Sari la conținut
Forum Roportal
Bebelusha42

Va rog sa ma ajutati cumva...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna,e prima data cand scriu pe forum.Nu stiu daca am incadrat bine subiectul. Bun...sa incep cu inceputul. Am o relatie de 3 ani jumatate cu cineva cu suisuri si coborasuri.Parintii mei nu sunt de acord cu relatia,am avut multe necazuri...etc. Eu lucrez intr-o firma de un an jumatate. In urma cu 6 luni un coleg a inceput sa-mi faca avansuri.Nu l-am luat in seama deoarece respect f mult relatia mea. Ideea e ca acum 2 luni ne-am certat f rau si ne-am despartit. De suparare am acceptat sa ies cu colegul respectiv (nu s-a ajuns la relatii sexuale) . Tin sa precizez ca pe parcursul celor 6 luni baiatul mi-a dat de gandit k ar face o obsesie pentru mine.Asta deoarece imi punea petale de trandafir in cutia postala,mi-a scris sub balcon cu vopsea ca ma iubeste si multe lucruri care nu le face un om in mod normal cu atat mai putin cu cat nua re o relatie cu persoana respectia. Buun....am iesit cu el.Era un tip ok,f destept,dezghetat,ne-am sarutat de cateva ori si cam asta a fost. Parintii mei il stiau deoarece el mai avea o mica afacere cu o firma de reparatii calculatoare si laptopuri si cand laptopul tatei s-a defectata a apelat la el. Ideea e ca dupa 2 luni am reluat relatia cu prietenul meu,dar nu mai reuseam sa scap de colegul respectiv. Nu ma urmarea,nuf acea lucruri care sa imi cauzeze probleme,insa era insistent la telefon,imi spunea ca ma iubeste,ca viata lui e in mainile mele...etc. Acum 1 saptamana s-a intamplat nenorocirea. Am ajuns la munca de dimineata si el a mai facut o incercare ca sa fim impreuna,i-am explciat frumos ca nu e posibil.mi s-a parut ca a inteles,nu ne-am certata deloc. A disparut brusc de la munca si cam la o ora dupa am primit un sms pe telefon: "Imi pare rau,va iubesc pe toti" Va dati seama ca am simtit ca mi se inmoaie picioarele. Mama lui stia ca facuse aceasta pasiune pentru mine,se pare ca discuta cu ea. A venit la munca la noi pentru ca primise si ea mesajul repsctiv plus inca cativa pireteni apropiati lui. Nu am stiut nimic de el,nu raspundea la telefon. Seara am aflat ca s-a spanzurat intr-o padure..... !!! Cum ? Cum sa depasesc momentul? Sunt vinovata? Puteam face ceva? Trebuia sa imi dau seama de ceva? Avea 24 de ani si era un baiat f inteligent.... Ma lupt cu multe ganduri,am fost la psiholog care mi-a spus ca nu am nici o vina,parintii mei la fel,mama lui la fel,dar tot ma simt rau. Ce sa fac mai mult?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

parerea mea e ca tu ai gresit cand ti-ai dat seama ca tipu e obsedat de tine si ai acceptat totusi sa ii dai o sansa. dar banuiesc ca te-ai simtit datoare intr-un fel si ti-a fost oarecum imposibil sa-l respingi pentru ca era foarte impulsiv. trebuia sa te gandesti in avans la repercusiunile unei relatii cu un obsedat... trebuia sa iei legatura cu parintii lui si sa mergeti impreuna la un psiholog. nici acuma nu e tardiv pentru tine sa mai mergi la psiholog, cu cat mai multe sedinte, cu atat mai usor o sa iti fie sa treci peste problema in timp...

Editat de fast_motion

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da,am iesit deoarece mi se parea un tip normal,si intr-un timp ma gandeam doar ca e prea romantic si daca cumva va fi vreo relatie ii voi spune ca nu e ok si va icneta....nu m-am gandit o clipa la asa ceva :(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu e vina ta pentru ca l-ai respins. A fost alegerea ta, nu aveai de unde sa stii. Nu tu l-ai ranit, ci el era bolnav... daca nu erai tu, gasea alt motiv. Faptele au fost savarsite, nu mai conteaza. Uita...a fost doar un eveniment pentru tine.

Editat de Typhon
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Avea 24 de ani si era un baiat f inteligent....

. Ce sa fac mai mult?

 

E trist ca astfel de lucruri se intampla , dar nu vei putea face nimic .

Doar timpul iti poate vindeca rana asta.Intre timp nu te acuza de moartea lui, a fost decizia lui, nu a ta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×