Sari la conținut
Forum Roportal
S.R.

Ce este o femeie proasta ?

Postări Recomandate

Ce este o femeie proasta ? Ce o caracterizeaza ?

 

Pe o femeie proasta o caracterizeaza faptul ca are pasarica, spre deosebire de un barbat prost pe care il caracterizeaza faptul ca are putulica. :)

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bine, dupa parere ta de femeie ce este o femeie proasta ? Ce o caracterizeaza ?

Cum se comporta o femeie proasta din punctul meu de vedere ?

 

E proasta daca nu are personalitate, se lasa dusa de nas de oricine doar sa se faca placuta, are o tona de idei preconcepute despre toata lumea, dar uita sa se priveasca in oglinda, sufera de dublu standard, birfeste la greu, sapa pe cine poate si linge pe unde ii e permis.

Nu e in stare de nimic dar baga de vina tuturor, vrea sa faca multe dar cu mina altora etc.

Nu pricepe nimic, ride cu sughituri si daca toata gasca face misto de ea se crede true.

 

Daca o prinzi cu mita-n sac, nu recunoaste nimic, e victima si in general sufera de mania persecutiei.

 

Ea nu e proasta, n-are noroc, toti o invidiaza si sunt impotriva ei.

Editat de YasmiSL
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca acest aspect te intereseaza, ai pus intrebarea gresit.

 

Atunci cand renunta sa mai aiba grija de ea si sa mai evolueze caci si-a gasit perechea.

Nu. Exista diferente intre femei si barbati. Puteam sa pun intrebarea "Ce e un om prost ?". Dar am intrebat de femeie. Si mai ales ma refer, la femeia in relatiile de dragoste, ca d-aia e deschis aici. Insa ce actiuni anume caracterizeaza o femeie proasta ? Cum trebuie sa se comporte o femeie sau ce trebuie sa faca sau sa nu faca pentru a fi denumita proasta ?

Cea care nu se mai ingrijeste etc. e doar foarte lenesa, nu obligatoriu si proasta, depinde ce altceva mai face pe langa aranjat (oricat de aiurea ar suna... in principiu nu mare lucru, femeii luandu-i, cat e tanara cel putin, cam 80% din timp si din capacitatea cerebrala ca sa se aranjeze, sa se machieze, sa se intoleasca).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Lasa tu. Tu te-ai nascut cu 20 de ani inaintea mea ca sa intri acum pe forum si sa ma amuzi :D

 

Si totusi, ce este o femeie proasta ? Ce fapte si actiuni o caracterizeaza cel mai des ?

cred ca mai putin de 20 :blink:

 

..nu ma duce mintea sa zic cum arata o femeie proasta...nu am termen de comparatie asa ca... :

 

va las pe voi sa o transati...eu doar citesc si imi descopar calitati nebanuite :roll:

Editat de Salvie
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cum se comporta o femeie proasta din punctul meu de vedere ?

 

E proasta daca nu are personalitate, se lasa dusa de nas de oricine doar sa se faca placuta, are o tona de idei preconcepute despre toata lumea, dar uita sa se priveasca in oglinda, sufera de dublu standard, birfeste la greu, sapa pe cine poate si linge pe unde ii e permis.

Nu e in stare de nimic dar baga de vina tuturor, vrea sa faca multe dar cu mina altora etc.

Nu pricepe nimic, ride cu sughituri si daca toata gasca face misto de ea se crede true.

:good:

Genul asta de raspuns il cautam :)

Multumesc. Mai astept si alte pareri, fiecare cu ce crede.

 

Ce este o femeie proasta ? Ce o caracterizeaza ?

 

Pe o femeie proasta o caracterizeaza faptul ca are pasarica, spre deosebire de un barbat prost pe care il caracterizeaza faptul ca are putulica. :)

Te-ai intors sa ma iei la caterinci ?

Zi ce-i o femeie proasta, sau pe veci... stai acolo la religie si streseaza-i pe Herman si pe Evreu :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu e putin cam subiectiva evaluarea? Un tip prost rau, o sa considere o tipa cu o minte sclipitoare, ca fiind prosta, pentru ca nu grohaie pe limba lui. Eu tot cred ca e un topic aiurea.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu e putin cam subiectiva evaluarea? Un tip prost rau, o sa considere o tipa cu o minte sclipitoare, ca fiind prosta, pentru ca nu grohaie pe limba lui. Eu tot cred ca e un topic aiurea.

io ce ziceam de Einstein ... :roll:

 

:good:

Genul asta de raspuns il cautam :)

Multumesc.

 

sa nu deschizi topic despre barbatii prosti, ca nu o sa-mi mai multumesti. :yahoo:

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu e putin cam subiectiva evaluarea? Un tip prost rau, o sa considere o tipa cu o minte sclipitoare, ca fiind prosta, pentru ca nu grohaie pe limba lui. Eu tot cred ca e un topic aiurea.

Deschide un topic "Ce e un barbat prost ?" si gata. O femeie a reusit sa raspunda la intrebarea asta si nu s-a simtit cu nimic atacata de titlu nici nu a dat ochii pe spate ca vaai, cum sa intreb asa ceva, ca e aiurea. Tu ce-ai ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sa nu deschizi topic despre barbatii prosti, ca nu o sa-mi mai multumesti. :yahoo:

Nu are rost sa deschid un asemenea topic. Sa-ti zic de ce: Dorel s-a curentat, s-a ingropat in nisip si cate altele a mai patit el, in reclama. O singura reclama am vazut in care o tipa care arata foarte bine s-a lovit de o usa din sticla asa de bine spalata incat nu se vedea. Reclama cu tipa a disparut rapid, pe cand reclame cu barbati prosti sunt cu duiumul. In principiu tipele sunt zugravite ca fiind dive, zane, mame, sau altceva pozitiv in reclame, pe cand barbatii... Deci ce rost are sa deschid un topic despre prostia masculina ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

io-s cam alergica la prosti, asa ca stau la distanta si-i pot observa.

 

de ce sa ne simtim atacate ?

daca incepeai cu toate femeile is proaste, atunci , da.

admit ca exista destule exemplare esuate de ambele sexe, asta e.

 

e totusi tendentioasa intrebarea, pt ca femeile vor aprecia altfel o alta femeie, iar un barbat altceva are de bagat de vina. :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×