Sari la conținut
Forum Roportal
Saharian

cel mai bun telefon acum pentru internet

Postări Recomandate

Care este cel mai bun telefon "over all" - caracteristici tehnice, operabilitate ...

Argumentati DE CE

 

Inclin spre Galaxy S2 - singura mea retinere este ca modelul are deja 9 luni - in termeni reali asta insemnand ca probabil va aparea cat de curand un succesor ... nu e gand bun atunci cand e vorba de un contract pe doi ani ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am butonat S2 si mi-a placut foarte mult. Nu l-am avut prea mult timp. HTC Sensation saracu a iesit pe piata cu atatea buguri incat eu nu l-as alege, desi e posibil sa se fi remediat deja. Ca idee imi place foarte mult HTC, am folosit Desire HD, si pot spune ca la vremea lui era... cel mai bun, mie ala mi-a placut mai mult decat Galaxy S. Asta doar ca o paranteza.

 

Ce as face eu, daca as avea cerintele tale? As astepta Samsung Galaxy Nexus. E umpic de gambling aici, e riscant sa cumperi telefoane din primul lot, dar avand in vedere ca e orgoliul lui Google la mijloc, parca m-as simti mai in siguranta. Ar trebui sa apara pana la sfarsitul anului, dar nu stiu ce operator o sa il ofere. Nu stiu, iti spun cinstit, care e situatia la zi, si asta dintr-un motiv foarte precis: eu NU cumpar telefoane oferite de operatori.

 

Apple, eu nu ii suport in fata ochilor, dar nu voi argumenta ca e un subiect foarte sensibil, si numai circ iese din asta.

 

Argumente pentru Samsung Galaxy Nexus:

 

- e primul telefon din lume care vine cu Android Ice Cream Sandwich (ultima versiune de Android, prima dupa unificarea lui Gingerbread cu Honeycomb - optimizat pentru tablete)

 

- vor fi asigurate updateuri in mai mare masura decat la alte modele (e telefonul Google fabricat de Samsung)

 

- display exceptional, super Amoled, rezolutie HD, 4.7" diagonala

 

- LTE, deci va fi compatibil cu retelele 4G

 

- procesor dual-core 1.2GHz, 1GB RAM

 

... in fine, un telefon la zi, din toate punctele de vedere. Repet, e putin riscant sa cumperi marfa asa proaspata, dar eu poate as face-o. Spun poate, pentru ca ma gandesc ca as accepta riscul, dar personal chiar aleg numai marfa probata pe piata, imi cumpar telefoane la cam 7 luni dupa iesirea pe piata - atunci si pretul e deja mai accesibil. Eu personal, definitiv as alege Galaxy SII.

Editat de nu vreau

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

apare la sfaristul lunii - m-am interesat - singurele puncte in minus fatza de galaxy S2 :

 

- ecranul NU E super amoled - cica e bun dar NU LA FEL DE BUN

- camera foto e de 5 megapixeli - S2 o are de 8

- foarte scump - la abonament minim 50 de euro pe luna

 

:unsure:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Care este cel mai bun telefon "over all" - caracteristici tehnice, operabilitate ...

Argumentati DE CE

 

Inclin spre Galaxy S2 - singura mea retinere este ca modelul are deja 9 luni - in termeni reali asta insemnand ca probabil va aparea cat de curand un succesor ... nu e gand bun atunci cand e vorba de un contract pe doi ani ...

 

eu mi-am luat un GalaxyGio de veo luna, inca mai invat una-alta dar imi place si-mi foloseste. puteam sa aleg intre acesta si un LG, am vrut Samsung-ul, e mai potrivit pentru o femeie: subtire, usor, cu un meniu foarte accesibil, viteza mare de accesare a datelor. touch-screen-ul imi mai joaca feste dar ma amuza.

 

domnii care sunt fani ai tehnicii de ultima secunda a generatiei, rog sa nu dea cu rosii. eu sunt incantata de androidul meu.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mie imi pare cel mai bun LG Optimus. e si un test pentru conectivitate pe la min 2.

 

http://www.youtube.com/watch?v=en1UAKdcCXo

 

eu am jurat candva ca nu mai cumpar produse LG (Goldstar) cate zile oi mai avea - si intentionez sa imi tin (si) promisiunea asta

 

indiferent de cat de buni sunt

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu mi-am luat un GalaxyGio de veo luna, inca mai invat una-alta dar imi place si-mi foloseste. puteam sa aleg intre acesta si un LG, am vrut Samsung-ul, e mai potrivit pentru o femeie: subtire, usor, cu un meniu foarte accesibil, viteza mare de accesare a datelor. touch-screen-ul imi mai joaca feste dar ma amuza.

 

domnii care sunt fani ai tehnicii de ultima secunda a generatiei, rog sa nu dea cu rosii. eu sunt incantata de androidul meu.

 

felicitari si sa iti ofere tot ce iti place tie la un telefon ... nu stiu modelul dar sunt convins ca e feminin si finutz :flowers:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×