Sari la conținut
Forum Roportal
expdes

PHP help !

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salut ...am si eu nevoie de putin ajutor ..!!

Am un site in PHP si vreau sa l pun p net ... cum trebuie sa l pun .... am intzeles k trebuie ceva cu Apache sau ceva d gen ... !!cine imi poate spune pasii ... exactzi ... Ms mult pt ajutor !!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salut ...am si eu nevoie de putin ajutor ..!!

Am un site in PHP si vreau sa l pun p net ... cum trebuie sa l pun .... am intzeles k trebuie ceva cu Apache sau ceva d gen ... !!cine imi poate spune pasii ... exactzi ... Ms mult pt ajutor !!!

 

Apache iti trebuie ca sa poti sa rulezi site-ul local, pe calculatorul tau.

Ca sa-l pui pe server nu iti trebuie nimica, doar ca hostingul sa-ti ofere suport php.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Apache iti trebuie ca sa poti sa rulezi site-ul local, pe calculatorul tau.

Ca sa-l pui pe server nu iti trebuie nimica, doar ca hostingul sa-ti ofere suport php.

 

 

aha ms mult :P .... si stii cum trebuie config Apache u ...k sa pot sa l rulez p kalk la mine ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
aha ms mult :spiteful: .... si stii cum trebuie config Apache u ...k sa pot sa l rulez p kalk la mine ?

 

Uite. Sugestia mea este sa iti tii serverul acasa daca ai ip real. Il poti accesa de oriunde dupa ip, si eventual sa ii asociezi si un dns(era un site care facea asta, nu il mai stiu). Pentru usurinta la folosire si configurare iti recomand sa cauti pachetul: wamp5. contine php5. apache2, mysql, phpmyadmin si inca cateva utilitare.

 

daca nu cauti un site care ofera gazdurie gratuita, faci un cont, iti faci modificarile de rigoare in scripturi pentru a rula pe serverul pe care iti deschizi contul(user si pass la mysql_connect), faci upload prin ftp la surse, adaugi continutul bazelor prin phpmyadmin(ti-l pun ei la dispozitie), si situl este pe net! enjoy

Editat de yeu1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Uite. Sugestia mea este sa iti tii serverul acasa daca ai ip real.

 

...nu iti trebuie neaparat ip real... >>> www.no-ip.org

Editat de antispo

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×