Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Perfect ! Ai vazut ce face curajul ? Iluzii nu e bine sa-ti faci indiferent de situatie. Spera, incearca, lupta, dar nu te iluziona. Nu e bine.

 

Referitor la foste, de ce crezi ca doar baietilor le ia mult ? :lol:

Poate lua si un an, doi, unora le ia si mai mult.

La cealalta extrema, cateva saptamani, luni, chiar zile in cazul celor mai neseriosi.

Editat de Typhon

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acida mai esti... :D Lasa lumea sa se dea cu capul de pereti mai intai, apoi vor nimeri usa mai usor :lol:

Cu adevarat efervescenta. :haha:

 

Ma, eu sper sa nimereasca usa din prima, da' nah...pot io sa sper cat ma tin curelele; :crazy: daca nu vrea, nu vrea. :pardon:

Editat de Ana 1996

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu am nimic de pierdut.am vb cu el acum si mi-a zis ca nu vrea sa isi bata joc de mine pt ca inca nu a trecut peste fosta lui iubita.chiar nu inteleg...cat le ia baietior sa treaca peste?! l-am intrebat daca ar trebui sau nu sa-mi fac iluzii...acum mai ramane doar sa-mi raspunda.multumesc mult pt sfaturie voastre. a zis ca nici el nu stie deocamdata ce vrea,si pt ca si-a dat seama ce fel de persoana sunt,nu vrea sa-si bata joc de mine.apreciez ceea ce mi-a spus dar nu am de gand sa renunt

 

Si acum dupa ce am citit si asta, iti spun parerea mea sincera, nu il interesezi...

Editat de Black Passion
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pofta mai vine si mancand...poate omul chiar sufera si are nevoie sa-si revina...

 

Hai ma fii serios!Dupa 2 luni?Daca o placea nu ii spunea asta.Tu daca te desparti de iubita cu care ai stat 3 ani, de exeplu, preferi sa te tai cu lama 2 luni sau sa cauti pe cineva care sa te faca sa uiti?

Editat de Black Passion
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

gestul a contat.asta e cel mai important. eu sunt multumita ca nu mai am dc sa-mi fac iluzii acum ca stiu cam cum stau lucrurile.probabil ca nu il interesez...nu am de unde sa stiu ce e in mintea lui; sau oricat de subtil si cu subinteles a spus ,,nu ma interesezi,,

eu cred ca o sa continui sa stau de vorba cu el.poate fii un bun amic daca nu iubit.si pana la urma, m-am convins cu ajutorul vostru ca nu am nimic de pierdut,atata timp cat stiu cum sa obordez lucrurile.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hai ma fii serios!Dupa 2 luni?Daca o placea nu ii spunea asta.Tu daca te desparti de iubita cu care ai stat 3 ani, de exeplu, preferi sa te tai cu lama 2 luni sau sa cauti pe cineva care sa te faca sa uiti?

 

Prefer sa ma gandesc ceva timp, sa fiu singur... nu sa ma tai cu lama. Dar am nevoie de timp in care sa fiu oleaca singur, sa trag niste concluzii. Daca intri imediat in alta relatie, exista riscul mare ca dupa ce iti trece suferinta, sa constati ca ai facut o alegere proasta. Intr-o relatie intri cand esti gata pentru ea, nu sa te ascunzi de una esuata. :)

 

gestul a contat.asta e cel mai important. eu sunt multumita ca nu mai am dc sa-mi fac iluzii acum ca stiu cam cum stau lucrurile.probabil ca nu il interesez...nu am de unde sa stiu ce e in mintea lui; sau oricat de subtil si cu subinteles a spus ,,nu ma interesezi,,

eu cred ca o sa continui sa stau de vorba cu el.poate fii un bun amic daca nu iubit.si pana la urma, m-am convins cu ajutorul vostru ca nu am nimic de pierdut,atata timp cat stiu cum sa obordez lucrurile.

 

Greu era...dom'le...

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu zic sa il inviti la un ceai si cand se iveste ocazia desfa-ti picioarele in fata lui. de-acolo cred ca te descurci si singura...

 

Now that`s funny

 

nu era asa greu.aici lipseste si increderea in mine. si alte cateva slabiciuni cum ar fii gandirea cu ,,daca...,, il pun pe ,,daca,, in fata de fiecare data.si decat sa infrunt lucrurile...fug de ele :D nu ma judecati...inca invat...de 17 ani incoace

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

2 luni?Da incet gandesti tu ... De ce iti place tie sa aburesti lumea cu teorii netestate?

Daca un tip te place, te cauta, te invita in oras, nu asteapta sa faci tu primul pas.Daca dupa 2 luni el iti spune ca sufera dupa fosta e clar ca ea o intereseaza nu tu.Asta e adevarul de ce sa-l amagim?

Nu zic ca nu merita sa te implici mai mult, daca tie iti place, poate pana la urma il cuceresti, dar in momentul de fata e evident.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×