Sari la conținut
Forum Roportal
Bebelusha42

Va rog sa ma ajutati cumva...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Da, e o trauma. Ai fost implicata fara voia ta in asta. Nu aveai de unde sa stii la ce se ajunge. Sunt o gramada de tipi sensibili, pe care daca ii cunosti, dar nu iti plac, nu se arunca de pe bloc din cauza asta.

 

Nu vreau sa te mint, nu vei uita niciodata, trebuie sa te impaci cu asta, si asta chiar se poate face.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da stiu ca nu voi uita niciodata asta, e posibil sa fi avut probleme psihice si sa nu se observe deloc?Sa se poata ascunde asa bine? Ma refer la faptul ca parea f ok,si era chiar f inteligent

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nici nu stiu ce sa comentez la topicul asta. Este unul din rarele momente pe Roportal cand pur si simplu am ramas fara cuvinte. Sunt profund socata.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Totul se uita... Timpul sterge. Cand te gandesti cate sinucideri au loc intr-o secunda, cat de marunta e viata, daca reusesti sa privesti lucrurile impersonal, detasat, vei uita si nu te va mai afecta cu nimic.

 

Da stiu ca nu voi uita niciodata asta, e posibil sa fi avut probleme psihice si sa nu se observe deloc?Sa se poata ascunde asa bine? Ma refer la faptul ca parea f ok,si era chiar f inteligent

 

Chiar nu conteaza inteligenta. Cat despre parut, eu cred ca fiecare om cu probleme, psihopat, nebun de legat sau nu, da semnele lui, prin care doreste sa fie inteles, dar de cele mai multe ori nu sunt luate in seama. Desigur, asta nu e vina nimanui. Fii sigura ca a avut probleme psihice.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Crede-ma Naeema ca asa am fost si eu . Iti imaginezi...Nu credeam ca mi se poate intampla mie asa ceva... M agndeam daca aveam cumva o relatie lunga,de catva ani,atunci ce se intampla...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

...e posibil sa fi avut probleme psihice si sa nu se observe deloc?Sa se poata ascunde asa bine? Ma refer la faptul ca parea f ok,si era chiar f inteligent

 

Cum spunea si Typhon, inteligenta nu are a face cu treaba asta. El purta samanta asta in el. Si si-a cautat pe cineva care sa-l ajute sa o fructifice. Prin asta intentionez sa iti explic si nevinovatia ta. El nu si-a cautat in fond o relatie cu o partenera compatibila, ci pe cineva cu care sa aiba o neimplinire. Si-a cautat suferinta, cu alte cuvinte... Realizezi acum de ce spun ca nu ai nici o vina? Ai fost acolo, ai jucat un rol pentru el, de care tu nu erai constienta!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Crede-ma Naeema ca asa am fost si eu . Iti imaginezi...Nu credeam ca mi se poate intampla mie asa ceva... M agndeam daca aveam cumva o relatie lunga,de catva ani,atunci ce se intampla...

Tot ce-mi vine acum in minte sa-ti spun ca alinare si pentru ca este ceea ce cred, e faptul ca daca nu erai tu, mai devreme sau mai tarziu ar fi fost alte circumstante sau alta fata "implicata" fara sa vrea in sinuciderea lui, care avea sa se intample oricum. Baiatul ala se pare ca era o bomba care ticaia, fiind doar o chestiune de timp pana ar fi explodat oricum.

Ghinionul tau este ca sa intamplat sa fii tu cea din aceste imprejurari nefaste. Dar nu e vina ta, iubita. E normal ca cel putin acum sa simti ca ar fi, ca doar esti om, dar nu-ti distruge psihicul. Asta este, unii oameni sunt predispusi la chestia asta si asa ia fost destinul lui, indiferent daca drumul tau se intersecta sau nu cu al lui.

Editat de Naeema
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles ceea ce ati explicat,discutia asta am purtat-o si cu mama,din fericire ai mei sunt alaturi de mine. Da,probabil ca el cauta o neimplinire,o nefericire...era cum spune si Naeema predispus la asta.Era slab si asa probabil a considerat ca poate sa justifice acest gest...Oricum e neplacut,daca ma iueba atat de mult cum spunea nu-mi facea asta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×