Sari la conținut
Forum Roportal
S.R.

Ce este o femeie proasta ?

Postări Recomandate

Exista si oameni prosti, si-s la fel de prosti fie ca-s barbati , fie ca-s femei.

 

In principiu, spui despre cineva ca-i prost pt ca nu-l duce mintea nici pt ce-i evident si de la sine inteles pt toata lumea.

 

In rest, prostia poate fi caracterizata pe sexe doar pt ca are alt mod de prezentare, tipic feminin sau tipic masculin.

Editat de YasmiSL
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca definesti inteligenta prin inteligenta masculina, atunci da, sunt proaste. Dar atunci si noi suntem prosti, ca ne lipseste inteligenta feminina.

Hai sa simplificam: suntem diferiti.

Nu vorbesc de inteligenta aici.

 

Nu fiti pacaliti de TV si raspundeti-mi va rog la intrebare, cei care nu vor sau o tot dau cotita, mai bine pleaca la chat sau deschid topicuri proprii.

 

Eu nu am intrebat "De ce sunteti proaste, femeilor ?" ci "Ce este o femeie proasta ?" Va rog sesizati diferenta si raspundeti, daca doriti.

 

Exista si oameni prosti, si-s la fel de prosti fie ca-s barbati , fie ca-s femei.

 

In principiu, spui despre cineva ca-i prost pt ca nu-l duce mintea nici pt ce-i evident si de la sine inteles pt toata lumea.

 

In rest, prostia poate fi caracterizata pe sexe doar pt ca are alt mod de prezentare, tipic feminin sau tipic masculin.

Cerul e albastru si iarba e verde.

Astept un raspuns nediplomat la intrebarea mea.

Ce anume face o femeie proasta ? Zbiara fara motiv ? Conduce ca o cizma ? Pute pamantul sub ea de lene ce ii e ? Face chestii pe care nu i le cere nimeni, apoi se jeleste ca nu e apreciata ? ... Ce face ea ca sa merite titulatura de proasta ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O femeie proasta nu e practic cu nimic diferita de un barbat prost. Este una care refuza sa foloseasca materia cenusie din dotare, o foloseste gresit, sau direct nu are.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu cand spun:Ce proasta sunt, ce proasta sunt :stars:

Lasa tu. Tu te-ai nascut cu 20 de ani inaintea mea ca sa intri acum pe forum si sa ma amuzi :D

 

Si totusi, ce este o femeie proasta ? Ce fapte si actiuni o caracterizeaza cel mai des ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In principiu pot spune despre Einstein ca-i prost. Nu de alta , dar io nu pricep ce tot spune el acolo si probabil nu se face inteles pt o mare parte dintre noi.

 

Si daca io nu pricep, sigur ala e prost, nu as putea sa-mi imaginez ca eu n-am perceptia lui.

Cam asa se intimpla si cu etichetarile intre sexe, femeile is proaste-respectiv barbatii sunt prosti.

Daca nu reusim sa-l intelegem pe celalalt sau cele importante pt el, nu intra in sfera noastra de interes, cu usurinta putem spune ca e prost sau il preocupa tot felul de prostii.

 

De fapt suntem doar subiectivi si consideram ca fiind important si relevant doar gindurile/conceptiile/preocuparile noastre.

Editat de YasmiSL
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O femeie proasta nu e practic cu nimic diferita de un barbat prost. Este una care refuza sa foloseasca materia cenusie din dotare, o foloseste gresit, sau direct nu are.

Da, ok. Ce o caracterizeaza ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Ce anume face o femeie proasta ? Zbiara fara motiv ? Conduce ca o cizma ? Pute pamantul sub ea de lene ce ii e ? Face chestii pe care nu i le cere nimeni, apoi se jeleste ca nu e apreciata ? ... Ce face ea ca sa merite titulatura de proasta ?

Asta fac si unii barbati. Raspunsul nu era diplomatic, tocmai asta e, oamenii sunt prosti , nu suntem prosti pe sexe.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In principiu pot spune despre Einstein ca-i prost. Nu de alta , dar io nu pricep e tot spune el acolo si probabil nu se face inteles pt o mare parte dintre noi.

 

Si daca io nu pricep, sigur ala e prost, nu as putea sa-mi imaginez ca eu n-am perceptia lui.

Cam asa se intimpla si cu etichetarile intre sexe, femeile is proaste-respectiv barbatii sunt prosti.

Daca nu reusim sa-l intelegem pe celalalt sau cele importante pt el, nu intra in sfera noastra de interes, cu usurinta putem spune ca e prost sau il preocupa tot felul de prostii.

 

De fapt suntem doar subiectivi si consideram ca fiind important si relevant doar gindurile/conceptiile/preocuparile noastre.

Bine, dupa parere ta de femeie ce este o femeie proasta ? Ce o caracterizeaza ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si totusi, ce este o femeie proasta ? Ce fapte si actiuni o caracterizeaza cel mai des ?

 

Daca acest aspect te intereseaza, ai pus intrebarea gresit.

 

Atunci cand renunta sa mai aiba grija de ea si sa mai evolueze caci si-a gasit perechea.

Editat de Aether.
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×