Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Toate ca toate dar Constantin 2....cheer.gifTot cu Keanu Reeves sau... ? Se zvoneste ba ca a refuzat ba ca va fi in urmatorul.

 

Daca il schimba pe Toby ala o sa ma uit din nou la Spiderman.

 

 

Keanu nu va juca in Constantine 2.He said "NO" to any sequels in his career.Se vorbeste ca ar fi..ori Daniel Craig(nu-l vad in acest rol pe..James Bond)ori Paul Bettany-pe asta il vad bine in rol insa.E f bun pt. asa ceva si mai bun ca Keanu si ca actor.

 

De Tobey am scapat :) E un alt actor pe nume Andrew Garfield din Social Network.Are o moaca de copil neterminat(cum zice taica-meu la cei nematurizati pt. varsta lor :) )dar mai joaca in film o actrita dupa care cad eu in limba si imi place f. mult..Emma Stone...aaaaacccchhhhhhh Emma.... :crazy:

 

Si mai vine si ..Superman cu Henry Cavill in rol...si ...Wolverine 2 si Hulk 3 si Iron Man 3 si X-Men si Cyclops(unul din ei)si uite-asa invadeaza iar Marvel Comics(carora mi-am daruit 11 ani de talent :) )marile ecrane .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Keanu nu va juca in Constantine 2.He said "NO" to any sequels in his career.Se vorbeste ca ar fi..ori Daniel Craig(nu-l vad in acest rol pe..James Bond)ori Paul Bettany-pe asta il vad bine in rol insa.E f bun pt. asa ceva si mai bun ca Keanu si ca actor.

Paul Bettany. good.gif Ai vazut Priest ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Paul Bettany. good.gif Ai vazut Priest ?

 

Vazuuuut :) Imi place Paul Bettany since GANGSTER # 1.L-ai vazut? E fff misto.Classic(e si Malcom McDowell in it)Daca vrea sa ia rolul va fi mai bun ca Keanu.A mai jucat si in Da Vinci code,mereu roluri de nasol si rau si cu Harrison Ford in FIREWALL...si au ei o scena unde se bat ca chiorii si iti redau jos spusele lui Paul despre Harrison :

 

Bettany says, "I was just trying not to get bruised. I wouldn't want to tumble with Harrison Ford in real life. He's a tough son of a bitch. I threw that man through a window seven times and he landed on his head, got up, rebuilt the window with the crew and then got thrown through it again. I hit that man in the stomach and he said, 'Could you just land it a bit harder so I could feel it?' So I landed it a bit harder and he wanted a bit more so he could react to it. Finally, I just wound one up and let loose on him and he said, 'That's it!' It was the most humiliating day of my life."

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Naeema,11-11-11 l-am vazut chiar aseara dar nu m-a incantat deloc..slow si am si sarit peste scene din el de plictis..dar poate tie iti place..nu stiu,opinia mea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Naeema,11-11-11 l-am vazut chiar aseara dar nu m-a incantat deloc..slow si am si sarit peste scene din el de plictis..dar poate tie iti place..nu stiu,opinia mea.

Daca e in genul The Rite cu Anthony Hopkins, precis nu o sa-mi placa. La ala mi-am tras palme de plictiseala. Singurele momente bune au fost cand era Hopkins in scene, altfel simteam ca adorm.

O sa-l caut on line si o sa-l urmaresc. I'll let you know. ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca e in genul The Rite cu Anthony Hopkins, precis nu o sa-mi placa. La ala mi-am tras palme de plictiseala. Singurele momente bune au fost cand era Hopkins in scene, altfel simteam ca adorm.

O sa-l caut on line si o sa-l urmaresc. I'll let you know. ;)

 

 

The Rite avea cel putin pe Hopkins..asta are necunoscuti,joaca OK dar abia catre coada filmului e mai multa ..actiune..in fine.vezi cum te incanta pe tine. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

The Rite avea cel putin pe Hopkins..asta are necunoscuti,joaca OK dar abia catre coada filmului e mai multa ..actiune..in fine.vezi cum te incanta pe tine. :)

Asa. Vazut'am filmul cu pricina (11-11-11) si acum impresiile : actoria de jale, dialogul tot de jale, plot-ul interesant dar a mai fost folosit, nu e original. Filmul avea potential, dar i-a lipsit multe. Previzibil cam de pe la jumate cand a ajuns ala in Barcelona. Mi-am dat seama de atunci ca ceva era fishy cu frate'su, baba aia si toata atmosfera din jurul lor, iar nenea ala speriatul cu pistolul mi-a confirmat suspiciunile ca de fapt creaturile alea incercau sa impiedice ceva evil nu sa faciliteze.

 

Nota 6 si asta cu indulgenta, pentru cateva secvente de suspans.

 

 

PS: Ma gandeam asa dupa film ca poate ar fi trebuit sa se infatiseze mai putin infioratoare creaturile alea. Nu prea da randament sa avertizezi pe cineva despre ceva bagandu-l in sperieti. Pai nu ? Crezi ca ala avea calmul necesar sa gandeasca la rece ce se intampla in timp ce sa caca in pantaloni de frica si rontzaia medicamente ca pe M&M's ? Au cam dat cu mucii in fasole creaturile. :rot:

 

Stii ce mi-ar place sa se continue cu sequels ? The Omen (ala din 2006). A fost super fain.

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mda..ti-am zis ca e de caca.De aia nici n-am vrut sa-mi pierd timp la el si l-am..minimalizat :0 Dar tocmai am vazut adineauri unul f. misto cu Brad Pitt MONEYBALL si sa nu te miri daca Pitt nu va fi nominat la Oscar.E f. misto filmul si bazat pe viata reala a lui Billy Beane(interpretat de el)care este inca GM(General Manager) la clubul de baseball Oakland Athletics din major league.E interesant cum a reusit sa ridice echipa de la faliment total la campionat si castigat 20 meciuri consecutive ceea ce nu s-a intamplat niciodata in istoria baseball-ului.DAR..e film despre si cu sport si poate nu esti atrasa de asa ceva si in plus trebuie sa cunosti si jocul...

 

Nu cred ca va avea succes in RO sau pe Ropo nefiind ..soccer.Dar poate merita vazut pt. calitatea deosebit de mare de actorie a lui Pitt.Mai joaca si Jonah Hill si Philip Seymour Hoffman.

 

Omen..cred ca ramane unde a ramas...e un subiect batut in piua prea mult si stiu ca aia de la Hollywood nu risca decat poate daca e un scenariu interesant,ca lumea si cu actori mari sa atraga..acum e boala cu masinarii si CGI si 3D si techno shit,explozii si dezastre si superheroes :)

 

cateodata ma intorc in trecut si ma uit la filme vechi de prin anii 50-60 fie Americane sau Englezesti ori Franceze si Italiene.Cu toate ca le-am vazut de zeci de ori dar acolo vezi regie cum trebuie,un sens al jocului si actori fantastici care au creat drum celor de azi si mai ieri.

 

Revenind la 11-11-11..initial am fost curios sa-l vad fiindca e acelasi regizor si scenarist care a produs si regizat 4 din seriile tari SAW care mi-a placut ca idee si complexitate mai ales fiind independent realizat.Dar cu filmul asta s-a cacat pe el..tot el l-a scris si regizat si produs...

 

Iti recomand(daca nu ai vazut inca) HARD CANDY,f bun si bine jucat de fata din JUNO-are intorsaturi si suspens f. bune si la fel sa vezi LET THE RIGHT ONE IN.Originalul care este Suedez e mai bun ca versiunea Americana cu toate ca si asta nu e chiar rea deloc.Asta o sa-ti placa fiind cu o vampira :)Dar e f. misto si touching,e un fel total aparte de film cu vampiri.

Editat de Black Elk

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sincer, pe mine ma cam dezamagit Sanctum. I

mda si pe mine o fost asa ca sa fie, nu stiu ... fara sare si piper

 

Toate ca toate dar Constantin 2....cheer.gifTot cu Keanu Reeves sau... ?

ooo fara Keanu? :cry: nu stiu zau ce farmec o sa aibe

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×