Sari la conținut
Forum Roportal
snookerete

Calendar stiintific 2012

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Calendarul stiintific 2012 este creat de Asociatia Secular Umanista din Romania si a aparut in revista National Geographic Romania, numarul din noiembrie 2011.

 

El preia modelul calendarului religios ortodox. In dreptul fiecarei date, sunt trecute evenimente de marca pentru lumea stiintei. De exemplu, in dreptul zilei de 7 martie este trecut: A fost lansat observatorul spațial Kepler, cu misiunea de a descoperi planete asemănătoare Păm

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si la ce foloseste un asemenea calendar in afara de curiozitatile din lumea stiintei, pe care ti le satisface oricum internetul?

 

eu cred ca e interesant, deoarece stiinta poate ajunge astfel in casele oamenilor. de altfel, cu ce te ajuta sa stii ca in data cutare e Sfantul Cutarie?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si la ce foloseste un asemenea calendar in afara de curiozitatile din lumea stiintei, pe care ti le satisface oricum internetul?

 

Da, sigur , daca ai Google, esti deja atoatestiutor, nu mai ai nevoie sa inveti si nici sa citesti nimic, daca vrei sa stii despre Herodot sau papadie, dai pe Google... am citat dintr-un mic filozof inca in viata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×