Sari la conținut
Forum Roportal
Black Passion

Se poate face ceva?

Postări Recomandate

Hartuire? Cu dovezi - cu reclamatie

Editat de Ea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Apel telefonic...

Se pune?

 

Acea persoana ma urmareste de multa vreme..cativa ani, iar eu nu stiu aproape nimic despre el, insa el stie multe despre mine.In seara asta am primit un apel, mi-a spus ca si azi a trecut cu masina pe langa mine, si ca am fost foarte inspirata ca nu am trecut trecerea de pietoni(am vrut sa trec dar m-am intors ca m-a strigat un prieten).Si multe alte amenintari....

Ma intreb, are vreun rost sa merg la politie?

Editat de Black Passion

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Depinde... Daca e vorba de mafie, trebe sa te gandesti de doua ori. Daca e un pusti de cartier, face pipi pe el daca vede politia in usa...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In cazuri grave. Daca intervine procuratura, din cate stiu. Preventiv, nu cred ca merge numai daca ai pile mari (de tot). Si daca e fost politist... nu cred ca e o idee buna sa apelezi la politie, numai daca te stii asa bine, incat sa gasesti pe cineva care ii era dusman. Oricum risti mult. Mai bine retrage-te. Tipii astia sunt obisnuiti cu lupta, si te pot face sa regreti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Apel telefonic...

Se pune?

 

Acea persoana ma urmareste de multa vreme..cativa ani, iar eu nu stiu nimic despre el, insa el stie aproape tot despre mine.In seara asta am primit un apel, mi-a spus ca si azi a trecut cu masina pe langa mine, si ca am fost foarte inspirata ca nu am trecut trecerea de pietoni(am vrut sa trec dar m-am intors ca m-a strigat un prieten).Si multe alte amenintari....

Ma intreb, are vreun rost sa merg la politie?

 

 

Nasol...!E un obsedat dupa tine.Nu stiu cum e in RO dar in USA poti merge la politie si reclami dar nu te vor ajuta deloc ci doar lua in evidenta si daca se intampla de mai multe ori atunci poate vor interveni.Nu se baga decat daca e ceva drastic pt. ca n-au forta umana necesara si nici bani sa piarda timpul.Au ei cazuri mult mai importante de rezolvat.DAR acolo poti inregistra pe banda si atunci poate fi o situatie ce se va schimba imediat daca el te ameninta prin orice feluri si ar trebui sa faci asta.

 

Nu uita ca pe marele Don al Mafiei din NY,John Gotti l-au putut in final aresta numai pe baza unor inregistrari in care el vorbea clar ca vroia pe cineva wacked! Si a murit in puscarie.

 

Din cate a zis el cu trecerea de pietoni e clar ca e amenintare cu moartea chiar!! Deci incearca sa-l inregistrezi cumva.Daca stie totul despre tine banuiesc ca are si multe poze cu tine pe vreun perete si deci ai grija si cum stai pe la geamuri...

 

Fiind ex politist...depinde de precint-ul lui..acolo sa nu mergi ca nu rezolvi nimic.Poti merge insa la un avocat si asta va sti ce sa faca

Editat de Black Elk

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu e obsedat de mine.E o poveste mai lunga.Am mai primit amernintari de la el si trecut insa nu atat de grave.Acum mi-a spus clar, sa ma astept oricand sa-mi ea in cap, sa ma calce cu masina, mi-a promis ca de data asta o patesc rau de tot..si multe altele.

 

Daca e fost politist, nu e batran, ma gandesc ca o fi avut ceva antecedente de nu mai e acum...

Editat de Black Passion

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Avocat! E o idee buna.

 

Oricum, strange ceva dovezi si da-le catorva prieteni. Daca patesti ceva, macar sa nu scape neprins.

 

Sau daca e dur pe dur, dar esti absolut convinsa ca iti vrea capul... cauta si tu ceva ucrainieni. Am auzit ca sunt negociatori buni... ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×