebuia sa mi-o dea atunci cum mi-a dat dovada cu drept de circulatie 15 zile, aia de ce a stiut sa mi-o arunce pe geam si PV nu? :doh: Eu am impresia ca voi credeti ca politia e corecta intotdeauna... :think: din moment ce nu mi-a vazut semaforul meu pentru ca el era la alta intersectie , nu era nici o poza, video martor nimic, numa pe mine m-a scos din coloana, pe restul de ce nu? chiar i-am zis ''ce ai dom'le numa pe mine m-ai vazut, ce nu i-ai oprit si pe ceilalti sa iti spuna ce era rosu sau verde.. :swordfight: dovedeste ca era rosu si semnez'' la care raspunsul lui a fost ''iti spun eu ca era rosu'' -poi si asa pe spus merge treaba? doar ca spui? Si eu spun ca era verde.. si a plecat nervos..tremura de nervi.

Editat de Kostyrapper

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aa da' sa stii ca nu aveai cum sa faci contestatie fara pv.

 

ms...uite ce am gasit pe net ''Daca nu semnezi iti vor trimite PV prin posta.

In cazul in care nu semnezi atunci e nevoie de un martor asistent care sa certifice acest lucru. (soferul de taxi).

In momentul primirii PV poti plati jumatate din minimul amenzii in 48 ore de la comunicare cu copie dupa PV si dupa plic (stampila postei e esentiala. Daca ridici plicul de la ghiseu cere sa ti se puna o stampila cu data din ziua ridicarii plicului.)

Daca vrei sa faci contestatie o poti face in termen de 15 zile de la comunicarea PV.'' deci nu e tarziu pentru a face contestatie, pentru ca abia acum am fost instiintat. si fara PV nu puteam face :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×